Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet router TL-WDR4300 wysoki ping podczas gier i oglądania filmów

18 Maj 2018 16:08 495 22
  • Poziom 5  
    Witam,
    zacznę od tego że jestem zielony i potrzebuję dokładnego wytłumaczenia przyczyny mojego problemu a także proszę o pomoc. Posiadam router TL-WDR4300 i tak samo jak na wcześniejszym routerze(zatem raczej wina nie jest po stronie routera) mam ogromny ping, nie tylko w grach. Najczęściej jest on w zakresie 100-200 ale w grze League of Legends i innych zależnych w 100% od internetu skacze nawet do 17 tysięcy :/(możliwe że po prostu sygnał zostaje przerwany a system jakiejś gry nalicza to prawie w nieskończoność) Oczywiście "lagi" nie są obecne cały czas podczas gry tylko raz na jakiś czas. Gdy korzystam rano z internetu na komputerze raczej w ogóle nie mam takich problemów, wieczorem jednak zagranie w coś/oglądanie filmów online bez ścinania się internetu graniczy z cudem(wieczorem najczęściej więcej osób korzysta z routera). W domu na parterze mieszkają trzy osoby, z którymi dzielę internet, a na "naszym"- pierwszym piętrze razem ze mną są dodatkowe 4 osoby. podłączony bezprzewodowo tylko na moim urządzeniu sprawia ogromne problemy, na innych komputerach baaardzo rzadko, ale też występują takie hece. Dodam, że mój komputer jest praktycznie na drugim końcu piętra, ale z racji, że mój dom to nie Willa Leopolda, myślę że ten router(TL-WDR4300) powinien sobie dobrze radzić. Wracając do tematu karty sieciowej posiadam kartę WIRELESS LAN PCI ADAPTER EDIMAX IEEE 802.11g Turbo Mode i 802.11b standard , która swoje lata ma i dlatego myślę, że to ona może być problemem. Czy możliwe jest, że problem siedzi w antence(karcie sieciowej), dzięki której odbieram sygnał od routera? Problem występuje od dawna, proszę o pomoc i wytłumaczenie co i jak. :)

poniżej prosty plan mojego piętra w mieszkaniu. Pomarańczowa linia to odległość od routera do komputera wynosząca mniej niż 15 metrów.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 5  
    Czy mógłbym prosić o pomoc w wyborze karty sieciowej zatem? W ogóle się na tym nie znam, nie wiem jaka powinna być... :/
  • SterControlSterControl
  • Poziom 5  
    Wolałbym PCI, bo z tego co czytam jest nieco lepsze od USB, na kablu raczej nie ma szans, nie wiem też czy sens jest kupować repeater, bo raczej mój komputer mieści się w zasięgu routera i najczęściej mam te 5 kresek. Na obecną chwilę, gdy mało urządzeń jest podpiętych 6 wykorzystuje 2.4 a 0 korzysta z 5.0 GHz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wojtekkk111 napisał:
    Na obecną chwilę, gdy mało urządzeń jest podpiętych 6 wykorzystuje 2.4 a 0 korzysta z 5.0 GHz

Sprawdzić kiedy będzie tego więcej i tu podać wynik skanu sieci InSSIDerem v2/Home.
    Może się okazać, że o 2,4 GHz będzie można zapomnieć.
  • Poziom 5  

Czy o to chodziło?
    Wojtekkk111 napisał:
    Czy o to chodziło?

Tak.
    Sygnał nędzny - na moje żadna nowa karta wifi tu nie pomoże.
  • Poziom 5  
    Hmm to w takim razie co powinienem zrobić?

Dodano po 8 [minuty]:

Przenieść komputer w inne miejsce, przenieść router w inne miejsce, kupić PLC (internet przez gniazdko prądowe), położyć jednak przewód RJ45.
  • Poziom 5  
    Przenieść komputer? Chodzi o próbę czy w innym miejscu będzie lepiej? Routera nie mogę w inne miejsce, to kupić PLC czy co z tym przewodem RJ45? Ja w ogóle się nie znam, proszę pisz jak do debila xD Inaczej będę po 10 razy pytał o wszystko. Oczywiście dzięki za pomoc!
    Wojtekkk111 napisał:
    Przenieść komputer? Chodzi o próbę czy w innym miejscu będzie lepiej?

Tak.
    Wojtekkk111 napisał:
    kupić PLC czy co z tym przewodem RJ45?

Jeśli się nie da położyć od routera TP Linka przewodu RJ45 wprost do Twojego komputera tam gdzie go masz, to pozostaje PLC (albo możesz się bawić w karty wifi, kupować-odsyłać, wściekać się).
    Z PLC nie powinno być problemów z internetem nawet 50-60 Mb.
  • Poziom 5  
    A czy ping się obniży przez takie cacko? Bo jeśli chodzi o samą prędkość pobierania to z tym nie ma problemu, tylko kwestia tego, że jakby chwilowo raz na jakiś czas zrywa się połączenie.

Dodano po 20 [minuty]:

Czy chodziło o to żeby kupując PLC zredukować koszty, i kupić z niższej półki cenowej z taką prędkością, którą wskazałeś? Jak teraz patrzę, to to PLC to bardzo fajna opcja, nie słyszałem nigdy o tym, czy jest coś na co warto zwrócić uwagę?
    Wojtekkk111 napisał:
    A czy ping się obniży przez takie cacko?

Nikt Ci tego nie powie zdalnie przez forum - u mnie w domu stosując kiedyś PLC wyniki pingu były nieco gorsze (tak może 1-2 ms) jak obecnie na przewodzie RJ45.

Z PLC niestety jest jak z wifi - za wydajność się płaci.
    A możesz, na próbę, przenieść komputer i podłączyć do routera kablem? Jakie parametry ma twój internet (download i upload!). Co to jest za internet?
    enhanced napisał:
    Nie wiem czy nie lepszym wyborem byłby repeater
    Zmniejszy szybkość dwukrotnie!
  • Poziom 42  
    A po co mu szybkość? Ważny jest ping a nie szybkość której i tak teraz nie ma przy tylu podłączonych klientach bo jak wiadomo wifi zwalnia do najwolniejszego klienta + ilość klientów robi swoje.

Repeater mu da to że będzie miał sięć po kablu z repeatera przy swoim PC, oczywiście innym wyjściem jest dołożenie na 2,4 GHz routera podpiętego kablem (ustawionego blisko oryginalnego routera)- będzie mógł mieć tą daną sieć na wyłączność.

Z 5 GHz nie ma ci się podniecać bo nie wiadomo jak przy takim zasięgu będzie działać - tam jest problem z przeszkodami. Oczywiście w danej chwili będzie super bo będzie sam na danej linii i to już dużo da.
    enhanced napisał:
    A po co mu szybkość? Ważny jest ping a nie szybkość
    Duży ping jest czegoś skutkiem, a nie przyczyną. Jak się łącze zatka, to ping rośnie! Zwłaszcza w kierunku do internetu, bo tu jest zawsze wolniej. Gry korzystają z obu kierunków i mogą łącze skutecznie zapchać. Odpowiedzi ping mają najniższy priorytet. Są dopiero wtedy, gdy na łączu nie ma innych pakietów do wysłania.
    enhanced napisał:
    wifi zwalnia do najwolniejszego klienta + ilość klientów robi swoje
    Dlatego proponuję testowe podłączenie kablem, żeby chwilowo wyeliminować Wi-Fi.
    enhanced napisał:

Repeater mu da to że będzie miał sięć po kablu z repeatera przy swoim PC
    Repater nie ma stać "przy PC", tylko gdzieś w połowie drogi. Przy PC będzie mieć taki sam sygnał jak PC, więc nie ma sensu. Po drugie, repeter wprowadzi dodatkowe opóźnienia (dukrotne)!
  • Poziom 12  
    A może za "lagi" odpowiada sam komputer i trzeba "wzmocnić" maszynę. U mnie pomogło dołożenie pamięci RAM.
  • Poziom 5  
    Dobrze, jutro postaram się wszystko zrobić i dam znać. Znalazłem kabel, dzięki któremu będę mógł router przybliżyć do komputera i następnie go podpiąć przewodowo, bo z tego co pamiętam próbowałem na kablu połączyć router do komputera nie zmieniając położenia obydwu tych rzeczy i internet praktycznie nie działał albo coś źle skonfigurowałem, nie wiem.

bagart napisał:
    A może za "lagi" odpowiada sam komputer i trzeba "wzmocnić" maszynę. U mnie pomogło dołożenie pamięci RAM.

Myślę, że nie, bo mam 8 Gb RAM-u, więc chyba RAM akurat problemem nie jest.
    Wojtekkk111 napisał:
    Znalazłem kabel, dzięki któremu będę mógł router przybliżyć do komputera i następnie go podpiąć przewodowo, bo z tego co pamiętam próbowałem na kablu połączyć router do komputera nie zmieniając położenia obydwu tych rzeczy i internet praktycznie nie działał albo coś źle skonfigurowałem, nie wiem.

Wojtekkk111 napisał:
    Internet router TL-WDR4300

Router ten ma port WAN - do modemu kablowego lub bezpośrednio internetu z wtyczką RJ45.
    Więc jeśli coś nie wyszło, to jak to łączyłeś, co w sumie przedłużałeś i jak, lub jaki dokładnie internet lub sprzęt operatora masz w domu?
  • Poziom 5  
    Te screeny zostały wykonane w godzinach, w których raczej lagi nie występują, postaram się wieczorem zrobić ss-y