Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C4 2.0 177KM lpg - Przepalający się bezpiecznik F10

halski78 18 May 2018 16:41 891 2
    halski78
    Level 5  
    Witam. W moim Citroenie C4 co jakiś czas w trakcie jazdy przepala się bezpiecznik F10 - 30A - Elektrozawór silnika, czujnik obecności wody w oleju napędowym, kalkulator kontroli silnika, wtryskiwacze, cewka zapłonowa, sonda lambda, elektrozawór opróżniania pochłaniacza oparów (silniki 1.4i 16V i 1.6i 16V). Po spaleniu tego bezpiecznika auto gaśnie w czasie jazdy. Po wymianie na nowy 30A auto adpala i jakiś czas jeździ normalnie. Wymieniłem na 40A to po spaleniu(wytrzymał dłużej niż 30) nie dało się auta odpalić bo palił bezpiecznik cały czas ale nie po załączeniu zapłonu tylko dopiero w trakcie kręcenia rozrusznikiem. Auto scholowałem do znajomego mechanika i na drugi dzień odpaliło normalnie. Mechanik przejrzał instalację(wizualnie) i nie widać miejsca uszkodzenia przewodów. Podłączyłem Leksje i pokazało 13 błędów ale raczej pojawiły się w wyniku braku zasilania osprzętu w czasie jazdy. Jedyny nie związany z tym bezpiecznikiem świeci się błąd P0485("usterka trwała, zwarcie z plusem, zwarcie z minusem, przerwa" ) od wentylatora chłodnicy. Wetylator nie chodzi na wolnym biegu a tylko na szybkim jak się silnik zagrzeje a przy załączonym wentylatorze falują lekko obroty silnika. Czy ten bezpiecznik może się palić przez awarię przekaźnika w Bsm?
    decybel91
    Level 41  
    Ten bezpiecznik odpowiada też za pompę paliwa w baku i to tam szukałbym przyczyny.
    halski78
    Level 5  
    Pomogło poprawienie styku masy. Od tamtego czasu problem się już nie powtórzył.