Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsemi kupuje licencję na pamięci ReRAM

ghost666 18 Maj 2018 17:40 546 0
 • Microsemi kupuje licencję na pamięci ReRAM
  Firma Microsemi zamierza zakupić licencę na nieulotną, rezystywną pamięć RAM (ReRAM) od Crossbar. Licencjonowanie tej technologii przez tak wielką spółkę może okazać się istotnym katalizatorem przyjęcia tej technologii w szerszych kręgach przemysłu, jak wskazują analitycy.

  "To jedna z takich kwestii, które żyją same sobą" komentuje Jim Handy (na zdjęciu), analityk z Objective Analysis. "Może spowodować jednakże efekt lawiny dla Crossbar" dodaje.

  Microsemi obecnie jest na etapie bycia wykupywaną przez Microchip Technology. Firma podała na początku tego tygodnia, że podpisała z Crossbarem umowę licencyjną na technologię pamięci ReRAM i zamierza tego rodzaju moduły pamięci integrować w swoich produktach kolejnej generacji, produkowanych w technologii 1x nm.

  Jest to druga licencja, jaką udziela Crossbar na pamięci ReRAM. Pierwszą był chiński producent urządzeń półprzewodnikowych Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), która umowę licencyjną na ReRAM podpisała już w 2016 roku. W tym samym roku SMIC wykorzystał już tą technologię w swoich układach produkowanych w procesie 40 nm.

  ReRAM rozwijany jest już od wielu lat. Wielu analityków upatruje w nim silnego kandydata na nowej generacji pamięć w układach wbudowanych, w szczególności w przetwarzaniu brzegowym, infrastrukturze komunbikacyjnej, systemach sztucznej inteligencji, a także w urządzeniach przemysłowych i motoryzacyjnych. Jako główne zalety analitycy wskazują doskonałą skalowalność poniżej 10 nm bez utraty parametrów nieulotność danych.

  Oprócz Crossbar nad pamięciami ReRAM pracuje także Panasonic, Fujitsu oraz Adesto Technologies.

  Jak wskazuje Handy, licencjonowanie tej technologii przez Microsemi jest silną sugestią, że ReRAMy działają dokładnie tak, jak są reklamowane. Klienci tego rodzaju nowioczesnych rozwiązań są bardzo ostrożni w implementowaniu w swoich produktach tego rodzaju nowinek, które nie zostały jeszcze praktycznie przetestowane w systemach komercyjnych. "Nikt nie chce być pierwszym, który licencjonuje nową technologią" podsumowuje analityk.

  "To doskonała okazja do dowiedzenia przydatności tego rodzaju pamięci" mówi Michael Palma, dyrektor ds. badań rynku w fiemie analitycznej IDC. "Jak szeroka będzie adopcja ReRAM na rynku nie wiem, ale posiadanie jednego rozpoznawalnego klienta w swoim portfolio z pewnością pomoże zdobyć kolejnych" dodaje Palma.

  Sprzedanie licencji Microsemi jest kolejnym grosikiem w koszyczku Crossbara, które idzie szybko w ślad za ostatnim sukcesem - pokazaniem działających pamięci ReRAM na targach Flash Memory Summit październiku. "Wszystko wskazuje, że firma terminowo realizuje swój plan rozwoju tecj technologii" mówi Handy.

  Palma z kolei dodaje, że układy ReRAM będą mogły pełnić kluczową rolę w redukcji pobieranej mocy w systemach AI. "To niezwykle istotny obszar i wiele osób sajmujących się tego rodzaju aplikacjami poszukuje alternatychywch rozwiązań" dodaje.

  W przyszłym tygodniu, na Embedded Vision Summit w Santa Clara w Stanach Zjednoczonych, Crossbar prezentować ma swoje testowe układy wykorzystujące pamięci ReRAM. Firma zamierza zademonstrować swoją technologię w działanu wykorzystując pamięć w układzie do m.in. rozpoznawania twarzy i akceleracji innych analiz wizyjnych.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1333298

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9215 postów o ocenie 6769, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.