Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mitsubischi Galant 2,6V6 - Uszkodzony wtrysk gazowy 2x - Vialle LiquidSi

miro_x 18 Maj 2018 19:59 231 2
  • #1 18 Maj 2018 19:59
    miro_x
    Poziom 3  

Jak w temacie. Kiedyś miałem awarię - jeden wtrysk się stopił. Przy okazji ułamałem jeszcze plastik w dyszy.
    Po wymianie całej dyszy i wtrysku doszedłem do tego że jest spalony bezpiecznik od trzech wtrysków - one nie działały.
    Wymieniłem bezpiecznik auto zaczęło działać na gazie.

Radość trwała krótko. Po przejechaniu kilku km coś zaśmierdziało spod maski i bezpiecznik dalej upalony.

Instalacja jest stara w zasadzie za rok do demontażu - traktuję to jako ciekawostkę bardziej.

Znowu uszkodziło mi 3 wtrysk. tak jak poprzednio. Rozszczelnił się tak jakby uszkodziło się coś w środku. Gaz ucieka przez złącze wtyczki.

Zrobiłem pomiary wszystkich kabli do wtrysków i wygląda na to że nigdzie nie ma zwarcia. Rozebrałem wtyczkę o kompa i też wygląda jak nowa.
    Czerwony po wypięciu bezpiecznika nie ma zwarcia do masy nigdzie.
    Sygnałowy też nigdzie nie pokazuje zwarcia.
    W akcie desperacji zapaliłem silnik i pomierzyłem napięcia podczas pracy wtrysków.
    Napięcie pomiędzy pinami we wtyczce wtrysku na wolnych obrotach wacha sie na postoju od 1,7- ~2 V.
    Nic nie wygląda niepokojąco.
    Pomierzyłem cewki omomierzem. W dobrych wtryskach jest 2,6 Ohm a w uszkodzonym 1,6Ohm. Wtrysk do wymiany.
    Mogę kupić jeszcze jeden i wymienić ale obawiam się że będzie ponownie taka sytuacja.
    Z czego może uszkodzić się cewka we wtrysku ? Czy to po prostu pech i dwa razy ten sam się uszkodził.
    czy coś mogłem przeoczyć i czy coś można jeszcze zmierzyć.
    Instalacja przełącza się normalnie. Co ciekawe nie wyświetla Check engine nawet jak mam odpięte dwa wtryski. Silnik chodzi kulawo ale nie gaśnie.
    Ktoś coś podpowie ?

0 2
  • #2 20 Maj 2018 17:05
    kkknc
    Poziom 42  

Że złego sterowania lub zatartego trzpienia. Chociaż
    sterowanie raczej w tej instalacji nie możliwe. A zawsze przebieg na oscyloskopie można podejrzeć.

0
  • #3 03 Lut 2019 09:57
    miro_x
    Poziom 3  

Problem nie został rozwiązany. Jeżdże na beznzynie a gaz do demontażu.

0