Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A klasa 2001 - Centralny zamek nie działa z kluczyka

19 Maj 2018 08:07 2616 7
 • Poziom 3  
  Witam mam problem z zamknięciem auta. Po pierwsze auto nie nie posiada pilota do otwierania i zamykania po włożeniu kluczyka da radę zamknąć tylko drzwi kierowcy a jeśli włoże kluczyk do drzwi pasażera to zamknie tylko te drzwi zamykając auto przyciskiem na konsoli zamyka wszystkie drzwi. O co w tym chodzi pomocy.
 • Poziom 43  
  Sterowanie na pilota można założyć, a do sprawdzenia masz microswith w drzwiach kierowcy. Pasażera chyba fabryczne nie miał.
 • Poziom 37  
  Może o to że w zamku masz jakiś stycznik, przełącznik, informujący centralny zamek o położeniu wkładki kluczyka - zamiarze otwarcia lub zamknięcia zamków.
  Z zamka wychodzą np 3 przewody, jeden wspólny i dwa inne, jeden "otwórz", drugi "zamknij". Zetknięcie tego wspólnego z jednym z pozostałych powoduje uruchomienie c.z. i otw lub zam zamków. To tak na moim przykładzie nie mercedesa, w każdym razie chyba najczęstszą usterką będzie przełamanie i urwanie przewodu w przejściu z drzwi do słupka karoserii w gumowej osłonie którą zobaczysz jak otworzysz drzwi.
  Przerwanie przewodu od "zamykania" unieruchomi zamykanie, od "otwierania" otwieranie centralnym zamkiem, a przerwa na tym wspólnym obie te funkcje z kluczyka.
  Jeśli z dzyndzla blokady zamki działają, może tylko ruch wkładki kluczyka nie wpływa na ten stycznik - tak czy owak, chyba trzeba by zajrzeć w drzwi i sprawdzić kabelki sterujące centralnym zamkiem, lub zamek - microswitch jak napisał kkknc.
  Na konsoli masz drugi stycznik, niezależny od tego w drzwiach kierowcy, a w drzwiach pasażera w ogóle może go nie być.
  http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=21583
  Zresztą https://www.google.com/search?q=centralny+zam...es+A+klasa&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b w dobie internetu zdecydowana większość usterek i rozwiązań jest już opisana, tylko trzeba poszukać, poczytać i popatrzeć u siebie.
 • Poziom 3  
  Czyli rozumie że muszę zdjąć boczek i jak go sprawdzić i gdzie on jest

  Dodano po 4 [minuty]:

  Oki dzięki chłopaki jak posprawdzam dam znać co i jak

  Dodano po 6 [minuty]:

  Aha jeszcze jedno gdy wkładam kluczyk w drzwi kierowcy bardzo ciasno wchodzi jakby nie do końca pasował i żeby go obrócić we wkadce muszę pokombinować poruszać czy tomoze mieć wpływ na otwieranie i zamykanie

  Dodano po 51 [minuty]:

  Haha panowie wszystko działa wystarczyło dłużej przytrzymać kluczyk w pozycji zamykanie. Dzięki za pomoc zamykam temat
 • Poziom 37  
  No, niestety raczej musisz zdjąć tą tapicerkę.
  Gdzie ? Nie mam merca, u mnie stycznik był zintegrowany w zamku drzwi... i właściwie to by była wymiana całego zamka, bo jest słabo rozbieralny :(
  Tu mogą pomóc zdjęcia zamków/wkładek kluczyka w miarę dostępne w internecie > grafika.
  Obrazowo, to widzisz unlock i lock na obrazku ? http://www.mercmania.pl/forum/files/thumbs/t_siownik_c_zamka_drzwi_kierowcy_745.jpg
  Raz styka tu, raz tam, i powinieneś namierzyć podobne przewody u siebie, sprawdzić czy ten wspólny kontaktuje z tymi "lockami". Czyli po wypięciu właściwej kostki, miernikiem sprawdzić czy jest przejście pomiędzy jednym stykiem a drugim w jednej pozycji kluczyka "otw", i w pozycji "zamknij" pomiędzy trzecim stykiem i tym "pierwszym"wspólnym.
  Mercedes A klasa 2001 - Centralny zamek nie działa z kluczyka
  Rozumiesz ideę działania tego styku ? Inny samochód, proszę nie sugerować się opisem :)
  Ten trzeci, od dołu, raz styka z jednym, a raz z drugim stykiem.
  ----
  To super, ale już wypociłem... Może komuś innemu jak tu trafi się przyda.
  ----
  Hezbollah napisał:
  gdy wkładam kluczyk w drzwi kierowcy bardzo ciasno wchodzi jakby nie do końca pasował i żeby go obrócić we wkadce muszę pokombinować poruszać czy tomoze mieć wpływ na otwieranie i zamykanie

  Może, stykać może w krańcowym położeniu kluczyka, gdzie możesz mieć/masz problem przekręcić do tej pozycji kluczyk. Trza by rozruszać wkładkę na początek, bo za chwilę jak mocniej popada, to w ogóle może przestać działać/pasować kluczyk do wkładki.
 • Poziom 3  
  Kurde znowu nie działa jak powduszam wszystkie cypki i zamknę drzwi kierowcy i potem otwieram to otworzy wszystkie ale już znowu ich zamknąć niechce
 • Poziom 37  
  Mnie tam ostatnio pękł przewód "otwierający" od tego stycznika, przez chwilę otwierałem z kluczyka wszystkie drzwi - na zamkniętych drzwiach jeszcze łączył wzorowo, ale po czasie doszedł dodatkowy impuls otwierania zamków w jakiejś pozycji 2/3 do pełnego otwarcia drzwi - naderwany już przewód znowu stykał w tym momencie uruchamiając centralny, "robił" za kluczyk, a później już kompletnie musiał się urwać ten przewód, bo całkowicie przestało otwierać z kluczyka centralnym zamkiem.
  U mnie typówka, przewód w kondomie drzwi-słupek zostaje uszkodzony po 20 latach wyginania przy otwieraniu i zamykaniu drzwi, "ukręcił się"... Za często widać wsiadano :)
 • Poziom 3  
  Przewód powietrzny jest cały ale teraz też po ręczny wduszeniu cypków nie otwiera

  Dodano po 19 [godziny] 49 [minuty]:

  Witam ponownie panowie wczoraj wieczorem zamek znowu zaczął działać z racji że wczoraj nie miałem czasu aby dostać się do środka drzwi chce to zrobić dziś może ktoś mi pomóc jak zdjąć boczek drzwi żeby go zaraz nie uszkodzić.