Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 pytania odnośnie systemu Satel Perfecta 16WRL i czujki mpd-300

19 Maj 2018 10:36 642 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Laik jestem więc pytania pewnie proste.

Dotyczą zestawu Satel Perfecta 16WRL, pilota i czujki bezprzewodowej mpd-300

1. Czy da się ustawić poziom głośności syreny alarmowej, która jednym lub dwoma dziękami informuje o włączeniu lub wyłączeniu czuwania alarmu pilotem ? Obecnie poziom głośności tych dźwięków jest taki sam jak alarmu, co nie jest specjalne komfortowe, gdy się wraca do mieszkania w bloku o 2 w nocy i trzeba rozbroić alarm... chciałbym zatem ustawić znacznie niższy poziom tych dźwięków niż sygnału alarmu. Ewentualnie wyłączyć te dźwięki i poprzestać np na potwierdzeniu sygnałem błyskowym syreny alarmowej.

2. Jak ustawić czujki MPD-300, aby zapalało się na nich czerwone światło, gdy obiekt znajdzie się w ich "polu widzenia". Wiem, że się da tylko nie potrafię znaleźć tej funkcji ...

dziękuję za pomoc

Cezarek57a
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    norbert.s. napisał:
    1. Nie da się. Da się wstawić do sygnalizatora mały buzzer. Akustyka sygnalizatora na OUT 1 bez ptwierdzenia, optyka i buzzer na OUT 2 z potwierdzeniem i już masz różnicę poziomów - tylko buzzer i optyka jako sygnalizacja zał/wył.

Ok. Rozumiem. A jak ustawić potwierdzenie/brak potwierdzenia dyspozycji pilotem w postaci sygnału kierowanego na wyjścia out 1 lub 2 ?

Moderowany przez suworow:

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.
    Inaczej mówiąc proszę zajrzeć do instrukcji, przejrzeć forum i na podstawie lektury samemu zaproponować rozwiązanie, które ocenimy, ewentualnie poprawimy, skorygujemy.

Cezarek57a
  • Poziom 21  
    Wyjścia -> Opcje -> Sygn. zał./wył./kas.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Cezarek57a napisał:
    Ok. Rozumiem. A jak ustawić potwierdzenie/brak potwierdzenia dyspozycji pilotem w postaci sygnału kierowanego na wyjścia out 1 lub 2 ?

Zgodnie z instrukcją :)
    Ma już przecież kolega to ustawione na jednym z out-ów bo działa. Trochę własnej inicjatywy.