Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 pytania odnośnie systemu Satel Perfecta 16WRL i czujki mpd-300

19 Maj 2018 10:36 642 4
 • Poziom 2  
  Witam.
  Laik jestem więc pytania pewnie proste.

  Dotyczą zestawu Satel Perfecta 16WRL, pilota i czujki bezprzewodowej mpd-300

  1. Czy da się ustawić poziom głośności syreny alarmowej, która jednym lub dwoma dziękami informuje o włączeniu lub wyłączeniu czuwania alarmu pilotem ? Obecnie poziom głośności tych dźwięków jest taki sam jak alarmu, co nie jest specjalne komfortowe, gdy się wraca do mieszkania w bloku o 2 w nocy i trzeba rozbroić alarm... chciałbym zatem ustawić znacznie niższy poziom tych dźwięków niż sygnału alarmu. Ewentualnie wyłączyć te dźwięki i poprzestać np na potwierdzeniu sygnałem błyskowym syreny alarmowej.

  2. Jak ustawić czujki MPD-300, aby zapalało się na nich czerwone światło, gdy obiekt znajdzie się w ich "polu widzenia". Wiem, że się da tylko nie potrafię znaleźć tej funkcji ...

  dziękuję za pomoc

  Cezarek57a
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • OptexOptex
 • Poziom 2  
  norbert.s. napisał:
  1. Nie da się. Da się wstawić do sygnalizatora mały buzzer. Akustyka sygnalizatora na OUT 1 bez ptwierdzenia, optyka i buzzer na OUT 2 z potwierdzeniem i już masz różnicę poziomów - tylko buzzer i optyka jako sygnalizacja zał/wył.


  Ok. Rozumiem. A jak ustawić potwierdzenie/brak potwierdzenia dyspozycji pilotem w postaci sygnału kierowanego na wyjścia out 1 lub 2 ?

  Moderowany przez suworow:

  3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.
  Inaczej mówiąc proszę zajrzeć do instrukcji, przejrzeć forum i na podstawie lektury samemu zaproponować rozwiązanie, które ocenimy, ewentualnie poprawimy, skorygujemy.
  Cezarek57a
 • Poziom 21  
  Wyjścia -> Opcje -> Sygn. zał./wył./kas.
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Cezarek57a napisał:
  Ok. Rozumiem. A jak ustawić potwierdzenie/brak potwierdzenia dyspozycji pilotem w postaci sygnału kierowanego na wyjścia out 1 lub 2 ?

  Zgodnie z instrukcją :)
  Ma już przecież kolega to ustawione na jednym z out-ów bo działa. Trochę własnej inicjatywy.