Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SMV40D40EU/34 - Nieprawidłowe odprowadzanie wody

yeapu 19 Maj 2018 13:30 183 8
  • #1 19 Maj 2018 13:30
    yeapu
    Poziom 8  

Witam.
    Problem z odprowadzaniem wody. Po zakończonym zmywaniu pozostaje woda na dnie w komorze myjącej, a naczynia nie są dokładnie umyte. Wygląda na to jakby były płukane wodą z mycia. Podejrzewam, że przy każdym opróżnianiu wody (po myciu przed płukaniem jak również po płukaniu na zakończenie programu) całość nie zostaję odprowadzona i tym samym płucze częścią wody ze zmywania wymieszana z nową.

Filtr czysty. Pompa odpływowa działa. Odłączyłem wąż od odpływu, włożyłem do wiaderka i jakaś tam część wody podczas zmywania jest odprowadzana, ale ile dokładnie to nie wiem. Przeczytałem, że może to być problem z zaworem zwrotnym, ale nie wiem w którym jest miejscu. Czy jest może w pojemniku na wodę myjącą zaraz za pompą odpływową, a przed podłączonym wężem?

0 8
  • #2 19 Maj 2018 17:40
    piper410
    Poziom 2  

Z moim Boschem, za radą robiłam tak, że łyżką odblokowywałam wejście do wiatraczka, co jest tuż za filtrami, taki biały plastikowy element, wyjmowałam po odkliknęciu łyżką - jak coś się dostało między łopatki, blokowało i woda stała. Wydłubywałam to coś - raz skorupka jajka, raz kawałek szła.

0
  • #3 20 Maj 2018 12:33
    yeapu
    Poziom 8  

Te łopatki to jest pompa odpływowa i działa poprawnie. Nawet wyciągałem ją.

0
  • #4 20 Maj 2018 13:06
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

yeapu napisał:
    Odłączyłem wąż od odpływu, włożyłem do wiaderka i jakaś tam część wody podczas zmywania jest odprowadzana, ale ile dokładnie to nie wiem.

My też nie wiemy....
    Ile tej wody zostaje w komorze? Gdyby tak było jak piszesz :
    yeapu napisał:
    Po zakończonym zmywaniu pozostaje woda na dnie w komorze myjącej

To wtedy zmywarka sygnalizowała by błąd - "świecący kranik ".

0
  • #5 20 Maj 2018 18:48
    yeapu
    Poziom 8  

No nie mierzyłem ile litrów wypompowuje, a ile zostaje w zmywarce. Myślę, że to akurat nie jest tak bardzo istotne. Ważne, że nie wypompowuje tak jak to robiła wcześniej, a czy dioda "kranik" świeci się po zakończonym programie to w sumie nie zwróciłem uwagi ... możliwe ze tak.

0
  • #6 20 Maj 2018 20:12
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

yeapu napisał:
    No nie mierzyłem ile litrów wypompowuje, a ile zostaje w zmywarce. Myślę, że to akurat nie jest tak bardzo istotne. Ważne, że nie wypompowuje tak jak to robiła wcześniej, a czy dioda "kranik" świeci się po zakończonym programie to w sumie nie zwróciłem uwagi ... możliwe ze tak.

Czyli dalej nic nie wiemy :|

0
  • #7 20 Maj 2018 20:59
    yeapu
    Poziom 8  

1247 ml. Wiemy już ?

0
  • #8 20 Maj 2018 21:26
    bubu64
    Poziom 20  

Jeśli pompa spustowa sprawna, to może coś przypchane:)

0
  • #9 04 Sie 2018 08:34
    yeapu
    Poziom 8  

Zmywarka oddana do naprawy. Wg serwisu naprawiany byl sterownik, grunt ze poprawnie dziala.

0