Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nanostation M5 - brak internetu

19 Maj 2018 14:08 768 13
  • Poziom 3  
    Witam,

Będzie to mój pierwszy post na forum elektrody, ale do rzeczy.

Mam sieć zbudowana z 5 nadajników loco M2 i 2 nano M5. I mam problem z dzialaniem połączenia pomiędzy tymi m5. Problem polega na tym że po pewnym czasie (1-2 dni) wywala się przesył danych pomiędzy nimi. Tzn. - nadajniki się widzą, pokazują zasięg połączenie pomiędzy sobą jak i podłączenie po kablu do routerów. Wszystkie nadajniki plus kamery oraz routery mają przypisany stały adres IP poza serwerem DHCP. Próbowałem już różnych kombinacji ale w dalszym ciągu wywala się przesyłanie danych. Kable wymieniłem, firmware wgrane najnowsze. Jedyne co pada w sieci to właśnie połączenie pomiędzy M5. I teraz moje pytanie - czy jest to wina ustawień sieci czy jakiegoś fizycznego uszkodzenia M5 ? Po twardym resecie (odłączenie od prądu ) wszystko wraca do normy i sieć znowu działa pięknie tylko że za dzień lub dwa znowu trzeba odpiąć od prądu jeden z nadajników. Ma ktoś jakieś rozwiązanie ?
  • Poziom 3  
    tak, wds włączony ze względu na routery dalej.
  • Poziom 22  
    Jak nie mostkujesz segmentów tego samego lan-u to WDS niepotrzebny
    Spróbuj konfigurację bez WDS-a, tzn AP / AP-client..
  • Poziom 3  
    Nanostation M5 - brak internetu

to jest schemat tej sieci - tzn. jednej odnogi na której wywala się połączenie. Co dwa dni wywala urządzenia poza drugim M5. Reszta sieci działa sprawnie.
  • Poziom 3  
    Sieć by nie działała gdyby konfiguracja była błędna.
  • Poziom 22  
    Spróbuj inne kanały

Dodano po 1 [minuty]:

Solved: NanoStation loco M5 - Point-to-point bridge keeps dropping - Ubiquiti Networks Community 2017.10
    https://community.ubnt.com/t5/airMAX-Installa...t-to-point-bridge-keeps-dropping/td-p/1247471
    The connection has been working great since the firmware upgrade and no other changes made. We will keep this firmware in use for now. Thank you again for all your help. Have an awesome weekend!

poguglaj trochę jest postów trochę na ten temat
    google nanostation m5 bridge drops connection
  • Poziom 3  
    tak, szukałem już odpowiedzi po googlach - gdybym znalazł odpowiedź, nie pisałbym tutaj posta :>

zmieniłem kanał na którym nie ma nic - wcześniej było auto. Na samym początku myślałem że to wina kabli (często tak jest), lecz wymieniłem i problem nadal się powtarza. Sieć obecnie działa, nie zgłasza żadnych problemów. Miejmy nadzieję że się nie posypie.
  • Poziom 22  
    Nie rozumiem dlaczego podejrzewasz kable skoro pisałeś że data-link (WIFI) między m5 pada ?
  • Poziom 3  
    Sieć wywala poza drugim M5 (tam gdzie jest rejestrator i kamery). Na początku podejrzewałem kable, ale możliwość zalogowanie do m5 z dwóch stron (od rejestratora i od głównego routera) szybko mi uświadomiły że błąd jest pomiędzy nadajnikmi - pomimo tego że się widzą, nie przesyłają danych pomiędzy sobą a w konfiguracji pokazują, że są ze sobą połączone.
  • Poziom 3  
    No i w dalszym ciągu internet się wywala - tym razem już nie pomiędzy m5 a pomiedzy routerem a loco m2. Wywalało błąd ETH - co chwile sie załączał i wyłączał. Wymieniłem kabel, podziałało ten jeden dzień i jak gdyby nigdy nic na routerze zgasł port. Już naprawdę nie wiem gdzie szukać przyczyny. Podmienię dzisiaj m2 z drugiej odnogi sieci, być może wina jest w samym urządzeniu.
  • Poziom 22  
    a te kable zaciskasz w/g standardu TIA 568 A/B ?

Dodano po 4 [minuty]:

Po wgraniu firmware, zrobiłeś reset do fabrycznych ustawień i ponowną konfigurację ?
  • Poziom 3  
    568b

Tak resetowalem do fabrycznych i od nowa konfigurowalem.