Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 2.0 , problem przy uruchamianiu

rooob1 22 Sie 2005 09:04 1490 7
  • #1 22 Sie 2005 09:04
    rooob1
    Poziom 2  

kupiłem niedawno astre 2.0 z 92r. i mam pytanie.
    po odpaleniu silnika przez jakąś chwile słychać bulgotanie wody pod maską w momencie jak dodaje gazu. Tak jakby silnik zasysał wode ze zbiorniczka wyrównawczego.
    Dodam ze poziom wody jest ok. wymienialem teraz i zalewałem nowym plynem do chlodnic aluminiowych (w serwisie).

• #2 23 Sie 2005 10:50
    marek majchrzak
    Poziom 18  

sprawdż czy na przewodzie wodnym nie ma pompki wymuszającej obieg płynu na wolnych obrotach

• #3 23 Sie 2005 11:43
    Usunięty
  • #4 23 Sie 2005 13:58
    Refus
    Poziom 12  

jedz do jakiegos mechnika i niech sprawdzi czy to czasem nie uszczelka pod głowica, mialem podobny problem , tylko ze u mnie lecial bialy dym z tlumnika i gdy odkrecilem korek od wlewu oleju to byl biały nalot co swiadczylo o tym ze do silnika dostaje sie woda, i wlasnie plyn od chłodzenia bulgotał i ubywalo go bardzo duzo

• #5 23 Sie 2005 20:56
    aleksandra250
    Poziom 11  

przed rozbieraniem silnika sprawdz sprężanie

• #6 23 Sie 2005 21:05
    Usunięty
  • #7 24 Sie 2005 08:52
    rooob1
    Poziom 2  

to chyba bedzie jednak uszczelka pod głowicą. Ubywa mi płynu w zbiorniczku i tak jakby przybyło oleju, chociaż jest czysty nie ma żadnych nalotów na korku od oleju na bagnecie. wczoraj odpowietrzałem układ tzn. odkręciłem korek zbiorniczka wyrównawczego ogrzewanie na full i nic nie pomogło dalej bulgocze. a po tym wszystkim jak odpaliłem silnik to z rury wydechowej poszła taka sikawka, że na 2 metry wody wyrzuciło.

• #8 24 Sie 2005 14:34
    Refus
    Poziom 12  

wiesz co jesli ty jezdzisz tym samochodem to radzilbym ci to szybko zalatwić i sprawdzić bo w moim przypadku przez uszczelke pod głowica poszła cała głowica ktorej juz nie da sie naprawić a koszt nowej do mojego samochodu to w granicach 1200zl, wiec lepiej jechac do mechnika i zaplacic 300zl za zrobienie niz pozniej płakać ze naprawa kosztuje okolo 1500zl
    ja juz mam nauczke na przyszłość

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME