Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa Busch & Muller Lumotec IQ Cyo T 42/6V DC LED

20 Maj 2018 11:05 1104 7
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,

Moje gorące pytanie odnośnie takiej lampki
    Busch & Muller Lumotec IQ Cyo T 42/6V DC LED senso Premium

Lampka przeznaczona jest do rowerów elektrycznych, ale podobno działa na dynamo w piaście. Czy na pewno?
    Konstrukcja zakłada, że czujnik światła ma przełączać pomiędzy trybem dziennym a nocnym, ale podłączona do dynama podobno świeci wszystko na raz. Wszystko tak "podobno"..

1. Czy na pewno będzie działać z prądnicą 3V 6W?
    2. Jeśli będzie, to czy z pełną mocą?
    3. Czy da się poprawić jej funkcjonalność żeby przełączały się tryby dzienny/ nocny?

Lampa Busch & Muller Lumotec IQ Cyo T 42/6V DC LEDLampa Busch & Muller Lumotec IQ Cyo T 42/6V DC LED
  • Poziom 24  
    Też kupiłem taką lampę. Z tego co udało mi się ustalić to lampy tego producenta posiadają czujnik w tylnej części lampy - jest tam obrotowy przełącznik trybu pracy i czujnik. W tej naszej lampie takiego czujnika nie widzę. Może ma to działać w inny sposób ? Nie wiem.

Lampa ma podane 42/6V DC - nie wiem czy posiada przetwornicę DC/DC. Jeżeli tak to podłączenie pod dynamo nie do końca jest dobrym rozwiązaniem. W końcu w dynamie napięcie jest przemienne.
    Odpowiadając na pytania:
    Ad.1 - da się ale czy na dłuższą metę nie dojdzie do uszkodzenia lampy ? Dynamo ma parametry 6V 3W.
    Ad.2. - działa z pełną mocą od ok 7V DC - to może świadczyć że w środku jest przetwornica 42/6 V DC
    Ad.3. Tego nie wiem. Zauważyłem tylko że przy niskim napięciu działają te diody pod lampą, a powyżej pewnego napięcia dioda główna.

Wydaje mi się że bez rozebrania lampy nic się nie dowiemy. Co do tej lampy nie ma zbytnio dokumentacji. To chyba jakiś model wyprodukowany pod producenta rowerów elektrycznych. Nie udało mi się jej rozebrać ale też nie chciałem jej rozwalić.

Ja podłączyłem lampę w sposób następujący:
    Dynamo -> mostek prostowniczy + kondensator elektrolit. -> przetwornica DC/DC ustawiona na wyjściowe 6,5V.
    Plusem mojego rozwiązania jest to że lampa miga tylko przy niskich prędkościach. Przy podłączaniu bezpośrednio pod dynamo migała właściwie przez cały czas.
  • Poziom 12  
    Bez przetwornicy to migała główna dioda, czy małe, przy wyższych prędkościach też, czy było to zależne, przy wyższych główna, a przy niższych prędkościach małe? Jaką przetwornicę użyłeś, podbijającą, czy obniżającą? Ile miałeś przewodów, u mnie są cztery, jedna grubsza para z czerwonym paskiem, wydaje się być wejściem zasilania i druga para z białym paskiem chyba do zasilania tylnej lampy.
  • Poziom 24  
    Miałem mostek prostowniczy i przetwornicę obniżającą napięcie. Teraz będę robił na samym mostku prostowniczym bo lampa ma przetwornicę wbudowaną.

Dwa kable to wejście, dwa mniejsze to wyjście na tylną lampę.

Przy niskim napięciu działały małe diody, powyżej pewnego napięcie główna.
  • Poziom 12  
    Jak zauważyłem u mnie jest podobnie, że świecą małe diody, ale też jednocześnie lekko żarzy się główna dioda. Jeszcze nie testowałem podczas jazdy, ale cały czas mi migają, gdzie w innej ledowej już potrafiło świecić ciągłym światłem, kiedy kręcę ręką, a obroty oddają ok10km/h.
    Czemu usuwasz przetwornicę, tutaj wychodzi na to, że musi być podwyższająca, no chyba, że wbudowaną będziesz przerabiać?
    A z kabelkami, to tak myślałem, że do tylnej.
  • Poziom 1  
    Odgrzeję kotleta, bo i ja zakupiłem lampkę.
    Bez mostka oczywiście mruga, z mostkiem jest lepiej.
    Udało mi się ją rozkręcić (i złożyć) bez strat. Zrobiłem kilka zdjęć, czy ktoś może rzucić okiem. Do czerwonego gniazda są wpięte diody do światłą dziennego (4 dolne)
    Lampa Busch & Muller Lumotec IQ Cyo T 42/6V DC LEDLampa Busch & Muller Lumotec IQ Cyo T 42/6V DC LED
    Lampa Busch & Muller Lumotec IQ Cyo T 42/6V DC LED
  • Poziom 10  
    ktoś coś w temacie?

odpalił ktoś tą lampkę na zwykłym rowerze ze zwykłym dynamem w piaście?

pozdrowienia
    pj