Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz ze starej wieży Philips MZ-7

20 Maj 2018 15:36 660 4
 • Poziom 7  
  Cześć, posiadam starą wieżę Philips MZ-7.
  Chciałbym z niej zrobić wzmacniacz i żeby była możliwość podłączenia do niej głośników, które są razem z wieżą.
  Jest jeden problem, nie jestem za bardzo obeznany w tej tematyce i liczę, że mnie poprowadzicie za rękę od początku do końca.
  A jeszcze jedno, nie wiem który układ odpowiada za wzmocnienie 😔

  Wrzucam jeszcze kilka zdjęć, może pomogą :)
  Wzmacniacz ze starej wieży Philips MZ-7IMG_201805...151215.jpg Download (2.72 MB) Wzmacniacz ze starej wieży Philips MZ-7IMG_201805...205103.jpg Download (2.7 MB) Wzmacniacz ze starej wieży Philips MZ-7IMG_201805...204632.jpg Download (2.17 MB) Wzmacniacz ze starej wieży Philips MZ-7IMG_201805...151143.jpg Download (2.85 MB) Wzmacniacz ze starej wieży Philips MZ-7IMG_201805...151157.jpg Download (2.97 MB)
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Warunkowo odblokowany
  Podłączasz do wieży źródło dźwięku do AUX/CDR IN i nie ma potrzeby przerabiania czegokolwiek.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 7  
  hehe gdyby to było takie proste. Nie jest to niestety możliwe gdyż spalony jest prawdopodobnie procesor. :/
 • Poziom 43  
  Według schematu - wydzielasz końcówkę mocy, zasilacz i z tego robisz końcówkę mocy w dowolnej (pasującej) obudowie. Podajesz sygnał na wejście i kolumny podłączasz pod wyjście, podłączasz do sieci i działa...
  Wbrew pozorom prościej jest zrobić wzmacniacz "od zera" niz wykorzystywać "część większej całości"; może się okazać, ze projektant wieży wymyślił sobie jakieś dziwne rozmieszczanie elementów i np. układ wyciszania znajduje się poza płytą wzmacniacza, a prawie zawsze obudowa będzie większa niż by mogła być w wypadku projektowania "od zera" z racji, że w wieży jest dużo miejsca i nikt nie trudzi się z jakimś rozsądnym (czytaj minimalistycznym) wymiarem płytki wzmacniacza, transformator jest większy (fizycznie) niż mógłby być gdyby to by np. toroid, lub na rdzeniu słupowym, i całość wypada dużo większa, niż by to mogło wynikać z uzyskanej mocy, czy... miejsca na wzmacniacz.
  Inaczej mówiąc - Da się zrobić, ale więcej z tym zachodu niż to warte (moim zdaniem oczywiście).
  Przedwzmacniacz (jeśłi potrzebowałbyś mieć regulację barwy balansu itp) i tak musiałbyś robić najprawdopodobniej we własnym zakresie, bo ten w wieży może być sterowany prockiem, a jak piszesz jest on uszkodzony.
 • Poziom 40  
  Tam jest dziwny stopień końcowy, wzmacniacz w klasie AB z elementami zewnętrznymi tworzy wzmacniacz w klasie Super G i będzie to trudno uruchomić; dużo napięć zasilających.


  Można zrobić tak; wyjąc transformator, mostek prostowniczy, główne kondensatory zasilacza (4700uF) wzmacniacza, oraz 2x układy AN7164 z radiatorem (są przykręcone do niego), gniazda głośnikowe. Resztę na części.

  Na nowej płytce, stworzyć nowy wzmacniacz na tych elementach, trzeba dodać ew. przedwzmacniacz + potencjometr głośności.

  Moc 2x 30W/8Ω/10%