Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K5.2012 niskie ciśnienie, którym tropem podążać?

20 Maj 2018 20:37 3165 7
  • Poziom 11  
    Witajcie!

Mam problem z myjką Karcher K5.2012. Temat przewija się co jakiś czas, ale nie mogę znaleźć jakiegoś gotowego rozwiązania.

Myjka załącza się po naciśnięciu spustu, ale zwykle nie nabija odpowiedniego ciśnienia. Czasem zdarzy się że zaskoczy i działa ładnie dopóki nie puszczę spustu - potem znów niskie ciśnienie. Dzieje się to niezależnie od lancy - czy to na Vario czy na Rotacyjnej.

Rozebrałem myjkę, wyjąłem ten zawór opisywany jako "by-pass valve" (jak to będzie po polsku?), bo podejrzewam że tu jest problem.

Karcher K5.2012 niskie ciśnienie, którym tropem podążać?

Nawet go rozkręciłem, ale wygląda jak nowy. Poskładałem go i nasmarowałem oringi smarem silikonowym. Zdziwiło mnie tylko że tak ciasno wchodzi w głowicę - tak ma być?

Gdzie jeszcze szukać problemu? Jeszcze widzę na rosyjskich filmach że szlifują papierem ściernym na wiertarce gniazdo pod ten zawór "by-pass", może tam ma być większy luz? Ale trochę się boję takiej ingerencji. Głowica jest aluminiowa, ale too gniazdo jest wewnątrz z tworzywa (kompozytu?).

Rozebrałem też ten zawór gdzie jest podłączony dozownik środków myjących - on chyba załącza silnik. Ale to chyba nie ten trop.

Pomocy!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    Warto zwrócić uwagę na 2 sprawy.
    Po pierwsze źródło prądu- Gdzie podłączasz myjkę ?? Przez przedłużacz, czy bezpośrednio do instalacji ? Jaki jest stan instalacji - stara/nowa ?? I gdzie jesteś podłączony do lini-czy aby nie na końcu linii.
    To wszystko ma znaczenie. Dlaczego ma znaczenie ? W K5 jest silnik indukcyjny- bardzo wrażliwy na obniżone napięcie. Przy okazji dość sporej mocy, na dobrym przedłużaczu 50metrów da radę chodzić, powyżej tej wartości zaczynają się problemy. Przy K2-K4 tego typu problemy nie występują nawet przy dużym spadku napięcia.
    Druga sprawa, źródło wody- Do czego podłączasz wodę ?? Źródło musi być w miarę wydajne. Kiedyś mi się zdarzyło, że byłem na serwisie tej myjki, bo się w środku coś zacieło, a po podłączeniu myjki do ich kranu i porządnym przelaniu, zaczęła normalnie działać. (wcześniej albo chodziła ze źródła o niskim ciśnieniu, albo w ogóle pobierała wodę ze zbiornika przez wąż. Przez to się zacięła).

Ogólnie myjki K5 są dobre do mycia, ale przy tym mają parę wad, przede wszystkim muszą mieć dobre podłączenie do wody i do prądu. Na zimę trzeba się pozbyć z nich wody, bo po zostawieniu w środku wody pęka blok i wylewa się woda(albo po prostu przetrzymywać w miejscu gdzie nie ma mrozu). Te plastiki od przełączania wyłącznik/presostat też bardzo często się psują. Ale wtedy sa problemy z wyłączaniem lub włączaniem myjki.
  • Poziom 30  
    pawel1148 napisał:
    Ogólnie myjki K5 są dobre do mycia, ale przy tym mają parę wad, przede wszystkim muszą mieć dobre podłączenie do wody i do prądu.

To nie żadne wady, tylko normalne wymogi eksploatacyjne każdej myjki ciśnieniowej.

Sprawdź przyłącze czy szczelne, może z wodą pobiera powietrze.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    Więc tak, myjka przez pierwsze 3 lata działała bez problemu, czy na kablu 'od kosiarki' czy bezpośrednio do sieci. Przyłącze wody mam cały czas to samo, mieszkam na południu Polski więc wodę mamy to dobrej jakości.

Teraz testowałem bez przedłużacza, wpięte bezpośrednio do kontaktu - silnik jak już wejdzie na wysokie obroty to ładnie trzyma moc, może tak iść kilka minut, dopóki nie puszczę spustu. Tylko potem jest problem żeby znów 'zaskoczyć'. Czasem muszę pokręcić lancą Vario na Min-Max i dopiero zadziała.

Przyłącze szczelne, w sensie przyłącze wody do myjki, czy sam 'pistolet'? Bo jeszcze myślę czy problem nie leży w pistolecie - oringi na wężu wysokiego ciśnienia wyglądają na niezniszczone.
  • Poziom 11  
    Witam, czy rozwiązał ktoś ten problem? Mam ten sam problem, w tamtym roku moja myjka jeszcze zaskakiwała po kilku naciśnięciach spustu, dziś już niestety nie chce zaskoczyć,działa tak jakby na niskiej mocy i niskim ciśnieniu, gdzie szukać problemu?

....................

Rozebrałem, wszystko wyglądało ok, czysto, nic nie zabrudzone, przesmarowałem, złożyłem i pomogło o tyle że zaskakuje po ściągnięciu końcówki i pryśnięciu samym spustem, po założeniu końcówki działa do momentu puszczenia spustu, po ponownym naciśnięciu już jest słabiutkie ciśnienie, gdzie szukać ?
  • Poziom 10  
    Dzień dobry.
    Mam ten sam problem. Po rozkręceniu wszystko wygląda dobrze. Ktoś rozwiązał już ten problem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam. W moim przypadku jest podobnie. Słabe ciśnienie. Wymieniałem zaworki na głowicy na nowe, nic nie pomogło. Kombinowałem na różne sposoby. Różne źródła energii i wody. Zastanawiam się na wymianą głowicy, może nowe zaworki źle przylegają?
  • Poziom 9  
    witam
    czy może mi ktoś podesłać/wstawic schemat lub numer zaworu "by pass" dla karcher k5.2012?
    Oraz jaki smar najlepiej użyć by przesmarować ten zawór?