Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E12 - co polecacie , a czego nie do montażu lpg w E12 sedan 2004

20 Maj 2018 23:01 1338 11
 • Uczeń
  1.4 16v - a co może się stać? NIC. To jest niedobitek
 • Poziom 17  
  Zamontuj sobie sekwencję np STAGa, koniecznie na dobrych wtryskiwaczach np AC W02/03 lub Barracuda. Najważniejsze żeby ktoś Ci to poprawnie poskładał i wyregulował z uwzględnieniem korekt.
 • Poziom 14  
  @kowal5 dokładnie o tym słyszałem że te wtryski Barracuda lub Ac ... , planuje zainstalować również lubryfikację cena jest całkiem w porządku jak na koszt całej instalacji .
  Nie posiadasz takich informacji jakie są szklanki (jakiej grubości ) biorę każdą możliwość na przyszłość jak by coś się miało psuć ;)

  Jakie parametry nie powinny posiadać korekty jakie są normy ?:)
 • Poziom 39  
  Wygląda na to, że silnik dokładnie taki sam jak w mojej corolli i u mnie od nowości siedzi Prins montowany w ASO Toyoty.
  Lubryfikacji u mnie nie ma i uważam ją za całkowicie zbędną. Co radzę zrobić przed montażem lub w trakcie montażu instalacji, to sprawdzenie jakie są luzy zaworowe i ich regulacja jeżeli luz na któryś zaworze zbliża się do min. Przy okazji regulacji luzów, za jednym mazaniem ustawić luzy na wszystkich zaworach w górnej granicy, szczególnie na wydechu oraz rozeznać jakie szklanki (nominały) są na poszczególnych zaworach. Znajomość nominałów szklanek ułatwi w przyszłości regulację luzów, bo po pomiarze luzów bez demontażu wałków rozrządu, będzie wiadomo jakie będą potrzebne szklanki.
  Dobrze też przed montażem instalacji, w czasie jazdy zdjąć przynajmniej wykresy korekt (szczególnie LTFT - powinna oscylować w zakresie -4 do +4%, czyli w okolicach 0% - u mnie chodzi od -2% do +3%) oraz wykresy sond lambda.
  Najniższy dostępny nominał szklanki to 06, co odpowiada grubości denka szklanki 5.06 mm.
 • Poziom 17  
  Lubryfikacji Ci nie polecam. Podstawa to poprawny montaż i strojenie. Możesz też założyć elektronikę z funkcją dotrysku benzyny i moim zdaniem to jest lepsze niż lubryfikacja. Lubryfikacja zanieczyszcza kolektor ssący i płacisz co jakiś czas za olej.
 • Poziom 14  
  Ale dotrysk przypadkiem nie jest w V gen instalacji ?
  Czy da się również w IV gen założyć ponieważ dokładnie się nie orientuję . Z lpg nie miałem zbyt wiele doczynienia.
  A jak oceniasz parametry że screenów ?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  V generacja, to jest wtrysk ciekłego gazu. W IV generacji niektóre sterowniki podpierają się dotryskiem benzyny.
  Na screenach jest tylko sytuacja chwilowa i pełnego obrazu nie daje.
 • Poziom 14  
  Aha ok:) .
  Ja mam odczyty z OBD2 wersja na androida te odczyty.
  Nie mam pełnych danych zazwyczaj większość funkcji jest zablokowane .
  Nie mam programu które oferuje pełne logi.
 • Poziom 39  
  Nie wiem co oferują programy na androida, bo nigdy z nimi nie miałem do czynienia. Korzystałem z kilku pod Win-em, ale nie wszystkie umożliwiały nagranie wyników i możliwość przedstawienia ich w postaci wykresów. Do moich celów najbardziej pasuje mi PCMScan. Umożliwia nagranie logów na trasie i późniejsze ich przeanalizowanie.
 • Poziom 38  
  I tak polecą zawory i trzeba będzie korygować. Silnik ZZ... Wyregulowanie to katorga jak ktoś nie wie jak, a na zawory wydechowe typowe rozwiązania nie pomagają co nie oznacza, że nie da się tego ogarnąć. Wtryski tylko pojedyncze. KME TUR i stag qbox basic ogarnie jak ktoś ma wiedzę z tego obszaru którego nie ma w manualu i na szkoleniach.