Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E12 - co polecacie , a czego nie do montażu lpg w E12 sedan 2004

zibi999 20 May 2018 23:01 3078 11
    zibi999
    Level 15  
    Witam Planuję montaż instalacji gazowej do Sedana 2004 co brać w ciemno czego unikać ? ;) 1.4 benzyna 16v .
    Coś więcej kolektor wydechowy plastik , sprzężone czujniki maf oraz temperatury cieczy : analiza spalania poprzez komputer.
    MIR_TECH
    Pupil
    1.4 16v - a co może się stać? NIC. To jest niedobitek
    kowal5
    Level 18  
    Zamontuj sobie sekwencję np STAGa, koniecznie na dobrych wtryskiwaczach np AC W02/03 lub Barracuda. Najważniejsze żeby ktoś Ci to poprawnie poskładał i wyregulował z uwzględnieniem korekt.
    zibi999
    Level 15  
    @kowal5 dokładnie o tym słyszałem że te wtryski Barracuda lub Ac ... , planuje zainstalować również lubryfikację cena jest całkiem w porządku jak na koszt całej instalacji .
    Nie posiadasz takich informacji jakie są szklanki (jakiej grubości ) biorę każdą możliwość na przyszłość jak by coś się miało psuć ;)

Jakie parametry nie powinny posiadać korekty jakie są normy ?:)
    gimak
    Level 40  
    Wygląda na to, że silnik dokładnie taki sam jak w mojej corolli i u mnie od nowości siedzi Prins montowany w ASO Toyoty.
    Lubryfikacji u mnie nie ma i uważam ją za całkowicie zbędną. Co radzę zrobić przed montażem lub w trakcie montażu instalacji, to sprawdzenie jakie są luzy zaworowe i ich regulacja jeżeli luz na któryś zaworze zbliża się do min. Przy okazji regulacji luzów, za jednym mazaniem ustawić luzy na wszystkich zaworach w górnej granicy, szczególnie na wydechu oraz rozeznać jakie szklanki (nominały) są na poszczególnych zaworach. Znajomość nominałów szklanek ułatwi w przyszłości regulację luzów, bo po pomiarze luzów bez demontażu wałków rozrządu, będzie wiadomo jakie będą potrzebne szklanki.
    Dobrze też przed montażem instalacji, w czasie jazdy zdjąć przynajmniej wykresy korekt (szczególnie LTFT - powinna oscylować w zakresie -4 do +4%, czyli w okolicach 0% - u mnie chodzi od -2% do +3%) oraz wykresy sond lambda.
    Najniższy dostępny nominał szklanki to 06, co odpowiada grubości denka szklanki 5.06 mm.
    kowal5
    Level 18  
    Lubryfikacji Ci nie polecam. Podstawa to poprawny montaż i strojenie. Możesz też założyć elektronikę z funkcją dotrysku benzyny i moim zdaniem to jest lepsze niż lubryfikacja. Lubryfikacja zanieczyszcza kolektor ssący i płacisz co jakiś czas za olej.
    zibi999
    Level 15  
    Ale dotrysk przypadkiem nie jest w V gen instalacji ?
    Czy da się również w IV gen założyć ponieważ dokładnie się nie orientuję . Z lpg nie miałem zbyt wiele doczynienia.
    A jak oceniasz parametry że screenów ?
  • Helpful post
    gimak
    Level 40  
    V generacja, to jest wtrysk ciekłego gazu. W IV generacji niektóre sterowniki podpierają się dotryskiem benzyny.
    Na screenach jest tylko sytuacja chwilowa i pełnego obrazu nie daje.
    zibi999
    Level 15  
    Aha ok:) .
    Ja mam odczyty z OBD2 wersja na androida te odczyty.
    Nie mam pełnych danych zazwyczaj większość funkcji jest zablokowane .
    Nie mam programu które oferuje pełne logi.
    gimak
    Level 40  
    Nie wiem co oferują programy na androida, bo nigdy z nimi nie miałem do czynienia. Korzystałem z kilku pod Win-em, ale nie wszystkie umożliwiały nagranie wyników i możliwość przedstawienia ich w postaci wykresów. Do moich celów najbardziej pasuje mi PCMScan. Umożliwia nagranie logów na trasie i późniejsze ich przeanalizowanie.
    psooya
    Level 38  
    I tak polecą zawory i trzeba będzie korygować. Silnik ZZ... Wyregulowanie to katorga jak ktoś nie wie jak, a na zawory wydechowe typowe rozwiązania nie pomagają co nie oznacza, że nie da się tego ogarnąć. Wtryski tylko pojedyncze. KME TUR i stag qbox basic ogarnie jak ktoś ma wiedzę z tego obszaru którego nie ma w manualu i na szkoleniach.