Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kapanie paliwa z kosy spalinowej NAC - co można poradzić?

20 Maj 2018 23:21 1095 8
  • Poziom 1  
    Witam. Mam taki problem z kosą spalinową NAC, mam ją już 3 sezon, działa bez zarzutu lecz od świecy po zbiornik paliwa gdy koszę to paliwo kapie.
    Wężyki wymieniłem i gumę, ale to nie od tego, może to jakaś uszczelka lub gaźnik? Proszę o radę lub wskazówki.
  • Poziom 12  
    Witam. Mam podobny problem. Gaźnik cały spocony i tryska na obudowę. Wymieniłem uszczelkę pod cylindrem i przy okazji pierścienie tłokowe, uszczelkę między kolektorem a cylindrem, uszczelkę między kolektorem a gaźnikiem, wszystkie uszczelki gaźnika i leci nadal. Nie wiem co jest z tym dziadostwem ale już mnie to do szału doprowadza. Na myśl mi przychodzi jeszcze ewentualna zmiana całego gaźnika lub regulacja gaźnika. Czy jest możliwe by była to zbyt bogata mieszanka? Zbiornik szczelny. Kosa wchodzi pięknie na obroty ma moc i nie ma żadnych problemów z koszeniem. Przy okazji była też zmieniona świeca zapłonowa.

Kapanie paliwa z kosy spalinowej NAC - co można poradzić?Kapanie paliwa z kosy spalinowej NAC - co można poradzić?
  • Poziom 43  
    Masz nieszczelny gaźnik , zapewne był rozbierany.
  • Poziom 12  
    No był rozbierany bo jak wyżej napisałem wymieniłem w nim uszczelniacze i membranę A mimo to nadal sika. We filtrze powietrza i jego obudowie gromadzi się więcej oleju niż była gdy kosa była nowa. Dlatego skłaniam się też ku temu czy mieszanka jest za bogata.

Swoją drogą czy wkręcając śrubę zwiększam dawkę paliwa czy zmniejszam?
  • Poziom 9  
    Na 100% to nie gaźnik , mam ten sam problem i po jego wymianie nadal leci, ja podejrzewam pęknięty zbiornik paliwa i z niego ścieka na magneto a ono rozbryzguje paliwo po całej kosie
  • Poziom 12  
    Niestety ale w moim przypadku to by było zbyt piękne by mogło być prawdziwe. Kosa niejednokrotnie wisiała bakiem do góry nogami z pełnym paliwem w garażu i nic z niego nie leci. Gaźnik już wymieniłem ale nie miałem okazji jeszcze kosic. Poza tym na starym gaźniku widziałem jak przy przygazowywaniu puszczał taką małą chmurę właśnie w kierunku obudowy. Mało tego na końcu zaczął się nawet zacinać i nie mogłem dać płynnie gazu. Jak zrobię koszenie to się pochwałę czy nowy gaźnik załatwił sprawę.
  • Poziom 17  
    Wężyk powrotny - ten przezroczysty
  • Poziom 12  
    Lolo18 napisał:
    Na 100% to nie gaźnik , mam ten sam problem i po jego wymianie nadal leci, ja podejrzewam pęknięty zbiornik paliwa i z niego ścieka na magneto a ono rozbryzguje paliwo po całej kosie

Kolega miał rację. Doszedłem do tego po roku. A wszystko przez to, że kosa wisiała miesiąc czasu w garażu z resztką paliwa, które uciekło. Wtedy nie byłem tego wstanie sprawdzić, bo używałem kosy co chwilę. Bak został wymieniony i kosa jest sucha.
  • Poziom 9  
    Fajnie że dałeś znać po rozwiązaniu problemu 😁