Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung syncMaster 700p odchylanie wariuje

MarcinP 04 May 2002 10:59 2391 5
    MarcinP
    Level 16  
    samsung syncMaster 700p co jakiś czas odchylanie poziome sie zwija wystarczy zrobic reset i dalej pracuje poprawnie czy ktos się spotkał z podobnym problemem?
    Jacekj
    Level 20  
    Może bto nie wina monitora, a karty graficznej. Spróbuj na innym.
    Marekk
    Level 17  
    Sprawdź czy reaguje na uderzenia(zimny lut?)
    Jazeli nie być moźe procesor albo kwarc)
    MarcinP
    Level 16  
    Ewidentnie odchylanie bo jak mu sie zachce to zweza obraz do pionowej linii ... jesli uda sie w ciągu jakis 5 sekund wylaczyc monitor to bu 2520 przezyje w przeciwnym wypadku obraz robi sie ciut szerszy (jakis 1 cm) i w/w tranzystor dostaje rezystancji na kanale baza-kolektor (ok 800 ohmów)a baza-emiter nadal zachowje sie jak polprzewodnik. nie wiem co powoduje taką nistabilną prace odchylania bo czasami 3 dni w normie a czasami gra na nerwch i ćwicze refleks.
    Displays
    Level 13  
    Zaraz za tranzystorem odchylania masz diodę EYE15 (na radiatorze) czasami ta dioda dostaje przebicia powyżej 140V , mimo że na mierniku jest spoko. Wymień ją. Wymień tranzystor odchylania na tranzystor mocy ( np. MJW16212 lub 2SC4288 - muszi mieć moc od 150W!) wlącz monitor i sprawdź czy zbytnio się nie przegrzewa. Jeśli tak zmień IRF 740 (chyba Q408) lub lepiej wymień na 2SK526, i zmień końdzioły filtrujące (KONIECZNIE) przy fecie. Powinno sie uspokoić. Możesz wtedy zmienić na powrót na Bu choć radzę zostawić te tranzystory. Drożej lecz pewniej. Jestem na GG nr.3848839, pomogę w trybie online:-)
    MarcinP
    Level 16  
    kondziory wymieniłem koło IRF630 i cacy smiga :D dzieki wszystkim za pomoc!!!!