Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Clio 2 1.2 16V - Przepalający się bezpiecznik

21 Maj 2018 19:54 468 7
  • Poziom 29  
    Witam.
    W aucie uległ uszkodzeniu przycisk od świateł awaryjnych. Potem przestały działać wycieraczki i na końcu auto nie odpaliło (nie kręciło rozrusznikiem). Usterka przepalony bezpiecznik nr F3 (Dźwignia zespolona wycieraczek (145), wyłącznik świateł cofania (155), konsola sterowania klimatyzacją (319), wentylator czujnika temperatury w kabinie (418), moduł kontroli klimatyzacji (419), silnik rozkładu powietrza klimatyzacji na stopy (1115), moduł elektroniczny czujnika opadów (1124))
    Po wymianie, odpaliłem dwa razy auto, znów się przepalił ten sam bezpiecznik. Przycisk od świateł awaryjnych zdemontowany (czekam na nowy), a usterka nadal występuje. Ktoś wie od czego zacząć? Co może powodować przepalenie się bezpiecznika? Pozdrawiam

Dodano po 18 [minuty]:

Założyłem z 15A, bezpiecznik 20A też został przepalony.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Który to rok Clio bo w modelu II ph 2 od 2003 w górę w miejscu F3 nie ma bezpiecznika w skrzynce pod kierownicą. Zrób najlepiej zdjęcie skrzynki.
  • Poziom 29  
    milejow napisał:
    Który to rok Clio bo w modelu II ph 2 od 2003 w górę w miejscu F3 nie ma bezpiecznika w skrzynce pod kierownicą. Zrób najlepiej zdjęcie skrzynki.

2002R, jest to na pewno F3, ponieważ jak się przepali silniczki od spryskiwaczy nie działają.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Odłącz lewą manetkę i sprawdź czy przepali ten bezpiecznik.
  • Poziom 29  
    milejow napisał:
    Odłącz lewą manetkę i sprawdź czy przepali ten bezpiecznik.

Lewa manetka jest podłączona pod ten bezpiecznik? Zamieniłem przekaźniki jeszcze raz miejscami, tylko tym razem od rozruchu z tym od wentylatora na wysokim biegu. Wentylator po wyłączeniu silnika działał cały czas nie chciał się wyłączyć, dopiero po uruchomieniu silnika i wyłączeniu zgasł. Włożyłem nowy przekaźnik boscha, nr: 0 332 207 304 zamiast przekaźnika rozruchu, a stary włożyłem gdzie był na obwodzie wentylatora. Na razie bezpiecznik się nie spalił, auto działa prawidłowo. Dodatkowo sprawdziłem lampy z tyłu, wszystkie żarówki ostatnio wymieniałem, są praktycznie nowe, w lampach jest dodatkowa masa brak uwag.
  • Poziom 29  
    Update:
    Zamontowany został nowy przycisk od awaryjnych, cały czas wszystko działa prawidłowo, bezpiecznik się nie przepala. Wątek zostanie jeszcze otwarty na kilka dni, gdyby coś się zmieniło. Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Auto z odpalaniem nie ma problemu, pojawiły się inne problemu, opiszę w innym wątku. Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Na ten moment wszystko działa, zamykam.