Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-J4110DW - Drukarka nie drukuje prawie wcale dwóch kolorów.

Wszystkiezajete96 21 May 2018 20:21 2562 5
    Wszystkiezajete96
    Level 5  
    Witam, mam drukarkę Brother DCP-J4110DW i po 3 latach drukowania zaczął się problem, gdyż dwa kolory praktycznie nie występują. Kupiłem płyn udrożniający głowicę i wlałem do pustego kartridża, ale to nic nie dało. Robiłem też masę czyszczeń z poziomu softu i żadna poprawa. Czego jeszcze mogę spróbować, aby głowica się odetkała. Niestety nie potrafię rozebrać tej drukarki, jeżeli ktoś miał z nią podobne doświadczenie to proszę o pomoc.

Brother DCP-J4110DW - Drukarka nie drukuje prawie wcale dwóch kolorów.Brother DCP-J4110DW - Drukarka nie drukuje prawie wcale dwóch kolorów.
    fifek62
    Level 23  
    Zrób czyszczenie z trybu serwisowego:

Przytrzymaj domek, następnie puste pole na dole i wpisz *2864.

Następnie wpisz 76, a po tym wpisz 6 wyskoczy "e_init all" strzałkami możesz wybrać jaki kolor czyścić ale to tylko działa na kolor i czarny.
    Wszystkiezajete96
    Level 5  
    Powiedzmy, że wybrałem CYAN i jak mam aktywować czyszczenie. Poprzez kliknięcie MONO?
    fifek62
    Level 23  
    Dokładnie tak, mono start aktywujesz funkcje.
    dr.master
    Level 38  
    Quote:
    ) Press the 7 and 6 keys in this order.
    The machine displays "CLEANING ALL" on the LCD and enters the purge mode.
    2) Press the 4 and Mono keys in this order to start an initial purge.
    The machine starts an initial purge that refills the ink supply tubes and the print head with fresh ink.

Po wybraniu 76 i czyszczeniu wszystkich naciśnij jeszcze 4 - jest to całkowite napełnienie głowicy - jeśli 3 takie czyszczenia nie puszczą to słabo to widzę...
    Można jeszcze podlać gąbkę pod głowicą płynem do udrażniania i zostawić na noc, następnie wykonać 3 napełnienia.
    Wszystkiezajete96
    Level 5  
    Dzisiaj na noc dam grubą warstwę papieru kuchennego pod głowicę. Podczas próby rozebrania drukarki przyjrzałem się dokładnie i zobaczyłem, ze w środku drukarki obok stacji gdzie dysza parkuje jest wylany kolor cyan. Mogło dojść do sytuacji, ze wężyk odpadł lub się przerwał? A propos niebieskiego, po zrobieniu kilku czyszczeń z poziomu serwisowego kompletnie przestał się drukować. Brakuje mi już pomysłów i nie wiem czy oddawać ją do naprawy czy od razu do utylizacji.