Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video Recorder

Grzegorzxxx 21 May 2018 21:59 3453 13
Optex
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Witam,
    Mam problem z urządzeniem Hybrid Video Recorder N6804HE-POE (przynajmniej to odczytałem z obudowy), Procesor: HISILICON HI3798M, H.265,
    , zakupione w chinach do dzisiaj działało bez problemu aż ponownie chciałem zmienić hasło i klops.
    Jestem pewien że wpisałem je dwukrotnie dobrze ale mimo to koniec nie mogę się zalogować. Czy może ono być ograniczone tzn.ilość znaków?
    poprzednie miało 11 to 19... próbowałem już różnych generatorów haseł...na płycie nie ma jasno oznaczonego resetu dlatego zwracam się z prośbą tutaj. Próbowałem telnetem ale krzyczy że nie może nawiązać połączenia z hostem na porcie 23. Do chińczyka pisałem ale z tamtąd nie spodziewam się pomocy :/

Może ktoś już przerabiał taki modelReset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video RecorderReset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video Recorder
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
  • Helpful post
    gradek83
    Level 41  
    Może to ci pomoże.
    Jak nie to może wyjmij baterie i odczekaj jakiś czas. Ale ona chyba tylko czas podtrzymuje. Podeślij zdjęcie robione od góry w pełnej rozdzielczości płyty głównej z obu stron.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Próbowałem tym programikiem na Win10 niestety nie uzyskuje zaszyfrowanego hasła, spróbuje jutro na starszej wersji oprogramowania. Załączyłem zdjęcia płyty może to coś pomoże Reset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video RecorderReset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video Recorder
    Dzięki zdjęciom z płyty znalazłem firmware do niej , jeżeli jest możliwe jego wgranie bez logowania może by to coś pomogło (jest plik .bin , oraz .img) ?
  • Helpful post
    gradek83
    Level 41  
    Ty masz no name a w necie jest też taki pod nazwą UNITOPEK N6804HE tylko na stronie ich nie znalazłem tego modelu pewnie jakaś starsza wersja lub sam nie wiem dla czego tego tam nie widzę.

Program IPCSearch wykrywa NVR jeśli tak to pod jaką nazwą itp ? Niby program do kamer ale może zadziała i poda informacje jakieś. Poszperam moze jakiś USER Manual znajdę. Jak to kupowałeś to nie było w zestawie jakiejś płytki CD. ?

Może tym sposobem.
    Sprawdź przez program SuperPassword_v1

Jak korzystać z tego narzędzia: Wybór aktualnej daty i godziny wyświetlanej na NVR do oprogramowania Super hasło generator, następnie kliknij "OK", aby wygenerować tymczasowe hasło do NVR.
    Źródło

W ostateczności wgrać od nowa firmware ale przed tym należy się upewnić że jest kompatybilne. Wgrywanie na własne ryzyko... Jeśli jest tam pamięć SPI FLASH warto zrobić kopię.

FIRMWARE 1
    Quote:
    00000152(NBD8904T-Q)
    Version Info:V4.02.R11.00000152.1

Firmware 2
    Quote:
    CODE :C6380152
    NBD8904T-Q

Przykład
  • Optex
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Niestety moje trudy na nic jak do tej pory, próbowałem na Win 7 (telnet włączony). Na stronie xiongmaitech , to bodajże producent tych płyt znalazłem firmware do płyt NBD8904T-Q(General), NBD8904T-Q(YK) ale muszę poczytać który do mojej płyty(data oprogramowania zgadza się z tą którą miałem ). W sklepie PLAY znalazłem aplikację z generowaniem haseł CCTV Super Password jest tam firma Xiongmai , w pierwszej metodzie należy podać Safe Code of DVR (nie wiem co to ;) , druga metoda generator hasła na podstawie daty (nie działa u mnie). Piszą iż jeżeli to nie pomoże , wyłączyć zasilanie , usunąć PIN CMOS (na płycie głównej) niby po włączeniu zasilania user:admin, Password:NpSZOo, ale próbuję zlokalizować tą zworkę. Co do odłączenia zasilania czytałem na forum że można sobie zaszkodzić, skasować datę itp i nie będą działać hasła.
    Z jednego z programów udało mi się tylko odczytać IP.192.168.1.20, TCPport 34567, Httpport:80, (password is error), Mac i Cloud ID (co ciekawe Cloud ID różni się od numeru seryjnego)
    Ogólnie przy zmianie hasła kamerkę na telefonie podglądałem przez aplikację do tego rejestratora XMEye (dodana po SN.) , być może to zakłóciło zapis hasła i poszło w piach... sam nie wiem jaka przyczyna ponieważ jestem pewien poprawności wpisanego hasła :/
    gradek83
    Level 41  
    Z tego co czytałem 5 krotne wpisanie hasła blokuje na godzinę urządzenie czy jakoś tak.

Co do Safe Code może to to z tej naklejki QR CODE lub gdzieś na opakowaniu.
    QR_CODE 404020412021080100018978343 ale musisz sam telefonem z czytać i potwierdzić..

IP.192.168.1.20 jak wklepujesz to w przeglądarkę to wpuszcza cię ?
    Może to TFTP do przesyłania firmware.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Kilka razy wpisanie hasła blokuje go, ale wyłącznie zasilania i włączenie ponownie i można wpisywać. Tak wpisywałem 31 haseł które dostałem z chin od osoby od której kupiłem (dla każdego dnia inne). Poszukam w domu na pudełku ale obawiam się że były QR kody tylko podczas uruchamiana softu urządzenia (teraz już ich nie ma bo zablokowane) Po wpisaniu IP normalnie wyświetla się Panel logowania na urządzeniu , user: admin no i hasło:...... , gdzie za każdym razem jest hasło nieprawidłowe. Napisałem też do producenta tej płyty ale tutaj wątpię aby ktoś się pofatygował.
    Czy upgrade firmware odbywa się w takich urządzeniach z pamięci zewnętrznej czy należy się łączyć innym programem?
    gradek83
    Level 41  
    Grzegorzxxx wrote:
    Czy upgrade firmware odbywa się w takich urządzeniach z pamięci zewnętrznej czy należy się łączyć innym programem?

Z tym wgrywaniem firmware lepiej się wstrzymać.

A tak z ciekawości to IP miałeś takie ustawione ? Może ustawienia domyślne ci się włączyły i hasło to admin albo admin admin lub admin 12345 nie wiem jakie domyślne hasło jest tam ustawione. Może w domu uda ci się odszukać pudełko jakieś CD lub instrukcje.

A zainstaluj IP-Search-Tool i sprawdź czy wykryje go i pokaże jakieś info o firmware i ogólnie cokolwiek.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Sprawdziłem pudełko nie ma na nim niestety nic (jest tylko kod kreskowy model) tak samo żadnej cd itp z rejestratorem nie miałem. Niestety ten ostatni program go nie wykrywa. Udało mi się go wykryć programem jak ponizej, naciśnięciu reset ,wyskakuje tam password is error.Reset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video Recorder
    Ogólnie podczas problemu z hasłem miał adres 192.168.1.21 dzisiaj wyjąłem na krotko baterię, ale skasował się tylko IP do standardowego, 192.168.1.21 porty i kamery wyleciały... Data pozostała z dnia dzisiejszego. Zastanawiam się czy nie wyjąć jej na dłużej i tak zostawić. Hasło standardowe było puste , próbowałem też te kombinacje :/ jak również wszystkie kombinacje z hasłem które wpisałem :)
    gradek83
    Level 41  
    Baterie wyjmujesz i piny w koszyku zwierasz oczywiście wszystko na wyłączonym zasilaniu tak aby wyładować kondensatory nie musisz długo czekać zwierasz na parę sekund. Tak się zastanawiam czy czasem nie ma tam jakiejś funkcji ukrytej wywoływanej klawiszami z menu na obudowie np wciskasz trzymasz podłączasz zasilanie i czekasz coś al'a recovery mode albo tryb serwisowy. Tak czy siak co mogłem to ci poradziłem ostatnia i nie do końca pewna deska ratunku to wgranie firmware ale czy to coś da nie wiem.
    To jeszcze sprawdź o ile już tego nie próbowałeś.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Niestety ...tym programikiem dostaję informację. "Decvice is not online!" . Najgorsze jest to że nie mogę skasować ustawień wyciągając baterie, czas się tylko zatrzymuje i idzie od momentu wyciągnięcia baterii....Ogólnie przy uruchamianiu zgłasza się jako H.265 NVR...Pozostanie mi poczekać na jakieś informacje z Chin jeżeli je otrzymam :/ Ogólnie wygląda jakby zakłóciło się coś przy wpisywaniu hasła i teraz aby działały superpasswords to musiałbym go zrestartować , co pewnie i przywróciłoby działanie fabrycznego hasła.
  • Helpful post
    gradek83
    Level 41  
    Możesz spróbować połączyć się za pomocą konwertera USB -RS232 np: (EM-USB-01 na układzie FTDI FT232RL) ze złączem CN22 za pomocą terminalu odczytać ewentualne logi. Przez Ctrl+C można wstrzymać autoboot i może tam będą dodatkowe opcje oczywiście jak tam będziesz to lepiej nic na chybił trafił nie robić bo można sobie zaszkodzić.
    Ustawienia portu COM na którym będziesz miał konwerter USB-RS232 mogą być takie jak na zdjęciu czyli 115200 8-N-1

Reset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video RecorderReset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video Recorder

Możesz jako terminal użyć programu PUTY lub Hyper terminala tylko nie wiem czy w systemach win 10 i np 7 jest w XP jest.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Ok, mam w pracy takie konwertery więc jutro to sprawdzę i podzielę się informacjami :) xp też postaram się załatwić na wszelki wypadek. Wyciągnięcie baterii rzeczywiście tylko zatrzymuje zegar , nie resetuje ani hasła ani zegara.
    Grzegorzxxx
    Level 12  
    Udało się skasować urządzenie do ustawień fabrycznych.....prawdopodobnie błąd jest w tym iż przez stronę da się wpisać hasło dłuższe niż np.11znaków, (nie wiem czy jest ograniczenie , nie chcę teraz testować). Ogólnie udało się przy użyciu aplikacji ze sklepu Play o której pisałem wcześniej , metoda pierwsza z CCTV Super Password.
    Reset hasła Chiński rejestrator N6804HE-POE Hybrid Video Recorder , hasło zostało skasowane i wszystko ruszyło. Dzięki za poświęcony czas i pomoc ;)