Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner + głośniki do kina domowego

22 Maj 2018 09:59 321 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Postanowiłem jakiś czas temu że zainwestuje w jakieś lepszej jakości kino domowe. Wszystko miałem mniej więcej z góry ustalone aż do momentu w którym zacząłem szukać. Nie chciałem wydawać fortuny więc pierwszy wybór padł na Samsung HT-J4550, który swoją drogą przypadł do gustu mojej narzeczonej, ładnie wyglądający i cena znośna zważywszy na fakt że jakiś czas temu kupiłem za jej plecami Oleda c7 przez co prawie zapłaciłem życiem 😉 Dalsze zagłębianie się w tematykę kina domowego (dodam że jestem całkowicie zielony w tych sprawach) sprawiło że jednak postawił bym na jakiś amplituner + głośniki 5.0, a w późniejszym czasie dokupił bym subwoofer i dodatkowe głośniki do dolby atmos (choć niekoniecznie jeśli efekt jest znikomy). Gdzieś na forach znalazłem opinię że warto zainwestować w amplituner Onkyo TXNR 676 ze względu właśnie na dolby atmos i jakieś tam bajerki + głośniki Jamo S809 HCS + sub i głośniki dolby atmos z tej samej serii. Skusił bym się na ten zestaw i kto wie czy tego nie zrobię, ale jednak wolałbym nie płacić tyle za to wszystko z obawy o własne życie 😁 więc może drodzy forumowicze pomogli byście mi znaleźć coś tańszego ale nie tracącego dużo na jakości. Budżet to Max do 5-6 tyś (no chyba że będzie warto jeszcze naciągnąć). Pokój 20 m2 (ale za parę lat pewnie przeprowadzka i będzie większy). Do sprzętu będę chciał podłączyć ps4, nc+, laptopa. Oglądam filmy na laptopie online, netflix, gram dosyć sporo, na weekendy dużo muzyki. Ogólnie to bardzo mi zależy na dzwięku przestrzennym bo będzie to moje pierwsze "kino" i nie ukrywam że chciałbym zrobić Wow. Pytania:
    1. Co myślicie o zestawie który podałem (nawet jakbyście doradzili mi inny)?
    2. Czy w zestawie będą kable do glosnikow? Jeśli nie to jakie najlepiej dokupic?
    3. Czy dźwięk przestrzenny będę mógł mieć tylko tam gdzie powinien być (ps4, netflix), czy może amplituner przerabia też dźwięk na 5.1? (To chyba głupie pytanie ale warto spróbować)
    4. Czy jak podłącz wszystko pod amplituner a ten pod tv to czy nic nie straci na jakości obrazu?
    5. Czy na mój pokój warto dokupywać subwoofer i głośniki do dolby atmos?
    6. Czy mój pokój nie będzie za mały na zestaw który wymieniłem ?
    7. W czym jeszcze powinienem się zorientować aby później nie być zaskoczonym?
    8. Czy jak puszczę muzykę z laptopa lub innego źródła to będą grały tylko przednie głośniki czy wszystkie 5 tak samo?
    Jeśli post jest za długi bądź napisałem coś nie tak to z góry przepraszam. Bardzo zależy mi na waszej pomocy. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Ten zestaw na taki metraż będzie ok. Subwoofer w kinie domowym jest istotny, raczej obowiązkowy. Dolby Atmos możesz rozbudować w przyszłości. Nie będziesz miał żadnych problemów, Onkyo 676 to dobry, bogato wyposażony amplituner. Mam taki zestaw u siebie na stanie, więc podjedź, posłuchaj i porównaj z innymi kolumnami. Widzę, że jesteś ze Szczecina, zapraszam (Asnyka 9D), odpowiem na wszystkie Twoje pytania.
  • Poziom 2  
    Z chęcią bym Cię odwiedził ale obecnie przebywam w Anglii i tutaj zostanę przez dłuższy czas, ale dzięki wielkie. Na Ten zestaw Jamo to z chęcią bym się skusił ale jak już wspomniałem cena trochę wysoka i wolałbym coś tańszego znaleźć (chyba że naprawdę lepiej brać ten). Jakieś alternatywy? I czy mógłbyś odpowiedzieć na pytania? Bardzo by mi się to przydało.
  • Poziom 16  
    Jak chcesz taniej to masz jeszcze Jamo S807HCS, Quadral Quintas 6650, Heco Victa, Magnat i inne. W komplecie nie ma kabli, ja dokładam w cenie.
    Co do dźwięku przestrzennego to amplituner ma dużo trybów, można też wybrać aby grały wszystkie głośniki przy sygnale stereo niezależnie od źródła. Amplituner nie wpłynie w żaden sposób na sygnał TV.
    Przepuszcza go też przy wyłączonym urządzeniu.