Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór 37 kanałów w tym brak MUX 1,2,3 (brak TVP , POLSAT, TVN)

tumek2 22 Maj 2018 13:36 795 6
  • #1 22 Maj 2018 13:36
    tumek2
    Poziom 2  

Witam,
    Mój telewizor odebrał 37 kanałów cyfrowych w tym kilka kodowanych. Odebrał takie programy jak National Geografic, Polsat Sport Extra, TVP sport, Kino Polska w sumie 28 niekodowanych i 9 kodowanych. Dlaczego nie odebrał żadnego z trzech multipleksów ( MUX 1, 2, 3) Czy to wina dekodera dvb-t w telewizorze (Philips 43PUS6501) czy anteny (antena blokowa) ?

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 22 Maj 2018 13:57
    _kli_
    Poziom 32  

Czy aby przed instalacją nie wybrałeś jako źródła sygnału DVB-C (KABEL)?
    Chcąc odbierać DVB-T, musisz jako źródło zaznaczyć "ANTENA". Oczywiście pod warunkiem że sygnał jest dostarczony do Twojego gniazda abonenckiego.
    Instrukcja obsługi -> str.15 -> 5.2 (Instalacja naziemnych/kablowych)

0
  • #3 22 Maj 2018 19:03
    LeDy
    Poziom 43  

tumek2 napisał:
    w sumie 28 niekodowanych Dlaczego nie odebrał żadnego z trzech multipleksów ( MUX 1, 2, 3)

A te odebrane, niekodowane to jakie?

0
  • #4 23 Maj 2018 07:51
    irekr
    Moderator

Z tego co opisujesz, to "antena blokowa" jest jednak jakąś kablówką a nie bezpośrednim sygnałem z anteny. Może kontakt z administratorem budynku by nieco wyjaśnił? Swego czasu w Poniatowej dość ambitnie działała sieć kablowa, nie wiem jak jest teraz, bo dawno nie byłem. W wielu miastach administracje podłączają anteny zbiorcze w budynkach by pozbyć się problemów z instalacjami antenowymi.

0
  • #5 23 Maj 2018 10:11
    TELMOR_PL
    Poziom 28  

Pewnie jest to nowe budownictwo gdzie instalacja zbiorowa jest już obligatoryjna (DVB-T+ SAT), bo "stary AZART" raczej nie miałby takiego bogactwa programów. Ten TV ma wbudowany tuner: DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-C.

0
  • #6 23 Maj 2018 10:37
    irekr
    Moderator

Zapewne, ale ustawodawca nie określił, czy w instalacji antenowej ma być sygnał antenowy "goły' czy może być w technologii DVB-C niekodowanej dla powszechnych naziemnych MUX-ów. Oczywiście ze zmianą kanału - retransmisja cyfrową. Maja być kanały dostępne cyfrowo plus co najmniej dwie pozycje satelitarne.

Ostatnio byłem na "parapetówie' u kumpla z zaprzyjaźnionej firmy i w nowym bloku w Warszawie, ma wszystkie programy nadawane naziemnie. Przekonwertowane do DVB-C w FTA. Do tego ma na dwóch niezależnych kablach (bardzo mądrze!) Hotbirda i Astre 19E, ale jest możliwość zamiast Astry 19E podłączenia Eutelsata 5 z 5W czy Astry 4 z 4,8E. Nie pytałem o szczegóły (za dużo piwa), ale maja jakiś układ z którąś kablówką. Do tego jest FTTH.

0
  • #7 23 Maj 2018 11:06
    TELMOR_PL
    Poziom 28  

To bardzo ciekawe.... no i na "bogato". Z reguły inwestor jest oszczędny i się nie wysila, zlecając zaprojektowanie i wykonanie instalacji telekomunikacyjnej na minimum z Rozporządzenia (2+2+2) czyli w części R/TV/SAT po jednym kablu koncentrycznym - jeden z sygnałem naziemnej + niebo satelitarne z dwóch satelitów, a drugi pusty dla ew. kablówki. Co nie wyklucza zwiększenia liczby kabli. Wiąże się to jednak z kosztami w postaci większej ilości kabla oraz liczby urządzeń dystrybucyjnych. To zwiększa znacznie koszty inwestycji a tego deweloperzy unikają jak ognia. Nie mogą podnieść cen za metr bo to wychodzi i wygląda śmiesznie, ale jako całość to pokaźna różnica.
    Są jednak tacy co myślą inaczej. Niejednokrotnie wykonywałem już projekty przewidując doprowadzenie do telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej po trzy lub cztery przewody z niezależnych wyjść z muliswitcha + jeden "wolny".

0