Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór 37 kanałów w tym brak MUX 1,2,3 (brak TVP , POLSAT, TVN)

22 Maj 2018 13:36 2895 6
 • Poziom 2  
  Witam,
  Mój telewizor odebrał 37 kanałów cyfrowych w tym kilka kodowanych. Odebrał takie programy jak National Geografic, Polsat Sport Extra, TVP sport, Kino Polska w sumie 28 niekodowanych i 9 kodowanych. Dlaczego nie odebrał żadnego z trzech multipleksów ( MUX 1, 2, 3) Czy to wina dekodera dvb-t w telewizorze (Philips 43PUS6501) czy anteny (antena blokowa) ?

  Proszę o pomoc
  Pozdrawiam
 • flexghzflexghz
 • Poziom 36  
  Czy aby przed instalacją nie wybrałeś jako źródła sygnału DVB-C (KABEL)?
  Chcąc odbierać DVB-T, musisz jako źródło zaznaczyć "ANTENA". Oczywiście pod warunkiem że sygnał jest dostarczony do Twojego gniazda abonenckiego.
  Instrukcja obsługi -> str.15 -> 5.2 (Instalacja naziemnych/kablowych)
 • flexghzflexghz
 • Poziom 43  
  tumek2 napisał:
  w sumie 28 niekodowanych Dlaczego nie odebrał żadnego z trzech multipleksów ( MUX 1, 2, 3)

  A te odebrane, niekodowane to jakie?
 • Moderator
  Z tego co opisujesz, to "antena blokowa" jest jednak jakąś kablówką a nie bezpośrednim sygnałem z anteny. Może kontakt z administratorem budynku by nieco wyjaśnił? Swego czasu w Poniatowej dość ambitnie działała sieć kablowa, nie wiem jak jest teraz, bo dawno nie byłem. W wielu miastach administracje podłączają anteny zbiorcze w budynkach by pozbyć się problemów z instalacjami antenowymi.
 • Poziom 31  
  Pewnie jest to nowe budownictwo gdzie instalacja zbiorowa jest już obligatoryjna (DVB-T+ SAT), bo "stary AZART" raczej nie miałby takiego bogactwa programów. Ten TV ma wbudowany tuner: DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-C.
 • Moderator
  Zapewne, ale ustawodawca nie określił, czy w instalacji antenowej ma być sygnał antenowy "goły' czy może być w technologii DVB-C niekodowanej dla powszechnych naziemnych MUX-ów. Oczywiście ze zmianą kanału - retransmisja cyfrową. Maja być kanały dostępne cyfrowo plus co najmniej dwie pozycje satelitarne.

  Ostatnio byłem na "parapetówie' u kumpla z zaprzyjaźnionej firmy i w nowym bloku w Warszawie, ma wszystkie programy nadawane naziemnie. Przekonwertowane do DVB-C w FTA. Do tego ma na dwóch niezależnych kablach (bardzo mądrze!) Hotbirda i Astre 19E, ale jest możliwość zamiast Astry 19E podłączenia Eutelsata 5 z 5W czy Astry 4 z 4,8E. Nie pytałem o szczegóły (za dużo piwa), ale maja jakiś układ z którąś kablówką. Do tego jest FTTH.
 • Poziom 31  
  To bardzo ciekawe.... no i na "bogato". Z reguły inwestor jest oszczędny i się nie wysila, zlecając zaprojektowanie i wykonanie instalacji telekomunikacyjnej na minimum z Rozporządzenia (2+2+2) czyli w części R/TV/SAT po jednym kablu koncentrycznym - jeden z sygnałem naziemnej + niebo satelitarne z dwóch satelitów, a drugi pusty dla ew. kablówki. Co nie wyklucza zwiększenia liczby kabli. Wiąże się to jednak z kosztami w postaci większej ilości kabla oraz liczby urządzeń dystrybucyjnych. To zwiększa znacznie koszty inwestycji a tego deweloperzy unikają jak ognia. Nie mogą podnieść cen za metr bo to wychodzi i wygląda śmiesznie, ale jako całość to pokaźna różnica.
  Są jednak tacy co myślą inaczej. Niejednokrotnie wykonywałem już projekty przewidując doprowadzenie do telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej po trzy lub cztery przewody z niezależnych wyjść z muliswitcha + jeden "wolny".