Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz Sony Xperia Z3c - Wyświetlacz w czasie wymiany przestał działać

eez 22 May 2018 21:13 573 3
    eez
    Level 10  
    Witajcie,
    Wymieniałem dzisiaj wyświetlacz w Sony Xperia Z3 compact. Mam 2 takie telefony. Z jednego chciałem odzyskać pewne dane, więc podłączyłem nowy wyświetlacz i zgrałem potrzebne dane. Następnie podłączyłem wyświetlacz do drugiego docelowego telefonu. Jak się okazało obraz był, ale nie działał dotyk, więc nowy ekran podłączyłem do 1 telefonu (po wymianie bebechów - w jednym źle działało wejście na mini jack).
    Co się wydarzyło:
    Włączam telefon - działa wyświetlacz nie działa dotyk, odłączam nowy wyświetlacz i podłączam stary (pęknięty) działa dotyk i wyświetlacz, poprawiam taśmę w nowym wyświetlaczu (tę od dotyku) i podłączam wyświetlacz - sytuacja się powtarza, sprawdzam wyświetlacz w drugim telefonie i nie działa wyświetlacz (jedynie podświetla z tyłu), podłączam ponownie do pierwszego telefonu i nie działa wyświetlacz tylko świeci się tył, podłączam stary pęknięty wyświetlacz - nie działa, podłączam ponownie nowy - nie działa. Nie działają oba wyświetlacze na obu telefonach.
    Co się mogło stać?
    Padły wyświetlacze? Płyta? Gniazdo? Jakieś bezpieczniki?
    Co mogę zrobić?
    br501
    Level 14  
    W z3 compact jak się odłączało wyświetlacz bez odłączania baterii to mógł paść bezpiecznik
    Wyświetlacz Sony Xperia Z3c - Wyświetlacz w czasie wymiany przestał działać
    eez
    Level 10  
    Prawdopodobne.
    Czy jestem w stanie zrobić to we własnym zakresie?
    Jeżeli nie to może orientujecie się z jakim kosztem może się to wiązać jeżeli oddałbym telefon do jakiegoś serwisu?
    minek95
    Level 14  
    Niestety sam tego nie zrobisz, jeżeli będą wiedzieli o co chodzi to pewnie z 80zł