Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sherman MTM 251 nie działa tig oraz mig

ifa 22 May 2018 22:00 1518 2
    ifa
    Level 11  
    Witam.
    Mam problem ze spawarką jak w temacie.Spawałem tigiem wszystko było ok.
    Po kilku dniach chciałem spawać znowu a tu zonk.Tig nie zajarza łuku.Brak HF.Po dotknięciu elektrodą masy łuk powstaje.Jest bardzo mały,brakuje prądu.Prąd nie ma regulacji.Z kolei na migomacie po załączeniu podaje gaz i drut.Drut podaje bardzo wolno i brak regulacji.Czy reguluje prąd nie mogłem sprawdzić.Przy próbie zajarzenia łuku upala drut.Na taką samą usterkę był nie dawno w naprawie.Przepracował parę godzin i usterka wróciła.Jeśli ktoś ma pomysł jak usunąć usterkę bardzo proszę o radę.
    Chciałbym dodać że na jednej płytce świeci się jedna dioda zielona a na drugiej świeci zielona i czerwona dioda.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ifa
    Level 11  
    Z tego co słyszałem,miała być wymieniona któraś płytka.Dzwoniłem do serwisanta ale mówi że nie pamięta.Było to jakieś dwa miesiące temu.Ja teraz przeglądnołem wszystkie płytki.Wzrokowo mogę być pewny.że nie wymienił żadnej.Każde złącze i kostki są pomalowane jednym kolorem.Nowa płytka była by nie pomalowana.Chyba ze ma taki sam lakier.Po wykręcałem wszystkie płytki i nie zauważyłem żadnej ingerencji w płytkach.Luty są oryginalne nie przelutowane.Nie sprawdzałem stopnia mocy.
    Spróbuje jego też wykręcić i zobaczę.Na fakturze jest napisana tylko naprawa półautomatu bez wyszczególnienia operacji.Skasowano 500 pln, Mam pewne podejrzenie co do przyczyny, mianowicie wydaje mi się pierwsza usterka wystąpiła po nie umyślnej próbie spawania migiem na pozycji tig.Ponowna usterka mogła wystąpić z tego samego powodu.Spawaczowi zabrakło drutu w drugim półautomacie.Mógł próbować tym z tigiem.Nie wiem na pewno,ale po tej sytuacji tig przestał działać.Rozpisałem się. a teraz jak sytuacja wygląda.
    Mig podaje drut-brak regulacji.
    Mig-prąd spawania jakiś tam jest-brak regulacji.
    Tig-brak HF łuk po potarciu elektrodą,brak regulacji prądu.
    Mag -spawa elektrodą regulacja prądu minimalna.
    Nie wiem gdzie szukać usterki.Jestem elektrykiem a o elektronice zaawansowanej mam mierne pojęcie.Dlatego proszę o pomoc przynajmniej o ukierunkowanie od czego zacząć.