Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 4L - Wątpliwa jakość wydruku i rodzaj obsługiwanego papieru

22 Maj 2018 22:19 273 9
 • Poziom 4  
  Witam
  W moim posiadaniu znalazła się dosyć stara czarno-biała drukarka HP LaserJet 4L, Po pierwsze zastanawiam się czy jest sens się nią zająć ponieważ w specyfikacji znalazłem że drukuje w rozdzielczości 300 dpi co jest dosyć niską wartością i zastanawiam się czy to objawia się w tym że w wydruku widać czarne kropki. W drukarce był twardy i śliski rodzaj papieru i zastanawiam się czy można w niej drukować standardowym biurowym rodzajem papieru ponieważ, jak go użyłem to zaciął się w niej.
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  Dość stara to mało powiedziane :) To już zabytek muzealny niemalże ;) O kropki i piksele na wydrukach nie musisz się martwić . W codziennej eksploatacji taka rozdzielczość nie ma praktycznie żadnego wpływu na jakość . Co do papieru to jak najbardziej używaj zwykłego . Nie jest wymagany do tego modelu specjalny papier.

  C.
 • Poziom 4  
  Czyli to że na wydruku widać czarne kropki to nie tyle wina rozdzielczości co pewnie kwestia jakichś ustawień drukarki ?
 • Specjalista - kserokopiarki
  Najlepiej wrzuć skan takiego wydruku z kropkami. Bycmoze masz uszkodzony toner albo fuser zostawia ślady .

  C.
 • Poziom 4  
  Jednak te kropki to była kwestia czegoś innego nie drukarki, ale wrzucam tutaj skan wydruku, może da się jeszcze poprawić jakość wydruku jakoś ?


  HP LaserJet 4L - Wątpliwa jakość wydruku i rodzaj obsługiwanego papieru
 • Specjalista - kserokopiarki
  Wyglada jakby coś nie tak z tonerem było ... Żeby wyeliminować utrwalanie musiałbyś zaciąć kartkę przed wejściem do pieca. Jeżeli będzie brudna to ewidentnie wina tonera. Nie wiem tylko czy uda się do tego modelu jeszcze jakiś zamiennik nowy dostać :-?

  C.
 • Poziom 31  
  Czy na fabrycznej stronie testowej też widać takie zabrudzenia/ chodzi o więcej białego tła/.
 • Poziom 4  
  Zaciąć w sensie żeby drukarka się zatrzymała przed przejściem kartki do pieca? nie wiem czy dobrze rozumiem? Niestety ale strona testowa drukuje się tak

  HP LaserJet 4L - Wątpliwa jakość wydruku i rodzaj obsługiwanego papieru
 • Specjalista - kserokopiarki
  99,9% że to wina tonera ...

  C.
 • Poziom 13  
  podmień toner na inny, jeśli nie masz to udaj się do jakiegoś punktu serwisowego , wcześniej tam zadzwoń i zapytaj czy sprawdzi ci tą drukarką na swoim tonerze. Zapłacisz max. 20 zł a będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie. Bo inaczej ciężko rozważać inny problem.