Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik jednofazowy od pilarki stołowej MAC Allisner 2500W

22 Maj 2018 23:08 609 7
  • Poziom 18  
    Mam taką pilarkę stołową i po włączeniu za 2 sek.wybija termik.Silnik nie daje rady się rozpędzić jak by go coś trzymało.Z silnika wychodzą cztery przewody.Jest kondensator 25µF.Wymieniany ale nic nie daje.
    Włącznik jest na styczniku taki CHIŃSKI ale dziwi mnie że z niego wychodzą cztery przewody.
    1.Niebieski-Zero
    2.Brązowy
    3.Czarny
    4.Uziemnienie to wiadomo.
    Czy ktoś wie czy w tym silniku jest jakiś hamulec bo ciężko się kręci bez zasilania czyli ręką.
    Silnik jednofazowy od pilarki stołowej MAC Allisner 2500W
  • Poziom 38  
    Termik dobrze ustawiony?
    Czasem nawet przypadkowe dotknięcie potencjometru zmienia jego nastawę.
    Mały ruch potencjometru powoduje duży skok ustawionego prądu.
    Poza tym, silnik pracuje w stanie jałowym (podczas prób), czy ma obciążenie?
  • Poziom 18  
    Silnik rusza ale nie ma mocy do rozpędzenia i się męczy z 3 sekundy i wywala termik.Nikt nic nie kręci w termiku a i wątpie czy jest tam regulacja.Silnik ma jakiś hamulec.Po co aż dwa przewody do zasilania silnika opròcz N i PE? Może być że silnik się uszkodził bo po paru próbach jest dość ciepły.A silnik podłączam bez obciążenia czyli sam wałek.
    Nie chcę aby ktoś mi powiedział co jest uszkodzone tylko o schemat podłączenia przełącznika z. silnimiem.

Dodano po 11 [godziny] 59 [minuty]:

Z silnika wychodzą cztery przewody.
    1.Biały 2.czerwony 3.czarny 4.niebieski

BIAŁY nie ma z żadnym innym przewodem przewodnośći,żadnej.
    Na czarnym wewnątrz uzwojeń jest bezpiecznik ale jest dobry.
    Myślę że biały przewód gdzieś jest upalony bo przecież przez niego leci kondensator i musi mieć ciągłąść.
  • Poziom 18  
    Silnik uszkodzony.Uszkodzenie między zwojowe.Drut aluminium.
    Silnik przewinięty na miedz.300 zł.
  • Poziom 18  
    Silnik przewinięty popracował parę dni i wyszło że wirnik uszkodzony..Ale kupę teraz robią.Dawniej nie było możliwe aby wirnik się uszkodził.
  • Poziom 38  
    MARKSON43 napisał:
    Silnik przewinięty popracował parę dni i wyszło że wirnik uszkodzony..Ale kupę teraz robią.Dawniej nie było możliwe aby wirnik się uszkodził.

Jak to wirnik uszkodzony?
    Przecież to silnik indukcyjny...
    Może jakiś specjalista chcę na Tobie zarobić i Ci kit wciska(?)
  • Poziom 18  
    Tak...wirnik to tylko klatki z blachy ale wykorzystywany jest jest od wirnika hamulec.Powiem że muszę się dowiedzieć szczegółów co ten przewijacz wykombinował.Silnik jest firmy made in ryż....
    To nie mój silnik tylko kolegi i nie wiem co tam dalej ale jutro się dowiem !!!
  • Poziom 18  
    Maszyna wyrzucona i kupiona inna...a co do losu silnika to nie wiem ale może kiedyś się dowiem bo cięzki kontakt z kolegą jak już problem zażegnany i kupiona inna maszyna :)