Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EGZAMIN E12 - CZERWIEC 2018

PeterDEV 29 Jun 2018 14:22 73842 142
    matrix24680
    Level 2  
    Tak wgl to ta rozpiska wyzej nadal dziala
    GumiF
    Level 1  
    Kto ma jutro e12 na godzinie 8 00 proszę o informacje albo zdjecia z e12 z arkuszu 4
    Psionek
    Level 1  
    Us uń tą rozpiskę bo jeszcze CKE SIĘ dowie 8 uniewaznią sprawdzian na całą Polskę jelopy
    psychol11
    Level 7  
    Ma ktos arkusz z dzisiejszego dnia?

Dodano po 13 [minuty]:

Mam takie pytanie do was
    Obliczenia w kolumnie cena jednostkowa z VATA w zl powinny wykonywac sie automatycznie oraz uwzglednic zwiekszenie cenny jednostki netto w zl o 23% podatku VAT.
    To powinno wygladac tak:
    cena jednastkowa *1,23 * 0.23?
    abek
    Level 13  
    psychol11 wrote:

CKE
    psychol11 wrote:
    Dodano po 13 [minuty]:

Mam takie pytanie do was
    Obliczenia w kolumnie cena jednostkowa z VATA w zl powinny wykonywac sie automatycznie oraz uwzglednic zwiekszenie cenny jednostki netto w zl o 23% podatku VAT.
    To powinno wygladac tak:

=cena jednastkowa *1,23
    psychol11
    Level 7  
    psychol11 wrote:
    Dodano po 13 [minuty]:

Mam takie pytanie do was
    To powinno wygladac tak:

=cena jednastkowa *1,23[/quote]

czemu tak ?
    abek
    Level 13  
    psychol11 wrote:
    psychol11 wrote:
    Dodano po 13 [minuty]:

Mam takie pytanie do was
    To powinno wygladac tak:

=cena jednastkowa *1,23

czemu tak ?[/quote]
    parafrazując: "praw matematyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głomp":
    brutto=netto + marża VAT
    podatek VAT=23%
    marża VAT = podatek VAT * netto
    brutto = netto +(podatek VAT * netto) = netto * (1 + podatek VAT) = netto * (1 + 23%) = netto * (1 + 0,23) = netto * 1,23
    WOŁALA!!!
    Katonn
    Level 14  
    abek wrote:
    psychol11 wrote:
    psychol11 wrote:
    Dodano po 13 [minuty]:

Mam takie pytanie do was
    To powinno wygladac tak:

=cena jednastkowa *1,23

czemu tak ?

parafrazując: "praw matematyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głomp":
    brutto=netto + marża VAT
    podatek VAT=23%
    marża VAT = podatek VAT * netto
    brutto = netto +(podatek VAT * netto) = netto * (1 + podatek VAT) = netto * (1 + 23%) = netto * (1 + 0,23) = netto * 1,23
    WOŁALA!!![/quote]

Dlatego już od jakiegoś czasu, przytaczając słowa pewnego aktora z pewnego filmu do pewnej aktorki z tego samego filmu, "nie chce mi się z tobą gadać".
    Kiedy to trzeba tłumaczyć tak proste rozwiązania, to ręce opadają.

Z innej beczki to egzaminy odbywają się zgodnie z "wyciekniętym" schematem. Wystarczy sobie przećwiczyć lub tylko odświeżyć, bądź przypomnieć.
    damian28102000
    Level 9  
    16 również idzie zgodnie z planem?
    jk_ns
    Level 11  
    Bojciu.

Co się dzieje !?!?!?

Kiedyś na elektrodzie rozwiązywano zadania, a teraz "...ratunku - Linux mnie zaatakował ...".

Teraz nic Tobie z tego, że "...potrzebuję Linux'a ze wczoraj ...".

Normalnie "special sql".
    damian28102000
    Level 9  
    Kurla kiedyś to bylo, tak się pytam bo zadania większość osób robi na discordzie albo Messengerze bo szybciej
    Gragreg78
    Level 2  
    Tak bardzo się przejmują ta rozpiską,że dzisiaj egzaminator z zewnątrz co był w mojej szkole na e12 mówił do ludzi którzy wchodzili o godzinie 16:00 "Słyszeliscie ze dzisiaj macie arkusz nr2?"
    hehe xd
    RavOfficial
    Level 6  
    Wie może ktoś jak w excelu zrobić żeby pokazywało najniższą cenę automatycznie ?
    arkusz 2
    5 d)
    wherehasmyckegone
    Level 2  
    damian28102000 wrote:
    1. Po co dajesz info że coś takiego istnieje?
    2. Gdyby nie wiadomość to nadal by to tu wisiało ( od kogoś wyczytałem że ta informacja może nie być taka poufna jak się może wydawać)
    3. Rok temu też były zdjęcia arkuszy i ten sam był na różne godziny
    4. Wiadomo że uczeń, ale nie potrafi tego sql pilnować że lata po internecie (chyba zdobyłem to na Messengera lub discordzie).

1. Po co daję info? A bo mogę. A co to tajemnica? Chyba nie, skoro sam wstawiłeś to na publiczne forum...
    2. No właśnie, ktoś Cię nastraszył (poprosił...) i usunąłeś, ok, ale jednocześnie mówisz, że gdyby nie ta prośba, to nadal by wisiało i masz pretensje, ze o tym wspominam. Gubię się.
    A wg mnie ta informacja jet poufna, ale zapytam CKE, to się wszyscy upewnimy ;)
    Na glinę nie pójdę, bez przesady :D ale spytam w pisemku CKE czy to jest "legit", bo to tylko cyferki jak ktoś napisał.
    Niezależnie od ich oficjalnej odpowiedzi jestem przekonany, że oleją sprawę :D A może nawet i oleją mnie w oficjalnej odpowiedzi :lol:
    3. Były i co z tego? Zdjęcia arkuszy są coraz częściej, jedyna kara to zapewne unieważnienie egzaminu o ile złapią (jednej osobie lub całej zmianie) - ale pewnie nawet nie szukają :D, ale taka rozpiska lub udostępnienie treści zadania przed godziną rozpoczęcia to już chyba inna para kaloszy.
    4. Nie o to mi chodziło czy uczeń czy nauczyciel wrzucił fotkę, ale to nieważne.
    Katonn wrote:
    Do zakończenia egzaminu treść zadania jest tajemnicą

Nieprawda. Ktoś wychodzi po 20 minutach i może sobie pisać treść zadania gdzie chce
    jk_ns wrote:
    Treść zadania jest tajemnicą - tak gdzieś wyczytałem do czasu otwarcia arkusza. Potem to już nie jest żadna tajemnica.

Prawda
    matrix24680 wrote:
    Tak wgl to ta rozpiska wyzej nadal dziala

Działa, działa, dzisiaj zadziałała 3x na E.12 i 3x na E.13 :D wesoło
    abek wrote:
    psychol11 wrote:

CKE

:D :D :D :D
    Gragreg78 wrote:
    Tak bardzo się przejmują ta rozpiską,że dzisiaj egzaminator z zewnątrz co był w mojej szkole na e12 mówił do ludzi którzy wchodzili o godzinie 16:00 "Słyszeliscie ze dzisiaj macie arkusz nr2?"
    hehe xd

Nikt nie pisał, że egzaminatorzy się przejmują rozpiską :) Pewnie mają taki sam ubaw jak my tutaj :)

Jeśli rozpiska dalej zadziała, to o 8:00 pechowcy, o 12:00 trochę mniejsi pechowcy, o 16:00 szczęściarze, a w niedzielę to hajlajf :)
    4 4 3 3 3 4
    itd.

Powodzenia!
    Trojanusz_e12
    Level 2  
    Witam czy ma ktoś zdjęcia arkusza nr 3 bo mam egzamin praktyczny o 16 w sobotę (30). Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :D
    Jack_E12
    Level 1  
    Ma już ktoś jakiekolwiek informacje na temat arkusza nr 4, tego co jest teraz o 8?
    Whiteboy12
    Level 2  
    Szymon_E12 wrote:
    Poda ktoś tego discorda?

Podpinam się
    Whiteboy12
    Level 2  
    psychol11 wrote:
    https://discord.gg/pbGVvR

Gdzie są te arkusze?
    vader353
    Level 1  
    ma ktoś arkusz 3 ma być na godzinę 16 30 czerwca
    kamil6929
    Level 2  
    Jeśli ktoś będzie wiedział co było albo miał skan arkusza nr.5 z E.12 (pierwszy będzie 2 lipca o 8:00) to proszę o podesłanie.
    damian28102000
    Level 9  
    Egzaminy przed nie wyciekają zrozumcie to!
    kamil6929
    Level 2  
    Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem że jak ktoś będzie coś już wiedział i podałem dokładną datę kiedy pierwszy raz się pojawi ten arkusz.
    zbyhook
    Level 9  
    Dzisiejsze zadanie nr.4, które podobno jeszcze się pojawi ;)
    1. Zamontować dysk twardy
    2. Dokonać diagnostyki dwóch kart graficznych i dwóch kości pamięci RAM za pomocą HWinfo
    3. Wykonać w edytorze tekstu plik ze specyfikacją ww. podzespołów i sprawdzić czy spełniają podane w zadaniu wymagania.
    4. W Windowskie ustawić w autostarcie / harmonogramie zadań aby HWinfo uruchamiał się przy każdym starcie systemu
    5. Utworzyć konto użytkownika i ustawić mu godziny logowania
    6. Utworzyć katalog, zmienić mu właściciela i ustawić innym użytkownikom pełnię uprawnień.
    7. W Linuxie za pomocą terminala: wyświetlić listę wszystkich procesów (sudo ps), utworzyć katalog (mkdir) i spakować go tarem, wyświetlić plik z informacjami o hasłach (sudo /etc/shadow)
    8. Wykonać w LiberOfficie kosztorys nowego zestawu komputerowego spośród części wymienionych w cenniku.