Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Electrolux EWS 10410 - Usterka - 這篡sko b瑿na. Silikony, kleje, smary.

baran_kolo 23 Maj 2018 15:56 315 5
  • #1 23 Maj 2018 15:56
    baran_kolo
    Poziom 9  

Usterka dotyczy pralki Electrolux EWS10410, 這篡sko do wymiany - to pewne. Mam jednak w徠pliwo軼i dotycz帷e bebna w/w modelu - czy jest on sklejany czy skr璚any? Jak patrzy貫m na schematy wygl康a這, 瞠 s tam 鈔uby do skr璚enia, ale dop鏦i nie rozkr璚e swojej pralki nie b璠e mia 100% pewno軼i.
    Chc si zabezpieczy w towar przed weekendem.
    I teraz tak:
    1. je瞠li mam skr璚any b瑿en to jaki silikon do uszczelnienia? W przypadku sklejania b瑿na jaki klej b璠zie odpowiedni? (poprosz o modele, linki).
    2. Jaki smar do 這篡sk (konkretny model, link)?
    3. Jaki smar do simmeringa ( model, link) ?

Z g鏎y dzi瘯uje za pomocne informacje.

0 5
  • #2 23 Maj 2018 16:54
    bubu64
    Poziom 21  

Tutaj silikon pe軟i rol wspomagaj帷a to oboj皻nie jaki, je郵i b瑿en jest tzw.klejony, bo w rzeczywisto軼i jest zgrzewany, to to tylko ci璚ie i spawanie plastiku, 這篡ska s ju ze smarem, a do uszczelniacza ja stosuj bia造 smar litowy:)

0
  • #4 23 Maj 2018 20:14
    baran_kolo
    Poziom 9  

Kenworth 18 napisa:
    Witam.
    W serii EWS zbiornik jest zgrzewany, ale mo瞠 poni窺zy link co pomo瞠.
    https://youtu.be/I3E6rGogdsE Je郵i zbiornik by豚y skr璚any to mia豚y 鈔uby dooko豉 jak na zdj璚iu.
    Te my郵a貫m, 瞠 EWS maj klejony, ale znalaz貫m instrukcj gdzie by這 wyra幡ie pokazane, 瞠 鈔uby s. No i podesz貫m w ko鎍u do swojej pralki i no jest jak wida, co mnie niezmiernie cieszy. Pozostaje kwestia wyboru silikonu.
    Electrolux EWS 10410 - Usterka - 這篡sko b瑿na. Silikony, kleje, smary. Electrolux EWS 10410 - Usterka - 這篡sko b瑿na. Silikony, kleje, smary.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Maj 2018 20:56
    Kenworth 18
    Poziom 35  

To przepraszam.
    Widocznie nie wszystkie modele mia造 klejony cho przyznam, 瞠 kolega ma zgrzewany, ale dok豉dnego modelu nie pami皻am.
    Skoro jest skr璚any to prac masz znacznie u豉twion.
    Silikon b璠zie zb璠ny bo te zbiorniki maj uszczelk, kt鏎 z powodzeniem mo積a stosowa ponownie.
    Poczytaj jeszcze ten w徠ek i ju b璠ziesz mia jak捷 wskaz闚k na temat wymiaru 這篡sk i uszczelniacza, ale niestety nie mog Ci zagwarantowa, 瞠 Tw鎩 model ma te same "wn皻rzno軼i"
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3293566.html
    Nie 瘸逝j smaru przy monta簑 uszczelniacza.
    Udanej naprawy.

0
  • #6 09 Cze 2018 16:00
    baran_kolo
    Poziom 9  

No i jestem ju po robocie - odczeka貫m jaki czas 瞠by potwierdzi czy wszystko jest OK.
    Naprawa kosztowa豉 - 38 koplet 這篡sk, 20 zdj璚ie 這篡sk, za這瞠nie nowych no i nasmarowanie smarem.

O ile zdj璚ie b瑿na ze spr篹yn jest mo磧iwe samodzielnie, o tyle za這瞠nie ju nie by這 takie proste. Musieli鄉y zrobi to we sw鏂h, ale za to w ci庵u 5 sekund :-)

Dzi瘯uj wszystkim za pomoc i porady.

0