Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Monitoring IP 8 kamer. Czy będzie to działać w tej postaci na tych elementach?

alikatek 23 Maj 2018 16:18 438 8
  • #1 23 Maj 2018 16:18
    alikatek
    Poziom 29  

Witam.
    Muszę złożyć monitoring na 8 kamer, rzecz w tym że różnych kamer.
    Technologia montażu POE ze względu na brak możliwości użycia kamer WiFi
    Takie kamery chcę zastosować:
    jako 4MPX IVA TIANDY TC-NC9401S3E-4MP-E-I (na allegro aukcja nr:7226091047)
    Jako 2MPX IP 2 Mpix PoE H.264 TIANDY TC-NCL214N(na allegro aukcja nr: 7299193018)
    Jako WiFi 2MPX IP DH-IPC-HFW1320SP-W-0 360B Wi-Fi (7185179624)
    Switch POE (2szt) Switch PoE 4 porty PoE 48V +1 LAN Uplink (7249260449)
    Router WiFiNETIS WF2419I
    Z doborem rejestratora już mam pewną trudność, bo nie jestem pewnien czy obsłuży on kamery 4MPX. Jak na razie myślę o DHI-NVR2108-8P-S2 i do niego dysk 4TB WD PURPLE (przy takim układzie kamer jakie mam powinien starczyć na 7 dni zapisu. )
    Jako anteny kierunkowe na odległość 20m myślę o zastosowaniu Ubiquiti, tylko pytanie czy to nie jest armata na muchę?
    Tak mniej więcej chciałem to przestrzennie montować:
    Monitoring IP 8 kamer. Czy będzie to działać w tej postaci na tych elementach?

Czy to wszystko będzie do siebie pasować?
    Dziękuję z góry za odpowiedzi ^^.
    Pozdrawiam.

0 8
  • Pomocny post
    #2 23 Maj 2018 17:34
    michualex

Poziom 23  

Nie mieszaj producentów. Same problemy. Jak będziesz mail nvr dahuy to kamery też kupuj dahuy. Nie chce mi się pisać szczegółów ale uwierz mi, że nie warto robić zamieszanie przy systemach IP

0
  • Pomocny post
    #4 23 Maj 2018 22:33
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń
  • Pomocny post
    #6 24 Maj 2018 00:07
    michualex

Poziom 23  

alikatek napisał:
    Kamery mam tutaj TINADY więc rejestrator też wyszukałem TINADY. powinien spełnić wymagania.
    Obsłuży do 10 kamer do 6MPX. HDD 4TB też obsłuży. TIANDY TC-NR2010M7-S1 4K

zastanów się tylko czy chcesz kupować jakieś wynalazki.

Idź w markowe sprzęty. Dobrze radzę :)

0
  • #7 06 Cze 2018 21:05
    alikatek
    Poziom 29  

Witam. Skoro Tinady to taka lipa-marka To co będzie najlepsze? Najczęściej na obiektach spotykam BCS bądź Dahua. Montowałem już raz zestaw monitoringu oparty o kamery i rejestrator Dahua. Działało i działa nadal świetnie. Problemów z montażem i konfiguracją nie miałem. Nie znalazłem zestawu Dahua jaki spełniłby wymagania więc pozostaje mi szukać w BCS (bądź innej wg specjalistów dobrej marki)
    Nie zakładam kamer profesjonalnie, skończyłem technikum z kierunkiem elektronik i tam nauczyli mnie jak to robić. Usiłuję wiedzę przekuć w jakiś grosz za wykonanie prostej instalacji. Robię takie rzeczy bardzo rzadko stąd nie wiem jakie marki sprzętu są z wysokiej a jakie ze średniej czy niskiej półki. Dlatego pytam tutaj na forum.

Tak więc dobrałem taki zestaw:
    4 MPX: BCS-TIP4401AIR-III 4MPx POE
    3 MPX (zastosuję 3MPX zamiast 2MPX) BCS-TIP3300IR-E-III 3Mpx
    rejestrator: BCS XVR0801 lub BCS-CVR0801E-IV
    kamera WiFi na razie zawieszona. Nie wiem czy będzie montowana.
    Switch POE (2szt) Switch PoE 4 porty PoE 48V +1 LAN Uplink (7249260449)
    Router WiFi NETIS WF2419I
    Skrętka+kable+wtyczki to już nie problem.

Dodatkowo informacje o których zapomniałem:
    -Rejestrator nie będzie podłączony do internetu.
    -Odległości łączone przewodem nie powinny przekroczyć 50m (max odległośc dla skrętki to podobno 120m)

Poradzić się musze w kwestii doboru rejestratora bo nie wiem który z powyższych będzie lepszy. Podobnie musze się poradzić jeżeli chodzi o ten odcinek sieci bezprzewodowej do połaczenia obiektu z domem. Czy zastosować UBIQUITI czy starczą dwa routery z antenami kierunkowymi?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #8 06 Cze 2018 21:21
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe

alikatek napisał:
    Poradzić się musze w kwestii doboru rejestratora bo nie wiem który z powyższych będzie lepszy.

Zdecydowanie lepszy technicznie będzie ten drugi model: wyższe rozdzielczości obsługiwanych kamer itp.

0