Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura powtarza znaki

23 Maj 2018 16:21 2598 18
  • Poziom 6  
    Cześć,
    mam dziwny problem z klawiaturą. Piszę teraz z klawiatury ekranowej. problem polega na tym, ze klawiatura zaczęła powtarzać mi znaki. Dzieje się tak szczególnie, gdy chcę napisać coś szybciej. Zademonstruję teraz jakby to wyglądało, gdybym pisał to na fizycznej klawiaturze.

Cytat:
    Cześć,
    mam dziwnny problem z klawwiaturą. Piiszę teraz z kllawiatuury ekrranowej. Prroblem polega na tym, że klawiaaturra zaaczeęła powtarrzać mi znaki.

Okej. Mysle sobie, że klawiatura do wyrzucenia. Kupiłem nowa. No i po podłączeniu się zdziwiłem bo dalej jest ten sam problem.. No więc pomyślałem, że to problem software'owy.. Jak się okazało - też nie. Odpaliłem Linuxa (normalnie korzystam z Windowsaa) no i dalej to samo.

Nie mam pojecia, co to moze być. Macie jakieś pomysły?
    Pozdrawiam

PS: Problem taki sam jak tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3249095.html

Ale tam nie jest do końca rozwiązany.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od komputerów
    To laptop czy komputer stacjonarny?
  • Poziom 6  
    Stacjonarny. Wpinanie pod inny port USB nie pomaga.
  • Spec od komputerów
    Podaj model plyty glownej. Masz wgrany najnowszy bios? Resetowales CMOS?
  • Poziom 6  
    Asrock m3a770de, bios ostatni aktualny. Resetowałem też baterię bios.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    Wbrew pozorom dość często się to zdarza na Windowsie 10... jak i milion innych problemów z klawiaturami oraz touchpadami. Większość producentów wydaje specjalne sterowniki, które poprawiają te problemy... jednakże doskonałym przykładem jest choćby myszka Microsoft Arc Mouse, która bardzo źle sobie radzi z funkcją opóźnienia dotykowego... wręcz bez wyłączenia tego opóźnienia jest nieużywalna. W Twoim przypadku (jeśli nie ma specjalnych driverów) może pomóc:

1. W ustawieniach klawiatury w panelu sterowania zwiększ opóźnienie powtarzania klawiszy.
    2. Jeśli powyższe nie pomoże, spróbuj zmienić wartość w rejestrze -> "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" -> "AutoRepeatDelay" na większą...
  • Poziom 6  
    @FlashT żaden sposób nie pomógł niestety. Zresztą, tak jak pisałem - problem jest też jak przełączę się na Ubuntu.
  • Poziom 6  
    Ta co kupiłem to jakiś tani Tracer, poprzednia też jakaś najtańsza z Tesco, ale działała wcześniej dobrze.
  • Poziom 13  
    Obawiam się, że to może być problem hardware'owy. Ale może ktoś inny się jeszcze wypowie.
  • Poziom 6  
    Też się tego obawiam, ale co dokładnie jest nie tak?
    W każdym razie dzięki FlashT za chęci.
  • Poziom 43  
    Jak masz ustawione opóźnienie i częstotliwość powtarzania znaków?
  • Poziom 38  
    No to zmniejsz częstotliwość powtarzania. Pewnie nie pomoże, skoro na linuxie to samo, ale co szkodzi zmienić wartości ?
  • Poziom 43  
    Bardziej opóźnienie :)
  • Poziom 6  
    Próbowałem zmieniać, to również nie pomaga.
  • Poziom 38  
    To może spróbuj wgrać ponownie BIOS - w nim też tak działa ? Przełączanie się po opcjach, ustawienia - data np, też działa z dwuklikiem ?
    Później chyba przyjdzie się przyzwyczaić /klawiatury ekranowej używam ponad 10lat/, lub zmienić płytę główną.
    Tak proforma, masz u kogo sprawdzić nową klawiaturę ?
  • Poziom 6  
    Wgrałem nowy BIOS i to też niestety nic nie dało. Czy w nim też tak działa to w sumie nie zwróciłem uwagi.. Sprawdzę jeszcze dzisiaj trzecią klawiaturę, tym razem bezprzewodową.
  • Poziom 6  
    Pożyczyłem klawiaturę bezprzewodową - działa elegancko. Trochę dziwne, ale chociaż jakoś się udało rozwiązać problem.