Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny telewizor 49 cali na Mundial :)

23 Maj 2018 19:37 1146 31
  • Poziom 8  
    Chciałbym kupić nowy TV przed rozpoczęciem mistrzostw. Zastanawiam się mocno nad PUS7502, który jest polecany mocno na jednym z for o RTV. Z drugiej strony czytając opinie martwi mnie, że zdarza się dużo wadliwych egzemplarzy albo ludzie narzekają na obraz czy wieszający się android. Może coś innego godnego zainteresowania polecicie. Myślę, że wydając ponad 3000 zł na telewizor odsyłanie kilka razy wadliwego egzemplarza do serwisu nie wchodzi w grę (przynajmniej ja nie mam czasu na takie zabawy :) Ogromne znaczenie ma dla mnie obsługa netflix i youtube. Poniżej odpowiedzi na ewentualne pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m na wprost i 2,5-3 metry bokiem.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Czasami również bokiem. Kąty też są ważne
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Po południu i wieczorem kiedy będzie oglądany tv słońce już nie świeci. Okno z prawej strony.
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? 24 cali LG jakiś model z 3D:)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart/Android TV szczególnie ważna obsługa netflix, hbogo, youtube itp. Opcjonalnie filmy z cda i zalukaj (chyba TLC to obsługuje :)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k to pod filmy i seriale, HD telewizja.
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Czasem komputer, czasem konsola, wieża yamaha z blue ray.
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Głównie popołudnia i wieczory 1-6 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości, naukowe, jakieś programy i na mundial czy też euro pilke nozna. :) Filmy i seriale netflix, teledyski youtube, programy dokumentalne TV, sport - piłka nożna.
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłym roku planuję zakup konsoli do tego telewizora. Zapewne kilka/kilkanaście godzin tygodniowo.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? Do 49 cali włącznie - maksymalna szerokość TV który zmieści mi się na szafce to 113 cm.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? AWARYJNOŚĆ!
    19. Preferencje co do marki ? Nie mam.
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może nie być.
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Myślę, że maksymalna kwota to 4000 zł, ale wiadomo, im mniej tym lepiej :)
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Uniwersalny to znaczy do wszystkiego :) Czyli pilka nożna, filmy, internet, ale i żeby na konsoli pograć :)

Model Sony, który podałeś kosztuje ponad 5 tyś, więc o wiele ponad mój budżet. Z kolei pierwsza opinia jaką trafiłem o tym Philips (zresztą ta marka ma skrajne opinie, albo komuś się podoba wszystko, albo druga strona że mają fatalny obraz). Może jest jakiś godny polecenia model Sony z Androidem do max 4000 tyś ?

"Nowy 100 Hz dziecko Philipsa z kiepską płynnością (wyszło w teście pioniera),na obudowie pisze 60Hz.
    Ma fatalaną płynność
    Ma bardzo nierówne podświetlenie matrycy.
    Słaby design, kiepski dźwięk z wbudowanym głośnikiem basowym, obsługa głosowa nie działa jak potrzeba . Input Lag (31 ms) wyższy od konkurencji.
    Słaba czerń, usuwanie przeplotów niskie ,fatalne multimedia i słabe aplikacje.
    Z poziomu Kodi 17, Terrarium, czy Vavoo pobranych z Google Play jest tysiące nikomu niepotrzebnych kanałów , programów , gier.
    Ambilight potrójny, więc niszcz atmosferę podczas wieczornego oglądania. Ambilight też działa nawet wówczas gdy telewizor jest wyłączony i stanowić może najtańszą lampkę ,która skutecznie obrzydza ten patent .
    Ma 10 GB pamięci , więc nie starcza na aplikacje które trzeba zawsze dograć na pamięć zewnętrzną.
    Nowe serce, czyli mało wydajny procesor P5 pozwala na niewiele nie ma co liczyć na dynamiczną akcję bez smużenia. "
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    49PUS8303 vs 49PUS7502 a jaka jest różnica między tymi modelami ? Cena bardzo podobna.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    8303 od Philipsa to nowiutki model na rynku, a jednocześnie w bardzo dobrej cenie o super parametrach. Zostanie Ci jeszcze na sprzęt grający ;).
  • Poziom 8  
    Chyba zdecyduje się na 8303 bo chyba w tym budżecie nic lepszego nie ma. A granie już mam, podłącze pod wieżę :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Ale gdzie dostępny koniec czerwca ? Widzę np. jest dostępny w komputroniku.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Jak masz okazję brać 8303 to bierz i ciesz się telewizorem ;).
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Bo rozumiem, że budżet jak dla Ciebie okej?
  • Poziom 8  
    Tak, ten Philips cena do przyjęcia.
  • Poziom 28  
    Więc co? Wybór padł finalnie na tego Philipsa?
  • Poziom 8  
    Jeszcze mnie zastanawia SONY 49XE8005. Jakieś opinie na ten temat i porównanie do tego 49pus8303 ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Właśnie widziałem Google Assistant w akcji? Fajna sprawa, zobacz.
  • Poziom 8  
    Szkoda, że 8303 ma być szeroko dostępny dopiero pod koniec czerwca... wtedy pewnie ceny trochę spadną, będzie można coś negocjować. Póki co dostępny tylko w kilku miejscach za 3599. A mistrzostwa za 2 tyg się zaczynają :(
  • Poziom 28  
    I co? wybrałeś tego 8303?
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    a 8303 to przecież model nowy, z tego roku tak?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Mariano11 napisał:
    I co? wybrałeś tego 8303?

Hej, tak kupiłem go kilka dni przed pierwszym gwizdkiem. Tv jest ok.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    49 cali, czy jednak coś większego wybrałeś?
  • Poziom 8  
    49, to było max jaki mi się mógł zmieścić na półkę :)
  • Poziom 28  
    Ambiligghta już testowałeś u siebie w domu?
  • Poziom 8  
    U mnie Ambilight nie daje dobrego efektu bo tv mam w takiej wnęce jakby w meblach. Myślę że to najlepiej może działać jak tv wisi na ścianie i wokół tv jakiś spory obszar samej ściany :)