Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Określenie mocy przyłączeniowej

23 Maj 2018 20:45 561 8
  • Poziom 2  
    Witam,

w najbliższym czasie planuję remont mieszkania. Obecnie jest tam przyłącze na jedną fazę 4kW. W planach mam zmianę kuchenki gazowej na indukcyjną(7,4kW), a co za tym idzie podłączenie instalacj 3-fazowej. Dodatkowo ze sprzętów kuchennych będzie piekarnik, zmywarka, mikrofala itp. O jaką moc przyłączeniową powinienem wnioskować żeby nie było problemów z dostępnością mocy?

Mieszkanie znajduje się na terenie Krakowa.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Najpierw dowiedz się w zakładzie energetycznym lub administracji i zakładzie czy i o jakie zwiększenie możesz wnioskować. Prawdopodobnie bez projektu i sporych zmian w instalacji budynku się nie obejdzie.
    W kwestii zapotrzebowania. Bez urządzeń typowo grzewczych (piece aku, podłogówka el. czy większy klimatyzator) 11-15 kW spokojnie wystarcza. Ja mam 11 kW na dom i jest ok. choć gazu w kuchni brak.
  • Pomocny post
    Admin Elektroenergetyka
    A ja doradzę inaczej, weź najmniejszy możliwy przydział mocy dla zabezpieczenia 3x25A. W różnych zakładach energetycznych są różne progi. Musisz się dowiedzieć.
    Oczywiście zakładam, że CO i CW jest z "miasta".
  • Poziom 2  
    Łukasz-O napisał:
    A ja doradzę inaczej, weź najmniejszy możliwy przydział mocy dla zabezpieczenia 3x25A. W różnych zakładach energetycznych są różne progi. Musisz się dowiedzieć.
    Oczywiście zakładam, że CO i CW jest z "miasta".

Tak CO i CWU jest z MPEC-u. Co do minimalnej mocy to dowiedziałem się, że przedział dla zabezpieczenia 25A to 12,9-16 KW.
  • Poziom 43  
    krwislak napisał:
    W planach mam zmianę kuchenki gazowej na indukcyjną(7,4kW

Mam pytanie po co? Skoro masz odciąg i działającą kuchnie?
  • Poziom 2  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    krwislak napisał:
    W planach mam zmianę kuchenki gazowej na indukcyjną(7,4kW

Remont kapitalny mieszkania i usunięcie gazu.
  • Poziom 42  
    krwislak napisał:
    Co do minimalnej mocy to dowiedziałem się, że przedział dla zabezpieczenia 25A to 12,9-16 KW.

Czyli podejście od mojej strony i od strony @Łukasz-O mają bardzo dużą część wspólną. :D
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    krwislak napisał:
    Remont kapitalny mieszkania i usunięcie gazu.

Nawet bez konieczności usuwania gazu też "przeniósł" bym się na indukcję.
    Używałem jednego i używam drugie. Mówiąc przenośnie, "ziemia a niebo".
    Jedyna wada, to brak możliwości użycia aluminiowego sokownika.
    Natomiast jest super komfort użytkowania i brak pary wodnej ze spalonego gazu.