Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam laptopa do gier, do 2000 pln.

Kraniec_Internetów 23 Maj 2018 22:55 1305 38
  • #1 23 Maj 2018 22:55
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Witajcie.
    Szukam laptopa. Służyłby przede wszystkim do gier, lecz również jako narzędzie studenta.
    Chciałbym wydać na niego ok. 2000 pln, ale jak warto będzie dopłacić, to i w okolice 2500pln można zajrzeć. Muszę jeszcze sprzedać mojego PC...
    Może być używany. W zasadzie musi, bo z nowych w tej kwocie trafiają się same biurowe laptopy.
    Myślałem nad polecanym zawsze przeze mnie Lenovo Y50-70, w wersji:
    Intel Core i7 (4th Gen) 4720HQ / 2.6 GHz
    8 GB DDR3 1600MHz (max 16)
    Martyca LED IPS FHD 15,6" (chyba, że trafi się wersja 4K)
    GTX 960M lub GTX 860M 4GB.
    Dysk fabrycznie zastosowany ma 1TB+8GB, ale wymienię na SSD 512GB w przyszłości.
    Ceny zaczynają się od 2000 pln, a średnio kosztują 2100 pln.
    Czy trafię coś lepszego w tej cenie? Kupować chcę za 2-3 tygodnie.

0 29
  • #2 24 Maj 2018 00:52
    Piterixos
    Poziom 27  

4k do laptopa to raczej bajer niezbyt wart dopłaty. Dużej różnicy przy 15,6" i tak nie odczujesz a w zależności od tego jak sobie monitor poradzi ze skalowaniem materiału w niższej rozdzielczości całość całość może wyglądać nawet gorzej niż full hd (w sensie gry skalowane do full hd).

Ten laptop który opisałeś ma świetne parametry i jak za taką cenę to bym brał, aż się dziwię, że temat założyłeś bo z tego co widzę to się świetnie orientujesz co jest potrzebne (no może z tym 4k to trochę pomyłka jedynie).

0
  • #4 24 Maj 2018 15:33
    jacek0503
    Poziom 21  

Laptop do gier za 2500 to nieporozumienie. Używany to dramat - karta zmasakrowana i po poł roku powie do widzenia. Dobry laptop z dobra karta , procesorem i przede wszystkim wydajnym chłodzeniem to wydatek ponad 6000 zł. I tak podejrzewam ze to będzie mało. Chłodzenie to podstawa - rzadko który laptop ma je dobre. Może Alienware?

0
  • #5 24 Maj 2018 15:45
    Piterixos
    Poziom 27  

Nie no jasne, najlepiej to od razu 10000 wydać na przereklamowany alienware bo wiadomo, że granie w gry to się zaczyna od 120fps w ultra detalach i full hd, a i światełka RGB to podstawa.

Takie "porady" i "sugestie" jak ta Twoja to się na tym forum pojawiają regularnie i za każdym razem zachodzę w głowę jaki jest ich cel. Jeszcze jakby to był post napisany przez nowego użytkownika i w naiwnym tonie typu "Hej, potrzebny mi laptop nowy za 2 tyś tak żeby Wiedźmin na najwyższych detalach full hd chodził" to by można by ewentualnie w taki sposób odpisać, ale w tym wypadku nie ma to żadnego uzasadnienia.

0
  • #6 24 Maj 2018 15:59
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Piterixos napisał:
    granie w gry to się zaczyna od 120fps w ultra detalach i full hd

Wiesz, na upartego Y50-70 ma podświetlaną klawiaturę, i jest wystarczająco wydajny, by na wersji z i5 i GTX 860M grać w Battlefielda 1 w FHD na maksymalnych detalach i 55 fps :)
    Odnośnie Alienware, to mam uraz do Dell'i, poza tym w tej cenie wybrałbym jakąś wyższą wersję Razer Blade. Ale na to jeszcze przyjdzie czas.
    Oczywiście na Forum każdy wypowiedzieć się może, ale moim zdaniem @jacek0503 laptopa do gier na oczy nie widział, o pracy na nim nie wspominając. Alienware to marka którą nieznający tematu traktują jak najmocniejsze laptopy na rynku, gdzie do topowych jednostek im daleko.

0
  • #7 24 Maj 2018 16:11
    Piterixos
    Poziom 27  

Jak to jest z laptopami od Razera to nie wiem ale coś nie chce mi się wierzyć żeby były mniej przereklamowane niż reszta tego co oferują.

0
  • #8 24 Maj 2018 16:17
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Sprzęt Razera po prostu mi się podoba, bo używałem ich słuchawek nausznych (Kraken), dokanałowych (Hammerhead Pro V2), i mam ich myszkę. Trochę drogie, ale czemu by nie kupić. Telefon też ostatnio zrobili super, i nawet tani. Czekam bo we wrześniu ma być druga wersja, i może się skuszę. A Blade niestety wcale nie odstaje ceną zbyt od innych producentów. Chociaż gdybym kupował tak drogiego lapka, to wolałbym PCta.

0
  • #9 24 Maj 2018 17:55
    jacek0503
    Poziom 21  

Kolego sympatyczny - pytasz jaki jest cel moich porad? No to Ci odpowiem- szkoda czasu i atłasu na laptopy do gier. Miałem kilka w tym Dell i niestety po 2 latach lipa. Karta powiedziała pa pa . Szkoda mi tylko kasy. Teraz tez mam ale troszkę słabszy i tylko sporadycznie gram - szkoda kasy na naprawy. Co do naprawy - to i tak nikt Ci nie naprawi - nie da się i już. A co do różnych "magików " od naprawy to wierz mi - buzia pełna obietnic i nic poza tym. Zrobisz co chcesz ale bądźmy realistami. Oczywiście Razery i inne "cuda ". Jak pewnie się orientujesz a myślę ze tak to wiesz doskonale ze flaki sa wszędzie takie same tylko "skorupki" się zmieniają.
    Ps. Kolego Kraniec_Internetów - a jak tam z chłodzeniem w tych podobno "topowych" lapciach? Daje rade?

0
  • #10 24 Maj 2018 18:04
    enhanced
    Poziom 38  

A co chcesz na tym laptopie robić albo lepiej jak chcesz go używać? Bo jak bardzo mobilnie to się zastanów, jak raz w tygodniu na weekend do domciu to można myśleć nad czymś solidnym. Jak to ma być więcej na baterii brane na studia to 15cali jest masakrycznie duże.

0
  • #11 24 Maj 2018 18:09
    Piterixos
    Poziom 27  

@jacek0503

Nie widzę zbytniego sensu w tym co piszesz jak to się ma do dyskusji? Zarówno laptopy jak i stacjonarki mogą się zepsuć. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku naprawa może, ale nie musi być możliwa. Zarówno jedne jak i drugie mogą mieć problemy z przegrzewaniem. Badanie microsoftu z 2011 roku pokazało że średnio laptopy są bardziej niezawodne niż stacjonarki: https://www.microsoft.com/en-us/research/wp-content/uploads/2016/02/eurosys84-nightingale.pdf

Rzucasz jakimiś generalizacjami, które w niczym nie pomagają. Najpierw sam proponujesz Alienware nie wiadomo po co a teraz wyśmiewasz się z Razera i innych cudów do których trudno nie zaliczyć Alienware.

Kolega zażyczył sobie laptopa, zapewne ma ku temu powód, najpewniej jest nim to że często przebywa poza domem. Więc zapewne musi wybrać między wydajną stacjonarką na której i tak nie będzie miał kiedy grać, albo mniej wydajnym laptopem który jednak pozwoli mu grać. Uznał że bardziej opłaca mu się ta druga opcja, co w tym takiego kontrowersyjnego albo wartego wyśmiania?

0
  • #12 24 Maj 2018 18:18
    jacek0503
    Poziom 21  

Ja się z niczego nie naśmiewam. Po prostu jestem realista. Poczytaj na forach co ludzie piszą. Jakie mieli przypadki i jak je rozwiązali. Ja koledze bron Boże nie zabraniam laptopa - pisze co sam przeżyłem i jak się skończyło. Porównaj chłodzenie w Razer a w Alienware. A jak zapewne wiesz chłodzenie to podstawa. Nie mówię już o audio bo w laptopach to dramat, poza niewielka częścią tych już bardzo drogich. Co do laptopów za w miarę rozsądna cenne to do grania "niedzielnego" to może bym polecił Lenovo Y 700. Starszy model ale cos tam pociągnie i cena bywa atrakcyjna- wyprzedaże. Ale to tylko takie tam moje bajdurzenie. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

0
  • #13 24 Maj 2018 18:36
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

MarianJanusz napisał:
    Mój kumpel jest niezadowolony z Razera. Słyszałem od niego, że złamał drucik w dwóch parach słuchawek. A laptopa też ma z Razera i się wg niego grzeje do 90 stopni na procesorze i karcie graficznej.

Sprawę Razera może zostawmy. To dość delikatna kwestia :)
    enhanced napisał:
    A co chcesz na tym laptopie robić albo lepiej jak chcesz go używać? Bo jak bardzo mobilnie to się zastanów, jak raz w tygodniu na weekend do domciu to można myśleć nad czymś solidnym. Jak to ma być więcej na baterii brane na studia to 15cali jest masakrycznie duże.

Na ten moment na PC przede wszystkim gram, a prócz tego będę wykorzystywał go standardowo do użytku na studiach. Wielkiej mobilności nie potrzebuję, ale rozumiesz, że stacjonarki na wykład nie wniosę :P Raczej nie będzie problemu z ładowaniem go codziennie. Prawie na pewno kupię do niego dodatkową baterię.
    Y50-70 znam doskonale, bo sporej ilości znajomych do polecałem (używane oczywiście). Przyznacie, że stosunek parametrów do ceny jest wręcz śmieszny. A i sporo konserwowałem (głównie wymiana pasty termoprzewodzącej, raz wentylator i 2 razy zmiana dysku na SSD). Wiem co daje mu zmiana na dysk SSD, oraz jaką ma wydajność w grach.
    Temat założyłem, bo może istnieje jakiś model mieszczący się w budżecie, ale lepszy. Na przykład ucieszyłbym się z gniazda Thunderbolt lub USB 3.1, by mieć możliwość podłączenia zewnętrznej karty graficznej. A i nie pogardziłbym nowszym procesorem, bo 4 gen. ma już 3 lata.

Piterixos napisał:
    Kolega zażyczył sobie laptopa, zapewne ma ku temu powód, najpewniej jest nim to że często przebywa poza domem. Więc zapewne musi wybrać między wydajną stacjonarką na której i tak nie będzie miał kiedy grać, albo mniej wydajnym laptopem który jednak pozwoli mu grać. Uznał że bardziej opłaca mu się ta druga opcja, co w tym takiego kontrowersyjnego albo wartego wyśmiania?

Wybywam na studia, a komputer stacjonarny jest zbyt stacjonarny. Prócz tego mój PC nie jest jakimś demonem wydajności, i przesiadka na Y50-70 da mi duży wzrost wydajności przy prawie zerowych kosztach.

A tak na marginesie - sprzedaję mojego PC. Ktoś chce kupić? Link w moim podpisie.

Dodano po 7 [minuty]:

jacek0503 napisał:
    Co do laptopów za w miarę rozsądna cenne to do grania "niedzielnego" to może bym polecił Lenovo Y 700. Starszy model ale cos tam pociągnie i cena bywa atrakcyjna- wyprzedaże.

O kurcze. Chyba muszę Ci podziękować. Lenovo Y700-15 kosztuje niemal identycznie jak Y50-70, ale prócz bardzo podobnych podzespołów ma lepszy procesor. Czyli i7-6700HQ.

0
  • #14 24 Maj 2018 18:37
    enhanced
    Poziom 38  

A patrzyłeś ile adapter Thunderboltowy kosztuje żeby podłączyć zewnętrzną grafikę? O 3.1 USB nie wspomne bo nie wiem czy coś jest. Oczywiście to tylko teoria w praktyce laptopy z takimi złączami kosztują swoje a korzyści nijakie bo dodatki kosztują.

Myślałem że będziesz brał jakiś biznesowy 14 cali i do tego eGPU robił na EC choć to też nie tak łatwe i coraz mniej laptopów do tego.

No do samych gier to raczej nic ciekawszego nie znajdziesz co by jeszcze działało na baterii znośnie z taką grafiką dedykowaną.

Poprostu trzeba wiedzieć czy brać bardziej mobilny czy bardziej stacjonarny laptop - a może dwa ?

0
  • #15 24 Maj 2018 18:48
    Piterixos
    Poziom 27  

Na studia? Jeżeli planujesz tego laptopa na wykłady zabierać to jeszcze to ma sens, ale jeśli przypuszczasz że będzie siedział w akademiku czy tam wynajmowanej kawalerce to chyba jednak stacjonarka lepsza.

0
  • #16 24 Maj 2018 18:52
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

enhanced napisał:
    a może dwa ?

I dodatkowo PC za kilkanaście tysi :P Nie mam tyle kasy.
    enhanced napisał:
    A patrzyłeś ile adapter Thunderboltowy kosztuje żeby podłączyć zewnętrzną grafikę?

Sporo niestety. Jest też druga opcja - przez Thunderbolta puścić kartę Wifi, z gniazda mPciex4 kartę Wifi wyjąć i włożyć taki riser:
    https://pl.aliexpress.com/item/Mini-PCIe-to-P...hics-Card-GDC-Miner-mPCIe-to/32810609955.html
    To taki przykład, risery są też lepsze.
    Do tego zasilacz ATX lub SFX oraz małą obudowa i gotowe.
    Ale mniejsza o to.

Dodano po 32 [sekundy]:

@Piterixos Właśnie na wykłady też. A PCtem będzie ciężko.

0
  • #17 24 Maj 2018 18:57
    Piterixos
    Poziom 27  

Tylko się zastanów, jak potrzebujesz tego do notowania, albo do nauki to ok, ale jeśli to ma być na zasadzie że siedzisz na FB, albo sobie w coś pocinasz w czasie wykładu to dalej polecam brać stacjonarkę.

Zresztą dla chcącego nic trudnego.

https://www.youtube.com/watch?v=Q1T3QPCHJ9s

0
  • #18 24 Maj 2018 19:00
    enhanced
    Poziom 38  

Zostawić stacjonarke i kupić mniej niz 14 cali czyli 13-12 cali na studia?

Wiem że nie masz grafiki do stacjonarki to ci ten lenovo wiele zmienia. Na 6700hq się tak nie napalaj bo znowu taki cudaczny nie jest - choć tutaj chodzi o nowszy model i mniej zmęczony.
    Ja mam 4 gen i jedynie (w moim przypadku) wymiana na stacjonarny ma sens taki i7-6600K.

Do eGPU to się właśnie składa mini lapka typowo przenośnego z wyjście EC żeby z wifi się nie męczyć.

0
  • #19 24 Maj 2018 19:04
    jacek0503
    Poziom 21  

Y-700 ma podobno lepsze chłodzenie. Szukaj na wyprzedażach. Można nawet fanie kupić. Wielkiej zupy to nie ma ale fajnie dość wygląda i w "sapera" pograsz . Dźwięk z bólem serca ale da się słuchać jakoś. Za cene do 3000 zł myślę ze się nada.

0
  • #20 24 Maj 2018 20:25
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

enhanced napisał:
    Wiem że nie masz grafiki do stacjonarki to ci ten lenovo wiele zmienia. Na 6700hq się tak nie napalaj bo znowu taki cudaczny nie jest - choć tutaj chodzi o nowszy model i mniej zmęczony.
    Ja mam 4 gen i jedynie (w moim przypadku) wymiana na stacjonarny ma sens taki i7-6600K.

Wiem, że te procesory wydajnością się w zasadzie dużo nie różnią (nowszy jest kilka procent wydajniejszy) ale wolę zainwestować w nowszy model. Kilka miesięcy temu pracowałem na Core 2 Quad Q6600, którego na płycie Asus Maximus Formula podkręciłem na 4.2GHz, i uzyskiwałem w Cinebench R15 wynik identyczny co mój obecny G4560. Teraz widzę, że Pentium jest dużo lepszy od tamtego dziesięcioletniego CPU. Głównie dlatego że Q6600 pobierał ponad 250W, a tylko kilkadziesiąt.
    jacek0503 napisał:
    Dźwięk z bólem serca ale da się słuchać jakoś. Za cene do 3000 zł myślę ze się nada.

Moim zdaniem dźwięk w Y50-70 jest co najmniej zły. Dlatego nawet przy PC korzystam z karty dźwiękowej G480. A kupię je w okolicach 2200 pln.
    Znalazłem porównanie Y50-70 oraz Y700-15
    https://www.youtube.com/watch?v=fAfmWK8L0dc
    i z ważnych różnic to:
    Y50-70 ma ramkę wystającą ponad matrycę, a Y70-15 ma wszystko na równo.
    Y50-70 obsługuje max 16GB RAM DDR3, A Y700-15 32GB DDR4.
    Y50-7 ma miejsce na 1 dysk 2,5" SATA3, a Y700-15 dodatkowo ma złącze M.2 w obu interfejsach. NVME zrobi robotę.
    Chłodzenie o którym mówił @jacek0503 - Y50-70 wyrzuca powietrze w dół, przez co bardziej się grzeje, a Y700-15 do tyłu. Przez to różnica w temperaturach pod maksymalnym obciążeniem to 30*.
    Y700-15 ma cichszą klawiaturę.
    Z testów w grach w podanym filmie wynika, że nowszy procesor dodaje 5-7 klatek na sekundę w wymagających grach, a w CSie ponad 50. Nie gram w CSa :/
    Y700-15 jest też dużo cichszy.

Dodano po 27 [minuty]:

W sumie niedrogo stoją też Y500-17.

0
  • #21 24 Maj 2018 20:51
    strucel
    Poziom 28  

Podstawowe pytanie będziesz go nosił czy kupisz , postawisz na biurko i nie bedziesz nawet zamykał? Jak zamierzasz go dużo nosić to każdy z domowych serii lenovo zacznie rozpadać się szybko ponieważ ich konstrukcja to tani cienki i kruchy plastik, a nawet jak jest na gwarancji to producent stwierdzi uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika.

0
  • #24 24 Maj 2018 23:01
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Oj kolego, serwisu laptopów nie mam, i Ty zapewne też nie, więc sugerujesz się opiniami w internecie. Oczywiście w internecie ktoś pyta i pisze gdy ma problem. Nie dziwne więc, że wg opinii laptop jest "problematyczny" w jakiś sposób. A nawet jeżeli faktycznie obudowa się zużywa zbyt szybko, to co za problem dołożyć kolejne 30 pln i kupić nowy kadłubek? Przełożyć potrafię sam, bo te modele jak wszystkie gejmingowe laptopy rozkładają się szybko, prosto i przyjemnie. Prócz tego żaden nie ma takiej wydajności w takiej cenie.

0
  • #25 25 Maj 2018 19:15
    MarianJanusz
    Poziom 12  

Nie jest prawdą, że są łatwe w rozbiórce. W dokładaniu RAM’u tak, prawie każdy. Ale niektóre gamingowe laptopy są naprawdę na dwie godziny pracy, aby coś wymienić lub naprawić.

0
  • #26 25 Maj 2018 20:08
    jacek0503
    Poziom 21  

Jedno jest pewne i nie ulega żadnej wątpliwości. Serwisy laptopów w Polsce prezentują naprawdę poziom tragiczny. Na palcach jednej ręki można policzyć naprawdę dobre i solidne serwisy. Oczywiście ja wiem Zus , Us i tego podobne brednie. Podstawa jest brak podstawowej wiedzy, brak sprzętu, i przede wszystkim opowiadanie bajek. Nie mówiąc już o cenach kosmicznych. Inna sprawa jest to iż sprzęt jest praktycznie jednorazowy. Przykład? Proszę bardzo - Dell 7720 padła karta graficzna Nvidia- doradzających milion. Jak przyszło do konkretów - wyśle sprzęt do naprawy - oj to już gorzej. Żaden - słownie ani jeden doradzający się nie zgłosił. I po co bajeczki o naprawie? Bądźmy realistami. Sprzęt jest jednorazowy i praktycznie żaden serwis nie jest w stanie naprawić- jasne płyta główna wymiana za 90 % ceny laptopa. Dzięki.

0
  • #27 25 Maj 2018 20:31
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

jacek0503 napisał:
    jasne płyta główna wymiana za 90 % ceny laptopa.

To akurat można łatwo policzyć. Sprawdź na allegro, że płyty główne do laptopów są bardzo drogie. Do tego pamiętaj, że serwis za darmo nie robi, bo koszty prowadzenia działalności są bardzo duże, więc i marża na utrzymanie tego jest wysoka.

0
  • #28 28 Maj 2018 19:04
    MarianJanusz
    Poziom 12  

Piterixos napisał:
    Nie no jasne, najlepiej to od razu 10000 wydać na przereklamowany alienware bo wiadomo, że granie w gry to się zaczyna od 120fps w ultra detalach i full hd, a i światełka RGB to podstawa.

Takie "porady" i "sugestie" jak ta Twoja to się na tym forum pojawiają regularnie i za każdym razem zachodzę w głowę jaki jest ich cel. Jeszcze jakby to był post napisany przez nowego użytkownika i w naiwnym tonie typu "Hej, potrzebny mi laptop nowy za 2 tyś tak żeby Wiedźmin na najwyższych detalach full hd chodził" to by można by ewentualnie w taki sposób odpisać, ale w tym wypadku nie ma to żadnego uzasadnienia.

Nie naśmiewaj się z mocnego sprzętu, bo korzystam z takiego i jest duża różnica względem tego, co miałem wcześniej. A wcześniej nie miałem słabego sprzętu; był to Dell Alienware 15 i7, GTX1070.

0
  • #30 01 Cze 2018 08:44
    misiekx007
    Poziom 13  

Witaj.
    Mam Y50-70. Założyłem SSD. Co chcesz wiedzieć o tym sprzęcie.
    Laptop nie nadaje się do grania :) (kilka małych tytułów testowałem, nie powala mocą)
    Kupiłem okazyjnie, używam do pracy. Geforce całkowicie wyłączony.

W tym modelu mankamentem jest taśma matrycy, która prędzej czy później będzie do wymiany oraz kosmicznie drogie ceny baterii (choć szukałem jakiś czas temu)
    Na potrzeby aplikacji konfiguracyjnych routerów, przeglądarki, jakichś innych narzędzi - chodzi miód. Inna sprawa że te programy odpalisz na wyświetlaczu od pralki.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące modelu - pisz śmiało.

0
  Szukaj w 5mln produktów