Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring Wizyjny, Telefon Analogowy na jednym Przewodzie- Czy tak można ?

jacekwwy 23 May 2018 23:20 444 11
Optex
 • #1
  jacekwwy
  Level 19  
  Witam Szanownych forumowiczów jeżeli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
  Posiadam kabel ziemny 4 parowy skrętka długość ok 100 m, pod jedno paro zamierzam podłączyć telefon analogowy a dwie pary wykorzystać do monitoringu. Moje pytanie czy przy takim zastosowaniu nie będzie zakłóceń w telefonie jak i w monitoringu czy nie wystąpi żaden konflikt ?
  dodam tylko że kabel kupiłem dobrej jakości i że obok jest też zakopany kabel elektryczny "siłowy" ale napięcie będzie tam pojawiać się sporadycznie (kabel jest do agregatu prądotwórczego)
 • Optex
 • #2
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że nie powinno być żadnych problemów. Zamierzasz puścić po wolnych parach tylko samą wizję, a zasilanie dać kamerze osobno? W tej sytuacji to chyba jedynie tylko jakieś kamery na konwerterkach. Aczkolwiek chyba również dałoby radę puścić kamery IP - na początku spróbować wykorzystać parę pomarańczową i zieloną jako LAN, a sygnał telefonu dać na parze niebieskiej lub brązowej. W tym drugim przypadku ilość kamer znacznie większa niż dwie. Tylko podaj więcej informacji odnośnie tych kamer i telefonu.
 • Optex
 • #3
  jacekwwy
  Level 19  
  dawidedziu wrote:
  Tylko podaj więcej informacji odnośnie tych kamer i telefonu.

  Telefon zwykły analogowy dwużyłowy ( posiadam centrale telefoniczną analogową ) Kamera i rejestrator analogowy, kamerę chce tylko podłączyć jedno, 1 para do sygnału Video druga do zasilania kamery
  P.s. Nie wykluczam w przyszłości wymiany centrali na cyfrowo jak i rejestratora cyfrowego
 • #4
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Z telefonem nie powinno być większych problemów. Kamere podepnij np na zielonej parze. Zasilanie daj na parze brązowej i na parze pomarańczowej. Jeśli byłby spadek napięcia(przy założonym zasilaczu 12V) to załóż mocniejszy zasilacz - 14-15V. Jaka kamera i rejestrator?
 • #5
  jacekwwy
  Level 19  
  Na początek małe sprostowanie kabel mam 6 żyłowy ( 3 białe 1 niebieski, czerwony i żółty) i nie skrętka tylko ułożone równolegle, ogólnie ilość by mi wystarczyła 2 żyły telefon i 4 żyły kamera (może w przyszłości 2 kamery i oddzielny zasilacz)
  rejestrator mam KONIG H.264 4 kanałowy ale rejestrator jest do wymiany na 8 kanałowy jaki model to jeszcze nie wiem (znajomy mi załatwił) kamery mam rożne modele z używek (były montowane w banku) ale na tym kablu ziemnym mam zamiar podłączyć kamerę bosch
  Monitoring Wizyjny, Telefon Analogowy na jednym Przewodzie- Czy tak można ?
 • #6
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Czysto teoretycznie powinno się tu udać z tym podłączeniem. Przewody wyglądają na grubsze niż 0,5mm, chyba 0,8. Jeśli tak jest to nawet lepiej - mniejszy spadek napięcia. I nie są to 3 białe i 3 kolorowe tylko biały z czerwonym, biały z żółtym i biały z niebieskim - jak odizolujesz w miarę umiejętnie te pary to powinny one być ze sobą minimalnie sklejone. Przed kompletnym montażem całości zrób na szybko prowizorkę z podłączeniem - dowiesz się czy wszystko działa tak jak powinno. A jeśli kamery masz z oświetlaczem IR to zrób również test w nocy - chodzi o ewentualny spadek napięcia.

  Edit: masz jakieś napisy na tym przewodzie?
 • #8
  jacekwwy
  Level 19  
  dawidedziu wrote:
  Edit: masz jakieś napisy na tym przewodzie?

  Chyba jest "skrętka" nie wiem może za mało rozwinąłem i nie widziałem, specyfikacja przewodu w załączeniu (zdjęcie)
  Monitoring Wizyjny, Telefon Analogowy na jednym Przewodzie- Czy tak można ?
  suworow wrote:
  oraz podczas dzwonienia

  Widzę że kolega ma dobre poczucie humoru :) :) :) też sprawdzę może w trakcie dzwonienia pojawię się na wizji :) :P
 • #9
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Czyli masz typowy kabel instalacyjny - głównie domofonowy lub telefoniczny. Kamery z IR'em?
 • #11
  suworow
  Admin of Property security
  A może zamiast gdybać warto po prostu sprawdzić jaki pobór mocy będzie miała instalowana kamera i policzyć spadek napięcia. Są do tego nawet w necie kalkulatory, można skorzystać z apki np elektrodroid.
  Z tym dzwonieniem nie żartowałem.
 • #12
  jacekwwy
  Level 19  
  suworow wrote:
  A może zamiast gdybać warto po prostu sprawdzić jaki pobór mocy będzie miała instalowana kamera

  Oczywiście sprawdzę, na razie wszystko jest w budowie chciałem się tylko upewnić wcześniej czy nie będzie problemów z telefonem albo z kamero szczerze to priorytet dla mnie jest telefon jak się nie uda z kamero to trudno zamontuje ją w innym miejscu
  suworow wrote:
  Z tym dzwonieniem nie żartowałem.

  Ja też :P z sprawdzeniem,żebym przy dzwonieniu nie znalazł się na wizji :)