Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluescreen, nie widzi dysku, nie mogę zrobić formatu

23 Maj 2018 23:26 381 2
  • Poziom 4  
    Mam mega poważny problem, postaram się go opisać, krótko i zwięźle.

Komputer Lenovo Ideapad 700, windows 10

Wyskoczył mi dzisiaj nieoczekiwanie bluescreen (0xc000000e, błąd pliku winload.exe), niestety żadne przywracanie systemu, ani naprawa nic nie dała. Szukałem kodu błędu i próbowałem coś z tym zrobić, wpisując komendy w konsole, niestety bez skutku. Postanowiłem postawić na format. Rozkręciłem laptopa, wyciągnąłem dysk Zwykły 1TB, przekopiowałem awaryjnie wszystko na drugi PC. System stoi na dysku SSD Adata M.2 2280 256GB ... niestety nie mam jak podłączyć aby skopiować wszystko z dysku. Wszystko złożyłem ponownie i teraz pojawia się błąd, po włączeniu laptopa chciałem zrobić format, były tylko dwie partycje - System 500mb MB i drugi dysk 980GB. Usunąłem więc partycję systemową. I zaczął się problem ...

System już się nie uruchamia (usunąłem partycję system), wchodząc w konsolę wpisując DISKPART i list disk, nie widzę tam tego dysku SSD, ... Wszędzie pokazuje że brak partycji. W biosie nie pokazuje tego dysku SSD :/

Czyli najważniejsze pytanie - Jak sformatować ten dysk SSD? Nie widzi go komputer, wcześniej pokazywało że jest Zabezpieczony, lecz po usunięciu tej partycji 500mb MB, nie pokazuje go nigdzie.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Spróbuj wypalić na plytce lub storzyć bootowalny LiveCd
    http://www.livecd.com
    W tym programie sformatujesz dysk postawisz partycje i aktywujesz.
  • Poziom 4  
    Dodam tylko ze najwiekszy problem teraz to taki, że ani bios ani nic nie widzi dysku SSD :/ Zanim zdecydowałem się na format, starałem się naprawić błąd bluescreena wpisując w konsolę m.in
    "BOOTREC /FIXMBR
    BOOTREC /FIXBOOT
    BOOTREC /REBUILDBCD"

Nie wiem dokładnie co to oznacza, ale czytałem że problem z dyskiem może być przez to 'MBR' ... A ten program ActiveLiveCD jak stworze jako bootowalny pendrive to jak ma mi pomóc jeśli komputer nie wykrywa dysku ? i system się nie uruchamia?