Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z tetheringu USB nie działa w pełni

Krootax 24 Maj 2018 00:20 666 4
  • #1 24 Maj 2018 00:20
    Krootax
    Poziom 2  

Witam. Jako że mój stacjonarny internet nie będzie działać przez kilka dni, postanowiłem skorzystać z internetu mobilnego poprzez tethering USB (T-mobile, internet bez limitu 20GB potem lejek 1mb/s, 4,5GB dopiero wykorzystane), lecz problemem jest, że większa ilość stron w ogóle się nie wczytuje. Facebook, reddit, dobreprogramy, netflix, gmail, olx etc. w ogóle się nie wczytują działają, lecz niektóre działają jak np. google, to forum, wykop (choć czasem one się też dziwnie wczytują i nie działają, lecz za jakiś czas jest "odświeżenie i mogę spowrotem wejść na te strony). Ale ogółem dość dziwna jest z tym sytuacja, bo np. w grze League of Legends, która wymaga połączenia z internetem się mogę zalogować, lecz tak jakby jest niepełne połączenie (screen w załączniku). Na Youtube połowa filmów działa, a połowa się nie wczytuje. Z Twitchem podobnie, część streamów działa, część się "ciągle" wczytuje. Na kanały Discorda w przeglądarce mogę wejść (tzn. wczoraj mogłem, bo dzisiaj w ogóle mi strony Discorda nie wczytuje), lecz np. nie wczytuje mi wiadomości. Ze Steamem również jest ciekawa sprawa, bo normalnie wszystko działa, pokazuje znajomych online etc., ale jak wejdę do gry np. Serious Sam Fusion to nie wykrywa połączenia z internetem. Na wykopie radzili mi spróbować komendą flushdns, ale nie pomogła, również zmiana dnsów na 8.8.8.8 i 217.68.34.17 (z których dalej korzystam) nic nie dała. Na telefonie mogę swobodnie korzystać z wszystkich stron bez problemu i szybko, także to myślę że coś w komputerze blokuje. Próbowałem zrobić z telefonu hotspot i z tego internetu spróbować tetheringu na tablecie, ale to nic nie dało. Dzwoniłem dzisiaj również do T-mobile i powiedzieli, że to nie ich wina i nie mają na to wpływu i gościu zresetował niby moją kartę, ale to nic nie dało. Jeśli zły dział to przepraszam, ale bardzo bym prosił o pomoc.

0 4
  • #3 24 Maj 2018 01:50
    Krootax
    Poziom 2  

No tak, ale jak pisałem dzwoniłem do nich i gościu gadał że nic nie ograniczają. Poza tym to by było dziwne, gdyż jak pisałem połowa YT działa, połowa nie, podobnie jak Twitch.

0
  • #4 24 Maj 2018 01:56
    myszkoscielna
    Poziom 22  

Krootax napisał:
    dzwoniłem do nich i gościu gadał że nic nie ograniczają

ci na infolini nie sa informowani o takich posunięciach firmy

jak chcesz dowiedzieć sie jak nie na prawdy to gulaj neta.

Jak nie wierzysz to kup startera innego operatora i sprawdź tethering z innym operatorem.

0
  • #5 24 Maj 2018 09:52
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

W Polsce nie ma takich ograniczeń, chyba tego niespecjalnie mądrego artykułu na spidersweb który sam wstawiłeś nawet nie przeczytałeś. W sumie dziwne że nie działa bo kolega ma T-Mobile i nie raz testowałem w T-Mobile w taryfie T2 z 20 GB potem lejek 1Mb/s na tetheringu i działało, działało również w modemie LTE wbudowanym w Lenovo Yogabook więc nie w tym problem.

0
  Szukaj w 5mln produktów