Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Mi Max - Uszkodzony ekran - zgrywanie danych z pamięci telefonu

makitamc 24 May 2018 10:27 9303 6
    makitamc
    Level 8  
    Witam
    Kilka dni temu uszkodziłem ekran w moim telefonie, chciałbym zgrać wszystkie dane na komputer.

-Telefon Jest uruchomiony.
    -Dotyk działa.
    -Nic nie widać na ekranie.
    -Mam wyłączony tryb debugowania*

Jak mogę to zrobić? Prosze o pomoc!
    procsa
    Level 31  
    Ciężko to widzę, jak na "oślep" nie trafisz po podłączeniu USB w "udostępnij pliki" bo to się pojawia w podłączeniu USB, to pozostają jedynie programy typu "Dr fone wondershare"
    blahfff
    Level 39  
    Opcji wiele nie ma. Jesli masz wlaczone debugowanie i telefon byl autoryzowany z komputerem ktorego uzywasz to mozna pobrac pliki za pomoca adb pull czy wtyczki do total commandera badz skorzystac ze scrcpy (do pobrania na xda badz githubie) do podejrzenia i kontroli telefonu poprzez aplikacje. Jesli nie byl autoryzowany to pozostaje ci na slepo trafienie w opcje autoryzacji albo chociaz opcje zezwolenia na polaczenie MTP zeby chociaz byc w stanie skopiowac sobie zdjecia. Mocno utrudnione w przypadku ustawionego kodu blokady itp.

HDMI odpala bo telefon nie obsluguje. W przypadku odblokowanego bootloadera mozna by sprobowac wgrac TWRP na slepo i liczyc, ze bedzie w stanie zdeszyfrowac pamiec wewnetrzna (o ile nie uzywales jakiejkolwiek blokady ekranu).

Aplikacje typu "dr fone wondershare" i inne tego typu mozna sobie darowac bo to zwykly scam. Odzysk danych z kosci pamieci tez w zasadzie odpada ze wzgledu na fabrycznie wlaczone szyfrowanie wiec w zasadzie, jesli dwie pierwsze opcje nie zadzialaja to jedyna sensowna alternatywa pozostaje przelozenie wyswietlacza, chocby na chwile zeby te dane zgrac.
    makitamc
    Level 8  
    Nie mam bladego pojęcia jak to zrobić, próbowałem trafić po podłączeniu do komputera ale to graniczy z cudem.
    Nie opłaca mi się kupować nowego wyświetlacza, brak mi pewności czy coś więcej nie jest uszkodzone w środku(trochę go wygięło) :)

Podeśle ktoś zdjęcie gdzie wyświetla się ten komunikat po podłączeniu do komputera?

Dzięki :)
    blahfff
    Level 39  
    Po pierwsze, miales ustawiony jakis kod, rysunek, pin? Po drugie, po podlaczeniu do komputera wykrywany jego jako ADB i po komencie "adb devices" cos sie wyswietla?
    makitamc
    Level 8  
    Odblokowuje odciskiem palca. Nie mam włączonego trybu Debugowanie USB.

Dodano po 28 [minuty]:

(c) 2017 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\WINDOWS\system32>adb devices
    List of devices attached
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *

C:\WINDOWS\system32>
    blahfff
    Level 39  
    Hmm, wydaje mi sie, ze wczesniej w pierwszym poscie pisales, ze debugowanie masz wlaczone. Mniejsza z tym. Duzo opcji nie ma i najwyrazniej az tak bardzo ci na danych nie zalezy skoro od razu odrzucasz opcje zamowienia czy wymiany kompletu.

Mi Mixa nie mam, ale w Note 4x opcja wyboru trybu USB wyglada jak na zalacznikach.

Po podlaczeniu najpierw pojawia sie u gory ekranu informacja (drugi zalacznik) a po kilknieciu w nia na dole listy z wyborem (pierwszy zalacznik). Druga opcja to ta ktora cie interesuje. Jesli nie restartowales jeszcze telefonu to odblokuj go palcem, podlacz do komputera i probuj w ciemno trafic. Jesli restartowales to bedziesz musial wpisac wpierw kod/PIN/rysunek.