Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bmw e36 1.8 tds - Paląca się kontrolka ciśnienia oleju tylko na zimnym silniku

24 Maj 2018 11:08 603 4
  • Poziom 4  
    Witam. Mam nietypowy problem. Od kilku dni gdy odpalę rano silnik pali się/mruga kontrolka cisnienia oleju. Silnik pracuje normalnie, nie słychać popychaczy hydraulicznych ani żadnych innych dziwnych dźwięków. W trakcie, gdy silnik nabiera temperaturę kontrolka mruga coraz rzadziej. Gdy silnik się nagrzeje do "pionu" kontrolka przestaje mrugać. Wydaje mi się, że to dość nietypowe, ponieważ przeważnie to na nagrzanym silniki pojawiają się problemy ze smarowaniem, a u mnie jest odwrotnie. Czujnik wymieniłem na nowy i nie ma żadnej różnicy. Poziom oleju jest w normie. Proszę o jakieś sugestie w czym może leżeć problem. Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Na pocztęk pomiar ciśnienia oleju w miejscu czujnika
  • Poziom 4  
    Postaram się gdzieś do warsztatu podjechać i zmierzyć, jednak na bank wyjdzie, że na zimnym jest zbyt niskie a na nagrzanym prawidłowe. W końcu czujnik jest nowy i na starym było tak samo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Może i absurd ale ja mialem zly olej wlany i też czasem był taki problem, przerzucilem sie z 10w60 na taki jak ma być- 5w40 i problem zniknął
  • Poziom 4  
    Przyczyna prawdopodobnie leżała w przytkanym ssaku pompy olejowej. Do końca nie wiem bo silnik wylądował na złomie. Wymiana oleju z filtrem nic nie zmieniła. Dziękuje za pomoc.