Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub 250 Losowe zacięcie papieru bez jego pobrania.

24 Maj 2018 14:05 426 2
 • Poziom 9  
  Witajcie, mam nietypowy problem z urządzeniem Konica Minolta Bizhub 250, mianowicie, po włączeniu urządzenia można puścić do drukowania czy kserowania 100 stron na raz i wszystko bez problemu działa, po chwili postoju (nie zawsze) próba wydruku czy kserowania powoduje informację o zacięciu papieru. Co ciekawe papier nie zostaje pobrany w ogóle (zostaje w szufladzie).
  Osobiście wymieniałem dwukrotnie rolki poboru w pierwszej szufladzie (w drugiej tez występuje zacięcie). Dziwne jest to że nie blokuje się przy ciągłym wydruku tylko przy rozpoczęciu drukowania na pierwszej stronie.
  Urządzenie było już w serwisie 3 krotnie (1 x wymiana paska mechanizmu kaset oraz 2 x wymiana sprzęgła poboru papieru, w obu przypadkach na testach wszystko w serwisie było w porządku nawet przy różnych odstępach czasu od startu drukowania). Jednak nic to nie pomogło drukarka nadal wyrzuca błąd zaciecia, otwarcie bocznej pokrywy celem sprawdzenia zacięcia oraz wysuniecie i wsuniecie szuflady powoduje że drukarka rusza i pracuje dalej do kolejnego zacięcia. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Sprawdzałeś sprzęgiełka jednokierunkowe na osiach rolek poboru papieru ? Zawsze jak wymieniam rolki przecieram papierem ściernym miejsce ich obrotu dzięki czemu nie ma problemów z pobieraniem.

  C.
 • Poziom 15  
  jest wiele możliwości:
  1. sprzegło elektromagnetyczne
  2. sprzegiełka kierunkowe na rolkach
  3. lever obniżający rolki na papier (bywało że sie lekko wyginał i niedziałał prawidlowo, minolta swego czasu wprowadziła poprawke tego levera)
  4. pęknięte body kasety (czesto lamie się element który powoduje zamkniecie szuflady, i przy probie poboru szuflada sie lekko otwiera i jest zaciecie)