Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie danych do arkusza z nazwą jaka jest w komórce.

rafaell1988 24 Maj 2018 18:45 258 5
  • #1 24 Maj 2018 18:45
    rafaell1988
    Poziom 9  

Witam wszystkich,

udało mi się sklecić plik do wpisywania odbiorców/listów przewozowych i innych potrzebnych danych aby mieć podgląd ilości palet które wędrują pomiędzy moją firmą a pozostałymi. W arkuszu Buchen wpisuję wszystkie dane klikam na przycisk BUCHEN i wszystkie dane lądują w Arkuszu Transaktionen jako kolejne wiersze z danymi. Podczas transakcji arkusz Transaktionen odbezpiecza się i po wklejeniu danych znów zabezpiecza chroniąc dane przed wpisywaniem "z palca".
    Chciałbym jednak aby podczas kopiowania danych do Arkusza Transaktionen, lądowały one w arkuszu o tej samej nazwie co wybrana w komórce B3-B12.
    Niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić :( Próbowałem już z Tabelą Przestawną i wyszukaj.pionowo ale chyba bez kolejnego kodu VBA się nie obejdzie.
    Niestety nie da rady dodać pliku z makrem ale mam nadzieję, że ktoś jednak pomoże i zrozumie co mam na mysli.

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Powyżej kod makra którego użyłem do przenoszenia danych do Arkusza Transaktionen.

0 5
  • #2 24 Maj 2018 21:12
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Trzeba uzupełnić pętlę... Rozumiem, że wartość w kolumnie B będzie odpowiadała nazwie arkusza: Sheets(cells(A,2).value)
    Byłoby łatwiej, gdybyś wrzucił plik z przykładowymi danymi w arkuszu "Buchen".

Pytanie dodatkowe: czy w arkuszach docelowych dane mają być dokładane narastająco, czy nadpisywane przy każdym uruchomieniu makra?

P.S. Pliki xlsm należy załączać spakowane (zip, rar)

0
  • #3 24 Maj 2018 22:46
    rafaell1988
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź. Podsyłam spakowany plik z kilkoma przykładowymi wpisami i makrem.
    Dane w arkuszach mają być dodawane jako kolejna linijki. Tak jak to jest w przykładzie w arkuszu Transaktionen. Po każdym uruchomieniu makra dodawana jest nowa linia z wpisem z Makra (bądź kilka linijek zależnie od ilości wpisanych danych).

0
  • #4 25 Maj 2018 06:35
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Nic w "Buchen" nie było, ale powinno zadziałać coś takiego (załącznik).
    Dopisany kod jest między gwiazdkami. Należy dokończyć przypisania (wpisałem dwa wg tych wyżej).

0
  • #5 29 Maj 2018 19:21
    rafaell1988
    Poziom 9  

Dzięki adamas_nt za super pomoc.
    Mam niestety jeszcze jeden, a w sumie dwa problemy. Niby wszystko działa ale po kilkukrotnym użyciu BUCHEN przestaje działać funkcja CLEAR z Makra.
    Nie wiem dlaczego. Czy jet to zależne od pętli ?
    Drugim problemem jest brak możliwości filtrowania wyników w poszczególnych arkuszach. Niby w makrze dopisałem Kod AllowFiltering ale jakoś nie działa :(
    Hasło do odblokowania edycji arkuszy 1234 .
    Dzięki i pozdrawiam
    W załączniku plik.

0
  • #6 29 Maj 2018 21:23
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Przy ostatniej instrukcji warunkowej (If Sheets(1).Cells(A, 7) = "Versand" Then) masz Exit Sub po Else. Może trzeba to usunąć.
    Nie ma danych w "Buchen", nie ma więc na czym przetestować...

0