Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Ariston Hotpoint KIO 632 CC - błąd

25 Maj 2018 11:15 888 5
 • Poziom 4  
  Witam, od dwóch dnia nie działają mi dwa pola w płycie indukcyjnej Ariston Hotpoint KIO 632 CC. Sa to pola oba z prawej strony płyty czyli te które maja funkcje szybkiego gotowania booster. Przy przyciskach obsługujących te pola migają komunikaty F19. Dzwoniłem do serwisu Aristona i nie chcieli mi powiedzieć, co ten komunikat oznacza. Proszę o pomoc co to może być.
  Płyta indukcyjna Ariston Hotpoint KIO 632 CC - błąd
  Po rozkręceniu płyty okazało się, że dwa kondensatory były przepalone. Kondensatory te znajdują się na samym początku obwodu między cewkami. Sprowadziłem oba i wymieniłem. Myślałem że błąd F19 zniknął. Jak płytę się włączy i odczeka parę minut, to na dwóch lewych polach pojawia się błąd F18, a na obu prawych polach grzewczych błąd F19, jak na początku to było. Po włączeniu płyty albo się sama wyłącza i to zaraz sama albo migną wyświetlacze od wszystkich pół i koniec (żadne pole nie grzeje). Co teraz? Poniżej zdjęcia wymienionych kondensatorów:
  Płyta indukcyjna Ariston Hotpoint KIO 632 CC - błąd Płyta indukcyjna Ariston Hotpoint KIO 632 CC - błąd
 • Poziom 4  
  Błąd F18 jest opisany w linkach co są wyżej podane, a F19 co to za błąd? Ma ktoś pełną listę błędów występujących w tej płycie indukcyjnej? Może jakiś link, ale żeby wszystkie błędy były opisane. Proszę o pomoc gdyż chciałbym tą płytę ożywić.
  Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 4  
  Jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie panelu sterującego do płytki z radiatorami?
 • Poziom 4  
  Ma może ktoś schemat tej płyty? Nie mogę nigdzie namierzyć na internecie :(
 • Poziom 4  
  Wie ktoś jak to naprawić? Ewentualnie może ktoś sprawdzić tą płytę w obrębie Grodziska Mazowieckiego i jeśli będzie się opłacało naprawić?