Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga Tabet 2-1050L - Pytanie o ładowanie i ekran

25 Maj 2018 13:47 732 4
  • Poziom 7  
    Witam.

Kupiłem 3 używane tablety Lenovo Yoga Tablet 2-1050L dla siebie i dla rodziny od trzech różnych sprzedających.
    Mam dwa pytania odnośnie tego tabletu:
    1. Dwa tablety otrzymałem z oryginalnym kablem micro usb i ładowarką, a jeden z oryginalną ładowarką ale podmienionym kablem micro usb. Ten podmieniony kabel nie ładuje tabletu. Postanowiłem zakupić nowy kabel. Kupiłem 3 różne kable o długości 1,8 metra i 2 nie ładują tabletu, a jeden ładuje ale bardzo powoli, 10% baterii ładuje kilka godzin. Wszystkie te kable ładują inne urządzenia typu smartphone lub mniejszy tablet. Mam 2 krótkie kable micro usb około metra z innych urządzeń i te normalnie i szybko potrafią naładować tablet, a mi zależy na dłuższym kablu do ładowania. Czy może ktoś wyjaśnić o co chodzi?
    2. Tablety niby są takie same ale mają inne kolory na wyświetlaczach przy tych samych ustawieniach. Na jednym tablecie biały jest biały, a na dwóch biały jest taki lekko żółtawy? Te dwa tablety mają jakby cieplejsze barwy i lepsze nasycenie kolorów.
    Ściągnąłem jakąś aplikację do testowania ekranu i dokładnie widać różnicę, wklejam również jakieś zdjęcie które wykonałem dla porównania. Czym może to być spowodowane? Nr 1 to wyświetlacz tego tabletu który ma cieplejsze barwy, a numer 2 tego który jest jaśniejszy. Tablety nie były rozkręcane, bo wszystkie mają oryginalne plomby ale ten jeden ma jakby inną matrycę lub inne ustawienia fabryczne przy wyświetlaniu kolorów? Też prosiłbym o wyjaśnienie o co chodzi jeśli ktoś wie.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 7  
    W ustawieniach wyświetlacza jest tylko opcja poziom jasności, wszystkie tablety mają ustawione na maksimum i ten jeden ewidentnie różni się od tych dwóch pozostałych, tak jakby był jaśniejszy. Postaram się zaraz wrzucić więcej zdjęć żeby lepiej pokazać jak to wygląda.
  • Poziom 7  
    Zauważyłem teraz, że tablety były wyprodukowane na Słowacji i te dwa które mają takie same kolory zostały wyprodukowane w grudniu 2014 roku, a ten jeden który świeci jaśniej został wyprodukowany w lutym 2015 roku.
    Może dostali jakąś nowszą partię matryc lepiej podświetloną?