Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung np300e7a - Migający ekran po resecie biosu.

25 Maj 2018 14:31 282 10
  • Poziom 5  
    Witam . Sprawa wygląda następująco . Resetowałem bios poprzez wyciągnięcie baterii , po złożeniu laptopa, ładuje się tylko panel płyty z możliwością wiadomo wybrania biosu i butowania , czekając na załadowanie systemu komputer przechodzi w stan taki iż nie ładuje się system a ekran jakby załącza się i gaśnie tak non stop. Przy próbie wejścia do biosu taka sama reakcja.
    Przy próbie odpalenia hirensa przeszedłem do panelu hirensa i odpalając minixp ładujący się xp przestał i ekran jak w poprzednich wariantach zaczyna migać . Co może być przyczyną tego zjawiska ?
  • Spec od komputerów
    W jakim celu wykonałeś reset CMOS?
  • Poziom 22  
    Cytat:
    czekając na załadowanie systemu komputer przechodzi w stan taki iż nie ładuje się system a ekran jakby załącza się i gaśnie tak non stop.

Funkcja IDE / AHCI nie poprzestawiała się ? Jaki system windows?

• Poziom 35  
    Co ma do tego IDE? Zapewne źle poskładany laptop.
  • Poziom 22  
    Cytat z sieci
    Cytat:
    Zdecydowana większość płyt głównych posiadających kontroler SATA w BIOS-ie domyślnie ustawiona jest w tryb pracy IDE. Mając zainstalowany system operacyjny Windows 7, a chcąc zmienić ustawienie w BIOS-ie na tryb AHCI niestety możemy napotkać się z niemożnością załadowania systemu, a konkretnie niebieskim ekranem śmierci BSOD oraz automatycznym restartem komputera.
    Dzieje się tak, ponieważ system nie posiada odpowiednich sterowników do kontrolera (dla trybu AHCI).

Cytat:
    Co ma do tego IDE?

A to że jeżeli ktoś kiedyś zainstalował system w konfiguracji IDE po resecie biosu wskoczyło na Ahci (lub odwrotnie) może skutkować błędem podczas próby uruchamiania systemu. Dlatego dalsza część pytanie była jaki system windows.
  • Poziom 5  
    miecho18 napisał:
    W jakim celu wykonałeś reset CMOS?

Ponieważ wystąpił brak obrazu płyty głównej obrazu możliwości wyboru wejścia do biosu oraz butowania odrazu załączał mi się windows

Dodano po 3 [minuty]:

[quote="xironeksik"]
    Cytat:
    Funkcja IDE / AHCI nie poprzestawiała się ? Jaki system windows?

System zainstalowany to Windows 10 professional
  • Spec od komputerów
    Ponownie wykonaj reset CMOS. Jeśli nic się nie zmieni przeprogramuj kość BIOS w programatorze.

• Poziom 35  
    Cytat:
    Cytat:
    Co ma do tego IDE?

A to że jeżeli ktoś kiedyś zainstalował system w konfiguracji IDE po resecie biosu wskoczyło na Ahci (lub odwrotnie) może skutkować błędem podczas próby uruchamiania systemu. Dlatego dalsza część pytanie była jaki system windows.

Wtedy to masz BOSD, tak tylko pytałem.
  • Poziom 5  
    miecho18 napisał:
    Ponownie wykonaj reset CMOS. Jeśli nic się nie zmieni przeprogramuj kość BIOS w programatorze.

wymieniona została bateria profilaktycznie przy tym reset, ciągle tak samo , a więc pozostaje przeprogramowanie kości BIOS
  • Spec od komputerów
    leinaad napisał:
    a więc pozostaje przeprogramowanie kości BIOS

Zalecam wymianę kości na nowe, zachowaj oryginalne wsady.
  • Poziom 5  
    [quote="boro1234567"]
    leinaad napisał:
    a więc pozostaje przeprogramowanie kości BIOS

Zalecam wymianę kości na nowe, zachowaj oryginalne wsady.[/quo

osobiście akurat tego się nie podejmę ale myślę czy nie kupić innej płyty cenowo za 150 zł znajdę już inną więc w zasadzie mam dylemat