Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Fiskalna Novitus Vento - Błąd pamięci RAM

25 Maj 2018 15:37 666 3
 • Poziom 7  
  Witam. Od razu powiem, że nie za bardzo się znam na drukarkach fiskalnych. Przejdę do problemu. Podłączyłem drukarkę przez RS232->USB ("przejściówka"), podłączyłem urządzenie na port COM 3 po czym pobrałem program serwisowy VIKING. Teoretycznie komputer wykrył wszystko, lecz na ekranie drukarki napisany jest błąd "Błąd pamięci RAM" i nie wiem, co dalej zrobić. Czekam na propozycje. W razie pytań oczywiście odpowiem.
  Ps. Przepraszam jeśli pomyliłem dział.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Nie napisałeś co chcesz osiągnąć. Drukarka posiada swojego serwisanta (firmę )która ją serwisuje. A błąd pamięci RAM kwalifikuje właśnie do wezwania takiego serwisanta.
 • Poziom 7  
  Dzięki za odpowiedz.Chodzi mi o zasymulowanie działania sklepu, aby kursant mógł się uczyć. Widzę że program serwisowy VIKING oferuje chociażby drukowanie paragonów. Będę kombinował jak uda mi się coś osiągnąć to tu napisze.
 • Poziom 7  
  Teraz mam pytanie z trochę innej beczki. Otóż na laptopie gdzie ma być podłączona drukarka jest system Windows XP, niestety PC Market (program współpracujący) który ma "symulować" działanie prawdziwego sklepu posiada wersje demonstracyjna z SQL 2014 który nie obsługuje
  XP, Więc nie da się zainstalować bazy gotowej czyli demonstracyjnej, czy znacie może jakiś program który byłby bardzo podobny do PC market i dodatkowo miałby pełne wsparcie na XP?
  PS. Napisałem tutaj, żeby nie zaśmiecać forum.