Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Z506 przestały działać

25 Maj 2018 17:48 321 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Logitech Z506 przestały działać
    Postanowiłem wykorzystać stare głośniki komputerowe logitech z506 i podłączyć je do telewizora. W tym celu kupiłem kabel Cinch do jacka żeby podłączyć głośniki do telewizora przez złącze słuchawkowe. Po podłączeniu dźwięk urywał się po jakiś 2 sekundach i po jakimś czasie wracał. W czasie ciszy dioda migała oraz było słychać pikanie z wnętrza subwoofera. Chcąc sprawdzić czy wina nie leży po stronie kabla podłączyłem kabel jack - jack telefon z grającą muzyką do kolejnych kanałów (zielony, pomarańczowy, czarny). Początkowo w każdym z nich było słychać zniekształcony dźwięk wydobywający sie z subwoofera aż zamilkł. Od tego czasu po podłączeniu do prądu nie zapala się dioda oraz nie słychać żeby głośniki w ogóle się uruchamiały. Czy mogłem w ten sposób uszkodzić głośniki? Czy macie jakąś poradę jak mogę to naprawić i co z tym zrobić? Niestety głośniki są już dawno po gwarancji :(
    Z góry dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 32  
    Sprawdź zasilacz, ten model ma impulsowy który lubi się psuć.
  • Poziom 2  
    ewentualne uszkodzenie zasilacza mogło być efektem moich działań opisanych powyżej?
  • Poziom 32  
    Myślę że nie ma to związku, nie ma znaczenia czy podłączasz głośniki do komputera, telewizora czy telefonu.
  • Poziom 2  
    w jaki sposób mogę sprawdzić czy zasilacz działa?
  • Poziom 32  
    Masz jakiś multimetr, próbnik samochodowy z żarówką? Trzeba sprawdzić na wyjściu zasilacza na wtyczce która idzie do wzmacniacza. Powinno być ponad 15V