Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech Z506 przestały działać

mareczek010 25 May 2018 17:48 1014 5
    mareczek010
    Level 2  
    Witam
    Logitech Z506 przestały działać
    Postanowiłem wykorzystać stare głośniki komputerowe logitech z506 i podłączyć je do telewizora. W tym celu kupiłem kabel Cinch do jacka żeby podłączyć głośniki do telewizora przez złącze słuchawkowe. Po podłączeniu dźwięk urywał się po jakiś 2 sekundach i po jakimś czasie wracał. W czasie ciszy dioda migała oraz było słychać pikanie z wnętrza subwoofera. Chcąc sprawdzić czy wina nie leży po stronie kabla podłączyłem kabel jack - jack telefon z grającą muzyką do kolejnych kanałów (zielony, pomarańczowy, czarny). Początkowo w każdym z nich było słychać zniekształcony dźwięk wydobywający sie z subwoofera aż zamilkł. Od tego czasu po podłączeniu do prądu nie zapala się dioda oraz nie słychać żeby głośniki w ogóle się uruchamiały. Czy mogłem w ten sposób uszkodzić głośniki? Czy macie jakąś poradę jak mogę to naprawić i co z tym zrobić? Niestety głośniki są już dawno po gwarancji :(
    Z góry dziękuję za pomoc :)
    osiniak75
    Level 34  
    Sprawdź zasilacz, ten model ma impulsowy który lubi się psuć.
    mareczek010
    Level 2  
    ewentualne uszkodzenie zasilacza mogło być efektem moich działań opisanych powyżej?
    osiniak75
    Level 34  
    Myślę że nie ma to związku, nie ma znaczenia czy podłączasz głośniki do komputera, telewizora czy telefonu.
    mareczek010
    Level 2  
    w jaki sposób mogę sprawdzić czy zasilacz działa?
    osiniak75
    Level 34  
    Masz jakiś multimetr, próbnik samochodowy z żarówką? Trzeba sprawdzić na wyjściu zasilacza na wtyczce która idzie do wzmacniacza. Powinno być ponad 15V