Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Texa konfort nie chce napelnic

25 May 2018 18:35 1851 26
  • Level 9  
    Witam, mam problem z napelnieniem wewnetrznego zbiornika w stacji konfort k610e, ciagle wyskakuje ze zbiornik zewnętrzny jest pusty lub zawor zamknięty. A butla pelna dopiero kupiona i zawor otwarty. Przewracam butle do gory nogami, unosze ja na wysokosc ponad stacje i nic, ciągle ten komunikat. Poradzi ktos cos?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 17  
    a jakie pokazuje ciśnienie na zegarze gdy podłączysz butlę?
  • Level 9  
    Nie pamietam dokladnie jak jest tam wyskalowany manometr, ale wskazówka podnosi sie mniej wiecej na 45-50 min.

Dodano po 13 [godziny] 11 [minuty]:

Texa konfort nie chce napelnic
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 9  
    To pomoże ktoś?
  • Level 15  
    Tak się głupio zapytam:
    Odkręciłeś zawór w butli ORAZ wysokiego ciśnienia w stacji ORAZ zakręciłeś złączkę?

Mam taką samą maszynę i ten komunikat mi się pojawiał, gdy nie uwzględniłem jednej z powyższych czynności. W przeciwnym wypadku podejrzewam, że potrzebna będzie porada serwisu, ewentualnie może wystarczy jakaś kalibracja czujników..
  • Level 9  
    Wszystko odkrecone, nie pierwszy raz chce napelnic zbiornik, lecz pierwszy raz mam taki problem. Wcześniej kalibrowalem wage, moze po tym cos sie stalo... Sam nie wiem
  • Level 9  
    Kalibrowalem odwaznikiem 10kg, który byl dolaczony do maszyny
  • Level 29  
    Co widzi maszyna podczas podłączenia i czy wpisujesz odpowiednią wagę do napełnienia.

Dodano po 4 [minuty]:

Idzie sezon więc spróbuj szybko ogarnąć serwisanta.
    Ja miałem też wiele problemów ale w Krk miałem gościa który robił bez problemu.
    Mi kłamała z waga i pokazywala co chciała. Usterka wyglądała jakby uszkodzone były tensometry. A tutaj kalibracja. I nie mówię o menu dostępnym dla nas.
  • Level 15  
    A może przypadkiem przy kalibracji wagi zakręciłeś zawór przy butli? Odkręć przedni plastik i sprawdź dla pewności, zwróć też uwage na tekalany.

Czy maszyna odzyskuje gaz z układów? Nabić się da?
  • Level 9  
    Juz patrzylem, zawory odkrecone, przewody rowniez wygladaja dobrze. Wszystko dziala, normalnie nabija, wszystkie cykle działają jak powiiny wraz z recyklingiem, Moze jakas trefna butla sie trafila, mysle zeby zazdzwonic i spytac czy dadza inna zeby sprawdzic
  • Level 15  
    W skrajnym przypadku mozesz 'nabic' butle, tak jak auto.. w koncu i tak przechodzi proces odzyskiwania czynnika.
    Ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie serwis.

Gdyby butla była uszkodzona, to po odkreceniu nie było by ciśnienia na manometrze. Możesz sobie delikatnie odkręcić, gdy butla stoi luzem.
    Tak czy owak daj znać, co było..

Ps: próbowałeś kalibrować czujniki? Nie chodzi mi o wagę..
  • Level 9  
    Nabic butle tzn podlaczyc i zrobic wszystkie cykle z recyklingiem, proznia itp? Ale jak to podlaczyc butle zew do wewn? Poza waga nic nie kalibrowalem. W zeszlym roku pamietam tez mialem taki problem, ale jakos ta butle unioslem ze w koncu zaskoczylo. Orientuje sie ktos gdzie jest serwis w okolicach Legnicy albo Dln slask?

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

Zrobilem kalibracje czujnika glownego i sie udalo 😀 maszyna lyknela cale 10kg czynnika 😀 dzieki za rady, pzdr
  • Level 15  
    Grunt, że sie udało. Kiedys serwisant powiedział mi, że ta maszyna nie ma czujników pomocniczych, tak więc nie ma co kalibrować xD
  • Level 9  
    W menu serwis jak sie wejdzie to jest wybor kalibracji czujnikow pomocniczych, to chyba je ma
  • Level 11  
    Witam wszystkich

Dodano po 2 [minuty]:

Podepne się do tematu ale u mnie jest trochę inny problem maszyna odsysa i odsysa i odsysa i odessac nie może A mianowicie gdy manometry schodzą do zera i ma wejść w proznie przy odzyskiwaniu to w tym momencie z powrotem manometry rosną więc ona znowu do zera i z nowu rosną i tak w kółko czy może ktoś się spotkał z takim czymś w takiej maszynie ??
  • Level 15  
    A nie mowisz o wzroście cisnienia celem zwiekszenia ilosci odzyskanego gazu?

Jak długo sie ten proces zapętla?
  • Level 11  
    Masz rację następuje w tedy wzrost cisnienia proces trwa w nieskończoność
  • Level 15  
    Nie jestem serwisantem, a jedynie mam taką maszynę. Orientacyjne proces trwa więcej niż 5 minut?
    Na starcie spróbowałbym to co kolega wyżej, kalibrację czujników ciśnienia. Ten proces możesz pominąć strzałeczką ( w dół lub w górę), w momencie gdy ciśnienie rośnie.
  • Level 11  
    qruq03 wrote:
    Nie jestem serwisantem, a jedynie mam taką maszynę. Orientacyjne proces trwa więcej niż 5 minut?
    Na starcie spróbowałbym to co kolega wyżej, kalibrację czujników ciśnienia. Ten proces możesz pominąć strzałeczką ( w dół lub w górę), w momencie gdy ciśnienie rośnie.

Chodzi tobie o odzysk ?? Nie trwa nie długo teraz jak mam ja uszkodzona to nie podłączam jej pod auta tylko robie jakby z samych węży to jest dosłownie moment

Dodano po 1 [minuty]:

Ok no więc zrobiłem tak jak mówiłeś zakrecilem zawór na butli i procedura ruszyła idzie idzie idzie koniec odzysku pach pompa Vacu ruszyła jest ok mówię jeszcze raz i już nie stety nie jest ok mówię sobie może przez węże coś zamykam zawory i nic to samo i znowu próbuje i co zauważyłem że jak robi odzysk oleju to w tym momencie rośnie ciśnienie A w wężyku do zużytego oleju pojawiają się pęcherzyki powietrza no i tak męczyłem ja kilka razy i z tych kilku razy 2 razy poszło do pruzni ok mówię niech zrobi sobie tą proznie i tu nagle info że układ nie szczelny czy kontynuować? I takie to cuda się dzieją ok czyli nie szczelny układ w samej maszynie na to wychodzi no więc pach procedura jeszcze raz pianka i szukam nieszczelności i znalazłem na jednym zaworze A dokładnie na tym co wąż od butli przychodzi i on się łączy jakby z taka hmm to chyba wezownica bo wygląda jak chłodnicza mała no więc uszczelnilem wszystko i co i nic dalej to samo

Dodano po 12 [godziny] 28 [minuty]:

https://youtu.be/f77J0NGMoYM
  • Level 15  
    Chyba się nie do końca zrozumieliśmy.
    Proponowałem na start kalibrację głównego czujnika ciśnienia. Koledze wyżej sugerowałem, że mógł przypadkiem zakręcić zawór podczas kalibracji wagi - koniecznie go otwórz.

Jeżeli wyskakuje problem, że maszyna widzi nieszczelność, to tylko dlatego że nie jest w stanie utrzymać próżni - tutaj może to być spowodowane zamkniętym zaworem na butli, przecież pompa chociaż próżniowa musi go gdzieś przetłoczyć..

Jeżeli coś pozmieniałeś, to ustaw jak było na początku. Następnie spróbuj przeprowadzić kalibrację czujnika ciśnienia/głównego. To jest dostępne bez specjalnych kodów serwisowych (obok kalibracji wagi). Jeżeli przejdzie test, podstaw swój samochód/zakładowy i próbuj (ja zawszę sprawdzam maszynę przed sezonem na swoim).
    Jeżeli nie przejdzie kalibracji, to istnieje duża możliwość, że jest nieszczelna maszyna - czasem poluzują się przedłużki jeśli masz, czasem wyrobią oringi w konektorach (ja miałem zmieniane przez serwis, ponieważ miała problemy z utrzymaniem próżni na 1mb).

Streszczenie:
    1. Odkręć zawór główny na butli
    2. Kalibruj czujnik główny
    3. Przeprowadź test > poszukaj nieszczelności. (węże, przedłużki, konektory).
  • Level 11  
    Dobrze A powiedz mi jak te czujniki skalibrowac ??
  • Level 15  
    To jest gdzieś w opcji menu. Jutro około 11-12 postaram się edytować ten post i wstawić instrukcje. To nie jest trudne, z tego co kojarze "inne menu" i tam powinno być. Jutro podam dokładnie.

EDYCJA:
    Kalibracja czujnika:
    Inne menu > kod serwisu 2358 > kalibracja czujników > kalibracja czujnika głównego
  • Level 11  
    Ok spoko jutro to zrobię bo kurde dopiero odczytałem wiadomość
  • Level 11  
    Dla wszystkich z takim problemem jak ja miałem
    Problem rozwiązany wyciek na zaworze przy chłodnicze i brudne elektrozawory
  • Level 11  
    Może wiecie jakie ciężarki powinny być do skalibrowania PAG,UV i na olej spustowy.
    Może ktoś posiada jakąś serwisów-kę do Texy?
    Mam tak porozjeżdżane wagi że szok,bym sobie zrobił serwis w wolnej chwili .
    Z góry dziękuję.

Ps. przy haśle 7373 można kasować liczniki w texie ,to tak gdyby ktoś potrzebował
  • Level 11  
    Witam
    mam problem bo moja texa 760r przestała widzieć kartę SD
    co może być ??
    nie mam drukarki i muszę za każdą diagnozą wyjmować kartę i nieść do komputera żeby wydrukować