Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer pokładowy do samochodu

Hetzer 25 Maj 2018 19:30 219 0
  • #1 25 Maj 2018 19:30
    Hetzer
    Poziom 13  

Cześć!

Wpadły mi w ręce komputery EM2440-III z firmy Boardcom, pomyślałem nad zastosowaniem dla jednego z nich jako komputer pokładowy do samochodu.

Przyznam, że jestem dość zielony w tych tematach, ale od czegoś trzeba zacząć.
    Czego bym oczekiwał od takiego komputera? Że da się zainstalować na nim aplikacje z Androida - tutaj mam na myśli nawigację GPS oraz Yanosika (plus ewentualnie media w postaci Youtube). Chciałbym go sprząc z kamerą lub dwoma i więcej kamerami. Chciałbym w sensowny sposób używać tradycyjnego radia FM. Możliwość odtwarzania plików z USB (dobrze by było, ale nie jest konieczne). Chciałbym mieć możliwość zainstalowania karty 3G/LTE i komunikowania go ze światem zewnętrznym/tworzenie hotspota wewnątrz samochodu. Chciałbym móc wykorzystywać go jako zestaw głośnomówiący (łączność Bluetooth z telefonem i strumieniowanie głosu na głośniki + korzystanie z mikrofonu).

Z wstępnego rozeznania wynika, że w żaden prosty i stabilny sposób nie daje się uruchamiać androidowych aplikacji na czymkolwiek poza Androidem, zaś instalacja Androida na Raspberry, czy tego typu komputerach również nie gwarantuje stabilności działania.

Dlaczego nie wykorzystać gotowego urządzenia - tabletu lub smartfona z Androidem? Ponieważ to rozwiązanie mocno ogranicza hardwarowo - możliwość wykorzystania wyłącznie USB jako protokołu komunikacyjnego i to pewnie w ograniczonym stopniu.

Obawiam się, że tak postawione wymagania są nierealne do spełnienia, ale może jednak...

Czy ktoś byłby w stanie podrzucić mi jakiś pomysł - jaką platformę mógłbym wykorzystać oraz pod kontrolą jakiego systemu? Czy komputery które posiadam w ogóle mają szansę znaleźć zastosowanie w tej kwestii?

Pozdr,
    Adam

0 0