Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALTIMA 580 po wymianie lasera wrażliwa na zarysowane płyty.

sbuli 22 Sie 2005 20:49 1386 3
  • #1 22 Sie 2005 20:49
    sbuli
    Poziom 19  

Witam
    W wieży THOMSON ALTIMA 580 uszkodzony był czytnik laserowy. Cały moduł miał symbol TCM125-0E . W sklepie sprzedano mi czytnik z innym modułem (TCM130-5LRM).
    Przełożyłem nowy czytnik do starego modułu. CD odpalił ale ma spore problemy z lekko porysowanymi płytami. W innych sprzętach te płytki działają OK a w tym dźwięk "tnie się" i przeskakują ścieżki. Gdy płyta nie jest porysowana to działa OK.
    Czy przyczyna może być czytnik czy coś w pozostałej elektronice?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

Dodano po 5 [godziny] 45 [minuty]:

Częściowo odpowiem sam.
    Fart chciał że trafiła dziś do mnie wieżyczka z podobnym mechanizmem. Czytnik był taki sam jak w tej Altimie 580. Tam wystarczyło tylko wyczyścić soczewkę i lusterko.
    Więc po naprawieniu tej drugiej podmieniłem na próbę ten nowy czytnik i okazało się że nowy czytnik działa ok. Wniosek z tego że winna jes pozostała część mechanizmu.
    Wymieniłem na nim wszystkie elektrolity i nadal to samo. Pytanie więc co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania, że jest bardzo czuła na płytki lekko porysowane.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

0 3
  • #2 22 Sie 2005 21:13
    KRISSERV
    Poziom 19  

witam
    naprawiałem te sprzęty na gwar. w takim przypadku winnien był cały mechanizm +elektronika(base assy).
    w sprzedaży występuje kiepskiej jakości czytniki, które daje dziwne objawy. bardzo podobny miałem na nie czytanie cd-r(problem)

0
  • #3 22 Sie 2005 22:17
    D1C1
    Poziom 23  

Wymień silnik napędu płyty.

0
  • #4 23 Sie 2005 11:16
    sbuli
    Poziom 19  

Witam
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Wymieniłem ten silnik ale to nic nie pomogło.
    Elektronika ma słabą korekcje błędów.
    Poprostu trzeba używać nie porysowanych płyt .
    Narazie już nic z nią nie będe robił.
    Może kiedyś wróci na czyszczenie lub coś innego to jeszcze pokombinuje.
    Mam jeszcze elektronikę od mechanizmu TCM128. Jest ona bardzo podobna. Tylko że za układ TDA... założony jest jakiś zastępczy (na dodatkowej płytce jakieś 2 scalaczki ). W tej chwili nie mam już czasu na kombinacje a pozatym taśma od lasera może już nie wytrzymać kolejnych przelutowań i powstanie problem bo będe musiał zmienić całą taśme. Leser jest na gwarancji i jak zmienie taśmą to ja stracę.
    Pozdrawiam

0