Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz 30V 3A-2mA, stałe napięcie 300mV

tomaszdko 25 May 2018 22:07 363 2
    tomaszdko
    Level 11  
    Witam panowie .
    Zmontowałem ten zasilacz lecz mam problem . Fakt że to może być moja wina . Nie mając trafa chciałem sprawdzić czy działa , podłączyłem się zasilaczem 20V pod kondensator filtrujący 3300uF tego kitu . Na wyjściu mam 300mV i nie ważne czy reguluje napięcie , prąd . Znalazłem film na YT
    [url=]https://www.youtube.com/watch?v=L2X6bAfmBno&t=27s[/url]
    , gość też zrobił tak jak ja , potem dopiero podpioł się pod trafo by mieć zmienne napięcie (ja też nie miałem schematu ale po znalezieniu zrozumiałem że jest symetryczne zasilanie na TL081 ) . Gościu podłączył trafo i wszystko mu śmiga jak trzeba , ale nie mój zasilacz :/ . Sprawdziłem elementy i jest OK . Sprawdziłem czy coś sie grzeje no i R2=82 się grzał ( w linku od Hetii jest to nadmienione że tam musi być 1W a nie 0.25W) . Następnie grzeje się U2=LT082 i tranzystor Q1=9014 , nie grzeje się odrazu mocno ale z czasem zaczyna być odczuwalne (miałem nowy więc sprawdziłem podmieniając , ale to samo) . Tu jest cały opis tego zasilacza z ustawieniem
    [url=]http://img.banggood.com/file/products/201505080459530-30Vinstall.pdf[/url]

Może ktoś coś poradzić ?
  • Helpful post
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Tam potrzeba transformatora i napięcia przemiennego, bez tego nie będzie działać.

Wyjmij układy, jak są na podstawkach, zmierz napięcie na D7
    tomaszdko
    Level 11  
    Witam
    Po fakcie to już wiedziałem że musi być trafo , tak samo jak ten gość z filmu na YT.
    Przy zasilaniu z trafa 18v , napięcie na diodzie 850mV z układami a bez 5.23V

Dodano po 8 [minuty]:

Chodzi ;) .

Po wyjęciu 3 x LT081 i zamieniłem je na UA741 ruszyło . Dioda zenera bez tych trefnych LT081 miała dopiero normalne napięcie napięcie . Ciekawe czy załatwiłem te LT081 przez te podłączenie stałego napięcia na kondensator filtrujący czy te 3 scalaki były wadliwe .

ale i tak dzięki za pomoc :)