Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Trzy dekodery 4K Ultrabox+ a Unicable II

26 Maj 2018 06:48 2844 10
 • Poziom 29  
  Witam szanowne grono.

  Mam pytanie. Czy jest możliwość podłączenia trzech dekoderów 4K od NC+ do konwertera Unicable II takiego jak ten http://allegro.pl/konwerter-lnb-inverto-unicable-ii-32-dcss-nc-cp-i7262581171.html używając splitter http://allegro.pl/rozgaleznik-1-4-televes-splitter-rtv-sat-unicable-i7133661600.html tak aby wszystko działało bez problemu? Może też pojawić się jeden lub dwa zwykłe dekodery HD typu "mydelniczka" 2851. Z tego co się orientuję dekodery ADB ITI-2851 obsługują Unicable, a WiFiBoxy+ od NC+ już nie. Czy są jeszcze jakieś warunki jakie musi spełnić moja instalacja?
 • flexghzflexghz
 • Poziom 20  
  Wszystko będzie działało pod warunkiem, że każdy dekoder obsługuje Unicable, wtedy wystarczy jeden przewód, jeśli w układzie znajdują się dekodery nie obsługujące Unicable, dla każdego z nich musi być poprowadzony przewód od konwertera, a ten musi mieć odpowiednią ilość wyjść.
  http://allegro.pl/konwerter-opticum-unicable-3-multiroom-do-7-tun-i7172718238.html (przewiń stronę w dół - rysunek na pudełku konwertera).
 • flexghzflexghz
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 29  
  Darek A. napisał:
  Wszystko będzie działało pod warunkiem, że każdy dekoder obsługuje Unicable, wtedy wystarczy jeden przewód, jeśli w układzie znajdują się dekodery nie obsługujące Unicable, dla każdego z nich musi być poprowadzony przewód od konwertera, a ten musi mieć odpowiednią ilość wyjść.
  http://allegro.pl/konwerter-opticum-unicable-3-multiroom-do-7-tun-i7172718238.html


  Ten LNB, który podał kolega Darek to Unicable I (czyli obsługuję od 4 do 8 nośnych, gdzie podobno jeden Ultrabox zajmuje od 4 do 8 kanałów, a w moim przypadku są trzy Ultraboxy czyli w teorii zajęte będą 24 kanały)

  Pytanie, czy ktoś to przerabiał. Ultraboxy 4K oczywiście obsługują standard Unicable I i II. Czy konieczne jest zaprogramowanie konwertera pod pracę z trzema Ultraboxami?
 • Poziom 36  
  W teorii powinno zadziałać bo masz ustawienia własne w dekoderach. Musisz tylko znać częstotliwości konwertera. Pewnie będziesz pierwszy, więc przecieraj szlaki.
 • Poziom 25  
  Możesz podłączyć cztery dekodery Ultrabox do jednego konwertera dCSS, ale będą one działać w ograniczonym zakresie, ponieważ każdemu możesz przypisać tylko po dwie częstotliwości.
  Jak już napisałem w innym wątku. Ultrabox+ obsługuje wyłącznie 8 częstotliwości ze standardu Unicable I EN50494.
  W takiej instalacji nie ma możliwości podłączenia już żadnego innego dekodera np. MR. Wynika to z faktu, że dekodery MR jeśli już obsługują Unicable, to również tylko standard Unicable I (SCR) w obrębie 8 UB.
  Przy takiej ilości dekoderów instalujesz konwerter Quatro lub Wideband i do tego kaskadowe multiswitche dCSS np. Johansson lub Terra.
  Dla pełnego wykorzystania możliwości dekoderów Ultrabox+ trzeba zapewnić dostęp do minimum 4 UB, a optymalne jest 8 UB, dlatego trzeba liczyć się, że potrzeba jeden multiswitch na jeden Ultrabox+ przy 8 UB lub jeden na dwa Ultrabox ale przy ograniczeniu do 4 UB.
  Obsługa Unicable w Ultrabox+ została słabo przemyślana jak na sprzęt "dla wymagających".
  Instalacja Unicable z wykorzystaniem pełnych możliwości Ultrabox+ na kilka takich dekoderów jest dość kosztowana, ale przyszłościowa.
 • Poziom 29  
  https://www.youtube.com/watch?v=edVlxinfW4g&t=

  W tym filmie widać, że można edytować kanały czyli można wpisać inne 8 częstotliwości w konfiguracji Unicable dla każdego dekodera z osobna. Ultrabox podobno obsługuje Unicable I i Unicable II. Kontaktowałem się z instalatorem, pracującym dla NC+ i dostałem informację, że na 99,9% będzie działać.
 • Poziom 25  
  Zapoznaj się z tym wystąpieniem przedstawiciela NC+ https://www.youtube.com/watch?v=C80_VUE42y8
  Jeśli masz podstawowe pojęcie o technologii Unicable, to zauważysz, że temat jest jasny.
  Zresztą najlepszy test można przeprowadzić wpisując do Ultrabox 8 UB z zakresu obsługiwanego przez Unicable II dCSS EN50607 i sprawdzić wynik testu.
  W przypadku użycia predefiniowanych profili dla multiswitch i konwerterów w menu konfiguracji jednokablowej, dekoder zawsze wykorzystuje 8 pierwszych ub dla danego urządzenia.
  Skoro dla Ciebie są autorytetem instalatorzy, a nie inżynierowie, którzy programują dekodery, to z tym już nic nie zrobię.
 • Poziom 36  
  Po ostatniej aktualizacji (0X21), Ultarbox uzyskał pełną funkcjonalność obsługi SCR.
  SatKurier napisał:
  Aktualizacja oprogramowania wprowadza także istotną zmianę dla posiadaczy instalacji jednokablowych opartych o nowe technologie Unicable II/dCSS (EN 50607). Dotychczas konfiguracja ograniczała się do pierwszych ośmiu kanałów User Band. Po aktualizacji można już definiować pełny zakres do 32 kanałów UB, co ułatwi instalacje tego typu, pozwoli na łączenie dekoderów Multiroom także korzystając z technologii jednokablowej, bez potrzeby ograniczania możliwości 4K UltraBOX+ oraz umożliwi wygodne dodawanie tego modelu do instalacji z innymi urządzeniami bez zmian konfiguracji.
  Mając stosowny konwerter lub multiswitch instalację jednokablową uruchamiamy w dekoderze przechodząc do menu Ustawienia do kategorii Antena i tam wskazujemy „Konfiguracja pełna - tryb jednokablowy (Unicable)”. W środku albo wybieramy jeden z gotowych predefiniowanych modeli konwerterów albo poprzez ustawienia własne samodzielnie wskazujemy które kanały UB mają być aktywne i z jakimi częstotliwościami (jest ich edycja). W ten sposób 4K UltraBOX+ zyskuje pełną konfigurowalność dla instalacji jednokablowych, której dotychczas mu brakowało. Przy okazji w ustawieniach predefiniowanych dodano kilka nowych modeli urządzeń marek m.in. Opticum, Televes i TechniSat.
 • Poziom 22  
  Czyli można powiedzieć, że dopiero teraz (czyli po aktualizacji) Ultrabox obsługuje dCSS (a wcześniej tylko SCR).
  Rację miał więc netTv a nie sprzedawcy.......
 • Poziom 29  
  Zostałem przy obecnej instalacji z konwerterem octo. Jeden Ultrabox podłączony do jednego kabla, drugi do dwóch, a zamiast trzeciego będzie moduł CAM do telewizora.