Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa DEDRA 7952 - Czy pracując na zmniejszonych obrotach nie uszkod

26 Maj 2018 09:10 357 2
  • Poziom 3  
    Witam, koledzy posiadam szlifierkę Dedra 7952 z regulacją obrotów. Mam pytanie czy pracując taką szlifierką na zmniejszonych obrotach np. na 3 w skali od 1 do 6 przez powiedzmy 10 minut nie uszkodzę jej? Powiedzmy że mam do wypolerowania jakiś element karoserii i tu pytanie czy można użyć do tego takiej szlifierki czy zainwestować w polerkę?
  • Poziom 30  
    skoniak1993 napisał:
    Powiedzmy że mam do wypolerowania jakiś element karoserii i tu pytanie czy można użyć do tego takiej szlifierki czy zainwestować w polerkę?

A może po prostu skorzystać z usługi warsztatu za jeden element zapłacisz pewnie poniżej 100. Szlifierka cała, czyste ręce i robota zrobiona profesjonalnie.

Szlifierka którą posiadasz to niskiej jakości chiński wytwór, posiada najprostszą regulację i wraz ze spadkiem obrotów drastycznie spada moc. Jest zatem wysokie prawdopodobieństwo że ją spalisz.
  • Poziom 28  
    Jeżeli nie będziesz jej blokował to się nic nie stanie, tam triak wycinając część sinusoidy reguluje napięcie od ok 20V do maksimum, jak można uszkodzić maszynę na 230V zasilając 20V.