Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon Teac Deck R-H300 - dokładniejszy schemat mechanizmu

26 Maj 2018 16:03 294 3
 • Poziom 7  
  Pragnę naprawić tego decka. Mam jeszcze sporo taśm. Wypadły mi po zdjęciu pokrywy dwie sprężynki i nie wiem skąd. Prawdopodobnie są umieszczone przy gumowych rolkach dociskowych taśmę. Rolki przy wciśnięciu play nie pracują (nie dociskają). Może plastiki przy tych rolkach są uszkodzone? Schemat tej mechaniki pomógł by opanować ten problem.
  Magnetofon Teac Deck R-H300 - dokładniejszy schemat mechanizmu20180505_1..953.jpg Download (416.37 kB)
 • Poziom 35  
  Witam.Na pewno sa to sprezyny dociskowe przesuwu tasmy umieszczone na osiach obrotu tychze rolek.Ze schematem mechanizmu bedzie problem ,jedynie co sprobowac zrozumiec logike docisku rolek .Moze zdjecie jednej strony mechanizmu z widoczna rolka.
 • Poziom 7  
  Bardzo dziękuję Panu za pomocną poradę.Też tak myślałem że jak rolki nie pracują to te sprężynki mają tu gdzie być założone. Muszę ponownie ten magnetofon rozebrać i przyjrzeć się znowu. Może uda mi się zrozumieć jak je założyć tak jak były. Spróbuję zrobić też zdjęcie fragmentu z tą rolką. Żeby założyć sprężynki na oś rolki trzeba chyba coś dalej rozebrać. Z drugiej strony jak wypadły do powinny też dać się jakoś ponownie umieścić . Przydałby mi się chociaż odręczny rysunek z tą oryginalnie założoną sprężynką. Pozdrawiam Pana . Maciek
 • Poziom 43  
  Nie wiem jak wygląda mechanika w Twoim magnetofonie, ale w podobnych jest tak, że sprężyna jest założona na oś uchwytu z rolką dociskową i jeden jej koniec zaczepiony jest o sam korpus uchwytu (zaczep) a z drugiej zakłada się go (podczas wciskania dźwigni z rolką i sprężyną na miejsce) w wycięcie mechaniki sanek z głowicami.Dzięki temu podczas unoszenia się sanek przy włączeniu funkcji PLAY lub REC dźwignia z rolką jest dociskana do wałka napędowego.